Krmná dávka pro českou hnědou kozu

Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
24.10.2019 14:28
Nirrti

XXX.XXX.63.116

Dobrý den, mohu poprosit o radu ohledně krmení kozy. Byla koupena jako březí s termínem porodu v únoru 2020. Zatím dojí cca 800 - 1000 ml mléka jednou denně. Kozena je čilá, zvědavá, zdá se v pohodě.

Seno a vodu má neomezeně k dispozici, voda se mění dle potřeby, nejméně 3x denně. Ráno dostává granule pro kozy a ovce v dávce cca 250 g, večer k dojení nastrouhanou mrkev a řepu promíchanou s mačkaným ovsem a ječmenem cca 1/2 l hrnek. Jako pamlsek větvičky ovocných stromů, jablíčko, případně kolečko suchého rohlíku (na rohlík byla zvyklá od chovatelky). Minerální liz má k dispozici.

Je to dostačující nebo je třeba něco změnit či upravit?

24.10.2019 16:40
ančovička1

XXX.XXX.42.91

Nirrti,myslim,ze pro brezi kozu je to malo..urcite rano pridavejte I zrno,mackamy oves +jecmen je vyborny, pridala bych ke granulim taky jeste hrnek ...vecer,jak pisete,repu,mrkem,posypejte Nutrimixem pro kozy..+ opet granule,zrno,suchy nakrajeny rohlik,muze byt ..jablka,vetve oresaku a pod,davam pres den do ohrady...

24.10.2019 18:00
Nirrti

XXX.XXX.63.116

Ančovička1: děkuji. Ja když pročitala stranky zootechnika - krmení- tak ty davky jsou vyšší, zdalo se mi tohle málo. Na druhou stranu kozena je doma 14 dni a je privezena z úplně jinych "stravovacích " podminek. Byla v horach, na pastvině, krmeni řepou, mrkvi, moc neznala. Tak opatrne po trochach přidáváme to, co máme vypestovano tady u nás. Vitaminy mame, pridavaji se do te večerní směsi. O krmeni se stara manžel a boji se, aby to nepřehnal a nebyl nějaký problem. Ale jak vidno, je treba pridat na množství.
A můžu ještě jeden dotaz? Co se tyka zasuseni-chovatelka říkala, že stači v polovině prosince a že se začne zasušovat sama. Jaké jsou Vaše zkušenosti?
A co máte v kozí lékárničce? Já mám doma akorát psí.

25.10.2019 10:33
ančovička1

XXX.XXX.42.91

Dobry den😀..kozy jsou na krmeni potvory,jen ji date neco jineho nebo vetsi davku a je zle..uz jsme take zacali krmit repou,byla jsem nemocna,krmil chlap,tak jsem chtela pomoct..dala jsem male asi vic repy,prujem😕..ale to se lehce spravi, zivocisne uhli a je to..😀..davku krmeni pridavat postupne..lekarnicka..zivocisne uhli,Metacid,cernou mast-Ichtyol na pripadny zanet vemene,nuzky na kopytka +zeleny dezinfekcni sprej(nazev??)..snad si jeste na neco vzpomenu nebo chovatele pridaji😀zasusujeme velice pomalu..vcera byla nase mlikarna pripustena,doted doji kolem 5ti litru..snad ted konecne ubere..😕

26.10.2019 23:36
roklanka

XXX.XXX.45.200

Přidávejte opravdu pozvolna , nemyslím si , že dáváte málo.Ale od poloviny březosti bych zvolna začala zvyšovat. Jak bude koza dojit můžete do určité míry ovlivnit dobrým krmením v březosti . Pokud chcete zasušit , můžete klidně začít dojit ob den. Zasušuju dva měsíce před porodem, měsíc před porodem odčervuji injekčně ivomecem.
V kozí lékárničce mám odčervovák ,Farmatan (na průjem), Prostředek na podporu trávení ( rumin,prodigestan), desinfekci a mast na vemena Aphlegminu.

30.10.2019 08:38
Nirrti

XXX.XXX.63.116

Děvčata, děkuji moc za rady.

Přidejte reakci

Přidat smajlík