Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
23.5.2010 19:59
sccary

XXX.XXX.74.216

Dobrý den minulý rok mi kamarád daroval ovečku kterou vyhrál v tombole zustala u nás na statku jako mazlík nevíte někdo co je to za plemeno?

23.5.2010 21:42
juraj

XXX.XXX.216.48

Trúfam si tipnú že by to mohol byť charolais alebo apon jeho krýženec ak sa mýlim nech ma skúsenejší opravia

24.5.2010 08:27
lavacca

XXX.XXX.1.3

juraj napsal(a):
Trúfam si tipnú že by to mohol byť charolais alebo apon jeho krýženec ak sa mýlim nech ma skúsenejší opravia

jj, charolais mě taky napadlo - dle těch flíčků na hlavě, protože u jiného plemene jsem to ještě neviděla.

30.5.2010 07:33
sccary

XXX.XXX.74.216

A můžete mi ještě napsat jak velké se dorůstají? já ji budu mít v srpnu rok (když ji přivezli měla být na rožeň tak nevím kolik měla měsíců)a je pořád jakási malinká.nikde nemůžu o těch ovcích nic najít. kdy se může připustit (pokud to říkám správně )
a čím jí můžu přilepšit chodí na zelené a jinak má seno díky

30.5.2010 08:50
lavacca

XXX.XXX.1.3

sccary napsal(a):
A můžete mi ještě napsat jak velké se dorůstají? já ji budu mít v srpnu rok (když ji přivezli měla být na rožeň tak nevím kolik měla měsíců)a je pořád jakási malinká.nikde nemůžu o těch ovcích nic najít. kdy se může připustit (pokud to říkám správně )
a čím jí můžu přilepšit chodí na zelené a jinak má seno díky

Pokud je to čistá charollais ( i dkyž já bych osobně spíš řekla, že je to kříženka) tak doroste 75-95 kg a v kohoutku cca 60 cm. A co se připuštění týče - v roce je to dle mého tak akorát.

Přilepšovat - za 1. teda určitě dát minerální liz (seženete 10 kg kolem 100,- a vydrží jí to na velice dlouuuuho. ) a můžete jí dát trochu pečiva, ale když je zelené a nekojí,tak není potřeba ničím přilepšovat.

30.5.2010 20:22
sccary

XXX.XXX.74.216

lavacca napsal(a):
Pokud je to čistá charollais ( i dkyž já bych osobně spíš řekla, že je to kříženka) tak doroste 75-95 kg a v kohoutku cca 60 cm. A co se připuštění týče - v roce je to dle mého tak akorát.

Přilepšovat - za 1. teda určitě dát minerální liz (seženete 10 kg kolem 100,- a vydrží jí to na velice dlouuuuho. ) a můžete jí dát trochu pečiva, ale když je zelené a nekojí,tak není potřeba ničím přilepšovat.

taková veliká bude Jožka? téda teď je malinká ... a ten liz mi nechce vůbec a pečivo taky ne-e já ho dávám koním a tak ji sem tam hodím a ona ho tam necha bez povšimnutí. a jak se to tedy pozná že je čas připustit?

30.5.2010 20:43
lavacca

XXX.XXX.1.3

Bohužel u ovce se říje se nepozná. Jedině ji na podzim někam dát do stáda k beranovi a nechat ji tam cca 1,5 -2 měsíce, aby byla šance, že kdyby to poprvé nevyšlo, aby ji beran oskočil při další říji (říje se opakuje každé 3 týdny). Nebo dle toho, jak chcete mít jehňata - ale vzhledem k tomu, že je ovce březí 5 měsíců, tak je nejlepší doba na připouštění někdy koncem října, aby už jehňata byla celkem do tepla. Pokud je teda nechcete jako velikonoční mňamku. To potom připustit dřív.

No a pokud ji nejede ani liz ani pečivo, tak jí asi nic nechybí . A stejně před zabřeznutím je zbytečné ji zatučňovat, tak bych jí nic nepřidávala.

31.5.2010 12:36
sccary

XXX.XXX.74.216

tak děkuji a ještě mě napadá jak je to se stříháním a upravou "kopytek" nebo jak se tomu rika u ovecky a je nutno ockovat?

31.5.2010 12:56
lavacca

XXX.XXX.1.3

sccary napsal(a):
tak děkuji a ještě mě napadá jak je to se stříháním a upravou "kopytek" nebo jak se tomu rika u ovecky a je nutno ockovat?

Stříhá se obvykle 1x do roka. My stříháme oveny ručně a to obahnění (po porodu), takže duben-květen. Co se týče paznehtů(kopýtek), tak upravujeme normálními nůžkami a štípačkami spolu se stříháním. Jinak holky mají ve výběhu udělanou kamenný plac, tak si o to dost obrušují ta kopýtka samy.

A co se týče očkování - je povinné očkovat proti modrému jazyku. Někdo očkuje i proti tetanu (zvlášť pokud má ovci spolu s koňmi). Jinak je to pak na vás, asi nejlépe se optat svého veterináře, co by doporučil a proč.

31.5.2010 14:21
sccary

XXX.XXX.74.216

lavacca napsal(a):
Stříhá se obvykle 1x do roka. My stříháme oveny ručně a to obahnění (po porodu), takže duben-květen. Co se týče paznehtů(kopýtek), tak upravujeme normálními nůžkami a štípačkami spolu se stříháním. Jinak holky mají ve výběhu udělanou kamenný plac, tak si o to dost obrušují ta kopýtka samy.

A co se týče očkování - je povinné očkovat proti modrému jazyku. Někdo očkuje i proti tetanu (zvlášť pokud má ovci spolu s koňmi). Jinak je to pak na vás, asi nejlépe se optat svého veterináře, co by doporučil a proč.

jak myslíte ručně? máte nějaký spec. strojek? Ja ovci nemám prřímos koňmi ma vlastní výběh. Já se právě ptala veta řekl že nic. Takže se musím infotmovat jinde díky

31.5.2010 15:20
lavacca

XXX.XXX.1.3

sccary napsal(a):
jak myslíte ručně? máte nějaký spec. strojek? Ja ovci nemám prřímos koňmi ma vlastní výběh. Já se právě ptala veta řekl že nic. Takže se musím infotmovat jinde díky

Ručně jako ruka + nůžky = ostříhaná ovečka. Nejvíc se mi osvědčili normální nůžky s ostrou špičkou. Jinak letos jsme poprvé zkoušeli speciální nůžky na ovce a taky dobrý. I když na ty naše miniovečky jsou celkem moc velký. Člověk tam musí dávat hodně pozor, když jede u nohy, apod. Rovina je OK, záhyby už moc neee. Trvá mi to cca 45 minut co kus i s ošetřením paznehtů, takže celkem pohoda. Ještě dodám, že to určitě chce dělat ve 2 lidech - jeden stříhá, druhý pořádně drží.

31.5.2010 18:09
sccary

XXX.XXX.74.216

lavacca napsal(a):
Ručně jako ruka + nůžky = ostříhaná ovečka. Nejvíc se mi osvědčili normální nůžky s ostrou špičkou. Jinak letos jsme poprvé zkoušeli speciální nůžky na ovce a taky dobrý. I když na ty naše miniovečky jsou celkem moc velký. Člověk tam musí dávat hodně pozor, když jede u nohy, apod. Rovina je OK, záhyby už moc neee. Trvá mi to cca 45 minut co kus i s ošetřením paznehtů, takže celkem pohoda. Ještě dodám, že to určitě chce dělat ve 2 lidech - jeden stříhá, druhý pořádně drží.

aha tak to je dobré a myslíte že bych ji tedy také měla teď ostříhat? nebo je již pozdě? a k čemu se chovají miniovečky ty jsou jen pro radost nebo také k jídlu?

31.5.2010 18:30
lavacca

XXX.XXX.1.3

sccary napsal(a):
aha tak to je dobré a myslíte že bych ji tedy také měla teď ostříhat? nebo je již pozdě? a k čemu se chovají miniovečky ty jsou jen pro radost nebo také k jídlu?

Já myslim, že je nejvyšší čas. Jinak máte pravdu, miniovečky se chovají pro radost a to jak z toho, že vám prostě něco běhá v ohradě a přijde se to i trochu pomazlit, ale taky proto že nemusíte sekat trávu. Ale u nás to je hlavně proto, aby nám tam něco běhalo., protože to chovatelství mám prostě v krvi.

No a co se týče toho jedení - no, někteří chovatelé to možná i praktikují (každoročně je totiž strááášný přebytek beránků a to se prostě nedá).

31.5.2010 19:35
sccary

XXX.XXX.74.216

lavacca napsal(a):
Já myslim, že je nejvyšší čas. Jinak máte pravdu, miniovečky se chovají pro radost a to jak z toho, že vám prostě něco běhá v ohradě a přijde se to i trochu pomazlit, ale taky proto že nemusíte sekat trávu. Ale u nás to je hlavně proto, aby nám tam něco běhalo., protože to chovatelství mám prostě v krvi.

No a co se týče toho jedení - no, někteří chovatelé to možná i praktikují (každoročně je totiž strááášný přebytek beránků a to se prostě nedá).

aha a kolik stoji takova mini ovecka? a vy je chovate nebo mate jen ty sve stale? kolik jich máte? naší ovečka by asi taky uvítala společnost. i když má kolem sebe koníky ale to ji asi nestačí.

31.5.2010 19:50
lavacca

XXX.XXX.1.3

sccary napsal(a):
aha a kolik stoji takova mini ovecka? a vy je chovate nebo mate jen ty sve stale? kolik jich máte? naší ovečka by asi taky uvítala společnost. i když má kolem sebe koníky ale to ji asi nestačí.

ovečka vyjde na 3-5000,- dle původu a barvy, beránek na 1-3000 též dle barvy a původu. My je i chováme, máme berana a k němu 2 ovečky(on je z ČR, holky jsou dovezené z Německa). Pro další info můžete juknout na můj web (odkaz v profilu) nebo na www.quessant.blog.cz . Taky můj web, ale věnovaný čistě Quessantkým ovečkám. To víte, s nima to byla láska na první pohled. Jsou to takový zlatíčka.

Jinak já bych možná ovečku nechala připustit a pak si nechala její dceru. Přece jen rodina je rodina. Ale máte pravdu, že samotné ovečce smutno bude, ono je to dokonce považováno ze zákona za týrání chovat ovečku jen 1.

31.5.2010 20:11
sccary

XXX.XXX.74.216

lavacca napsal(a):
ovečka vyjde na 3-5000,- dle původu a barvy, beránek na 1-3000 též dle barvy a původu. My je i chováme, máme berana a k němu 2 ovečky(on je z ČR, holky jsou dovezené z Německa). Pro další info můžete juknout na můj web (odkaz v profilu) nebo na www.quessant.blog.cz . Taky můj web, ale věnovaný čistě Quessantkým ovečkám. To víte, s nima to byla láska na první pohled. Jsou to takový zlatíčka.

Jinak já bych možná ovečku nechala připustit a pak si nechala její dceru. Přece jen rodina je rodina. Ale máte pravdu, že samotné ovečce smutno bude, ono je to dokonce považováno ze zákona za týrání chovat ovečku jen 1.

jejda tak to ja se zaridim tak ze si teda nechame ovecku pokud by to teda byla ovecka a ne beranek. Ty ovečky jsou opravdu roztomilé mají takové milé kukuče na webíky mrknu nechováte náhodou i miniprasátka? myslím že jsem váš nick viděla i na moderce u gottigenu ..... já měla vietnamského mazlíka ale už nemám a tak jsem si zamluvila klučíka.

31.5.2010 21:04
lavacca

XXX.XXX.1.3

sccary napsal(a):
jejda tak to ja se zaridim tak ze si teda nechame ovecku pokud by to teda byla ovecka a ne beranek. Ty ovečky jsou opravdu roztomilé mají takové milé kukuče na webíky mrknu nechováte náhodou i miniprasátka? myslím že jsem váš nick viděla i na moderce u gottigenu ..... já měla vietnamského mazlíka ale už nemám a tak jsem si zamluvila klučíka.

jj, i díky těm ,,kukučům´´ jsem si je zamilovala. Jo, máme ten černobílý páreček. Teďka máme akorát 2 malé 14 denní holky.

Přidejte reakci

Přidat smajlík