Jehnatko nam přestalo chodit

Přidejte téma
Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
29.4.2020 22:39
Pecovatelka :-)

XXX.XXX.69.113

Prosím o radu v pátek se nám narodilo jehně, matka prvorodicka, ne jevila zájem a tak jsme zavlubpidavat sušené mlezivo, do neděle asi do 12 vše oka,kolem 3 při příjezdu vidím rapidni zhoršení.. Nemůže chodit.. A tak jsem ak ho odvezla domu.. V pondělí volám na vet.. At vyzkouším glukapur aby dostalo energii.. Tak dáváme.. Pondělí úterý pokazde když jsem ho dala na nožky tak cupital aspoň trochu.. Dnes k večeru už s. Emu nechce vůbec stát.. Je unavený.. Trošku těžší dýchání.. Ale papa, cura, kaka

30.4.2020 01:52
lesakm

XXX.XXX.28.103

Jak je jehně velké (plemeno) , v kolik hodin se narodilo a kdy jste mu začali dávat to mlezivo ? Někdy se stává že prvničky neví co po porodu dělat , chce to ji s jehnětem zavřít do kotce a přiložit jí ho na vemínko aby příště věděla " jak se to dělá ", a když nechce zpočátku krmit tak je nejlepší od ní mlezivo nadojit a podat ho jehněti flaškou s dudlíkem aby jste měli jistotu že ho do sebe opravdu dostalo ideálně do 2hod po porodu nejpozději do 4hod a musí být teplé ! 45-50°C , sušená náhražka je pořád jenom nouzovka která taky vždycky nemusí zabrat , nadojený originál je 100% - nejlepší , někdy se ale může stát že jehně se nenarodí aby žilo a potom mu nepomůže ani svěcená voda i kdyby jste se třeba na hlavu stavěli , bohužel i to de stává . ML.

30.4.2020 09:24
moonika

XXX.XXX.161.108

ja neviem ci u jahniat je to ine ako u kozliat ale mlezivo ci mlieko o teplote 45-50 je privela. Aby to zadavatelka neaplikovala.

30.4.2020 09:32
moonika

XXX.XXX.161.108

Ako casto ho krmite akým mnozstvom a akú teplotu má to mlieko? ci este stale dostava mlezivo?

30.4.2020 22:38
lesakm

XXX.XXX.28.103

moonika napsal(a):
ja neviem ci u jahniat je to ine ako u kozliat ale mlezivo ci mlieko o teplote 45-50 je privela. Aby to zadavatelka neaplikovala.

No jo máte pravdu těch 50 je asi opravdu už moc ,normální tělesná teplota ovce je asi 40 , já to zkouším jen prstem než jim to dám tak to bude mít spíš asi těch 40-45 ale v zimě mi to velmi rychle chladne (když to nadojíte v -20ti do misky tak to ihned přímo zamrzá),takže jde hlavně o to aby to nebylo studené , protože studené jim zůstane jen v žaludku a nedostane se na místo určení - přímo do střeva . ML.

2.5.2020 07:47
Pecovatelka :-)

XXX.XXX.75.228

Přátelé tak tím krmením to asi není.. Takže ho budeme muset uspat nefungují mu vůbec svaly nechodí už vůbec.. Ale děkuji vsem

Uživatel s deaktivovaným účtem

2.5.2020 08:10
Uživatel s deaktivovaným účtem

Pecovatelka :-) napsal(a):
Přátelé tak tím krmením to asi není.. Takže ho budeme muset uspat nefungují mu vůbec svaly nechodí už vůbec.. Ale děkuji vsem

selen dáváte?

2.5.2020 11:42
moonika

XXX.XXX.232.180

No tie bezvladne koncatiny o.i. moze mat na svedomi aj Floppy kid syndrome, ktory casto vznika u flaskacov pri nespravnom sposobe, frekvencii a mnozstve krmenia. Ale chybaju tu blizsie informacie tak mozeme len tipovat...

2.5.2020 22:35
lesakm

XXX.XXX.28.103

Že by svalová distrofie ? ale spíš bych si tipnul že dostal mlezivo moc pozdě nebo že ta náhražka nezafungovala . ML.

Přidejte reakci

Přidat smajlík