Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
5.8.2011 20:09
beruška

XXX.XXX.18.54

Tak jsem čerstvou majitelkou 5 měsíční kozičky!Konečně!Chtěla bych se zeptat,kolik sena na celou zimu,abych měla dostatečnou zásobu.Známí mi nabídli balíky 10-12kg balíků.Díky za radu.

5.8.2011 21:48
danurba

XXX.XXX.40.197

počítejte tak 300-400kg na zimu, bude to i s rezervou

6.8.2011 14:07
datel

XXX.XXX.163.166

Pripojim se k dotazu. A kulaty balik sena prumer 120CM je kolik sena?
Dekuji za odpoved

6.8.2011 15:08
jasombačavelmistarý

XXX.XXX.247.101

Asi tak akorát, těch cca 300 kg...

6.8.2011 20:19
datel

XXX.XXX.163.166

Sice se zeptam jako b***c ale holt mam kozeny prvni rok, tak me omluvte.Jsem povolanim pocitacovy programator.

Mam na pude seno nasuseny v lete z 2500M2 plus z 1500m2 snad bude otava. od mistniho zemedelce mam 6 kulatych baliku.
Mam 5 koz a 1 kozla. pripoustet budu vsechny kozy.

Takze by me to teoreticky melo vyjit?

Navic mam 2 baliky slamy prumer 180cm na stlani. a 100Kg srotu.


Poradte zkusenejsi co si jeste nachystat na zimu.Mam toho dost?

7.8.2011 21:10
danurba

XXX.XXX.40.197

datel napsal(a):
Sice se zeptam jako b***c ale holt mam kozeny prvni rok, tak me omluvte.Jsem povolanim pocitacovy programator.

Mam na pude seno nasuseny v lete z 2500M2 plus z 1500m2 snad bude otava. od mistniho zemedelce mam 6 kulatych baliku.
Mam 5 koz a 1 kozla. pripoustet budu vsechny kozy.

Takze by me to teoreticky melo vyjit?

Navic mam 2 baliky slamy prumer 180cm na stlani. a 100Kg srotu.


Poradte zkusenejsi co si jeste nachystat na zimu.Mam toho dost?

jako programátor byste si to měl umět spočítat .
Když řipustíte teď na podzim, kůzlata počítat do krmného stavu nemusíte, protože pořádně začnou žrát až na konci léta, předpokládám, že v té době budete kozy pást. Pro 6 kusů vám bude stačit těch 6 balíků od zemědělce. Množství sena nasušené z vaší plochy neodhadnu, protože netuším, jak byla vysoká tráva a jaké je složení rostlin. Ale my sušíme za 2ha sena a otavy pro 6 koz, 10 ovcí, jednoho koně a jednu krávu. Slámu na stlaní možná ani nespotřebujete, kozy si většinou nastýlají samy vycuchaným senem. Obilí byste měl ještě přikoupit, teď po žních bude lepší cena než na jaře a kozy ho budou potřebovat po dobu laktace. Nedělejte šrot do zásoby, poměrně rychle se kazí. Přeju hodně štěstí.

7.8.2011 21:57
danurba

XXX.XXX.40.197

danurba napsal(a):
jako programátor byste si to měl umět spočítat .
Když řipustíte teď na podzim, kůzlata počítat do krmného stavu nemusíte, protože pořádně začnou žrát až na konci léta, předpokládám, že v té době budete kozy pást. Pro 6 kusů vám bude stačit těch 6 balíků od zemědělce. Množství sena nasušené z vaší plochy neodhadnu, protože netuším, jak byla vysoká tráva a jaké je složení rostlin. Ale my sušíme za 2ha sena a otavy pro 6 koz, 10 ovcí, jednoho koně a jednu krávu. Slámu na stlaní možná ani nespotřebujete, kozy si většinou nastýlají samy vycuchaným senem. Obilí byste měl ještě přikoupit, teď po žních bude lepší cena než na jaře a kozy ho budou potřebovat po dobu laktace. Nedělejte šrot do zásoby, poměrně rychle se kazí. Přeju hodně štěstí.

kůzlata začnou žrát až na konci jara...

Přidejte reakci

Přidat smajlík