Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Neregistrovaný uživatel

12.2.2011 17:20
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.13.147

Prosím Vás , mám kozu rok a půl, ještě nebyla připuštěná. zvětšilo se jí vemeno a dnes jsem zjistila při procházce, že jí z toho teče čirá bílá tekutina. Co je to? mám jí to odstříkat? díky moc za rady...Kristýna

Neregistrovaný uživatel

12.2.2011 17:42
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.13.134

Zdravím, to máte kozičku pravděpodobně březí....vemínko by se jen tak nenalilo :o) Mohl ji obskočit třeba bráška. Sledujte ji, jestli má pupík, ale nemusí to být skoro vidět. NAše prvnička měla jedináčka a nebylo to na ní těměř znát, až na to vemínko. Může to být i falešná březost, ale to u prvničky by bylo divné.
Nastudujte porodnictví a těšte se
Veronika

Neregistrovaný uživatel

12.2.2011 17:45
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.13.147

děkuji moc za odpověď , ale já mám jen jednu kozu, žádnýho kozla. To nebude březí.

Neregistrovaný uživatel

12.2.2011 18:01
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.13.134

Psala jste to již prve, že si myslíte, že není. Ale zvětšující se vemínko u kozy je jedním z jasných příznaků březosti. Pokud ještě neměla mladé nikdy, není téměř jiná možnost, že by se vemeno zvětšilo bez březosti. Pokud jste si 100% jistá, musí to být falešná březost, nebo nějaké hormony, brnkla bych veterináři, udělá nějaké testy.
Veronika

Neregistrovaný uživatel

12.2.2011 18:05
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.13.147

ok, děkuji moc, vetovi zavolám .Mějte se hezky

Neregistrovaný uživatel

12.2.2011 19:20
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.208.214

Podobná situace ale jen vzdáleně tu byla před páááááár lety. Ale teď je na to dost pozdě..... Nicméně asi kozence začněte říkat Marie ,,pana,,

Neregistrovaný uživatel

12.2.2011 19:46
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.97.98

Zdravím,stejná situace se mi stala loni,kozičku jsem nepřipustila a stejně se jí udělalo vemínko.Říká se tomu čarodějné mléko .Pak jsem ji dojila celý rok a mléko bylo výborné.Prostě příroda je mocná čarodějka

Neregistrovaný uživatel

12.2.2011 19:47
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.13.147

no pochybuju že duch svatý by stál zrovna o naší Kozetu :-)

Neregistrovaný uživatel

12.2.2011 19:48
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.72.122

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Prosím Vás , mám kozu rok a půl, ještě nebyla připuštěná. zvětšilo se jí vemeno a dnes jsem zjistila při procházce, že jí z toho teče čirá bílá tekutina. Co je to? mám jí to odstříkat? díky moc za rady...Kristýna

Máte berana??? Už jsme tady probírali kozoovci!!!!

Neregistrovaný uživatel

12.2.2011 19:49
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.13.147

no manžel je v beranu, ale to....už zacházíme úplně někam jinam....

Neregistrovaný uživatel

12.2.2011 19:51
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.13.147

no ono to je takové ne úplně mléčné jako zředěné mléko s vodou, chut jsem nezkoušela , ale nezapáchá to jinak.
Myslíte tedy...?

Neregistrovaný uživatel

12.2.2011 19:54
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.97.98

Nebojte, to v pohodě rozdojíte, taky jsem se toho ze začátku bála.A kozička mi opravdu celou sezonu krásně dojila

Neregistrovaný uživatel

12.2.2011 19:55
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.13.147

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Nebojte, to v pohodě rozdojíte, taky jsem se toho ze začátku bála.A kozička mi opravdu celou sezonu krásně dojila

ale ona ještě neměla kůzle, nikdy :-)

Neregistrovaný uživatel

12.2.2011 20:05
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.97.98

Ta naše byla taky v podstatě puberťák a nebyla s kozlem, u nich je to opravdu možné. Určitě to někde v diskuzi najdete, zřejmě je to něco jako částečná falešná březost.

Neregistrovaný uživatel

12.2.2011 20:08
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.13.147

díky mám radost ..........:-)

Neregistrovaný uživatel

12.2.2011 20:12
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.40.197

Panenské, neboli čarodějné mléko není zase až taková vzácnost. Vím o několika lidech, co jim nepřipuštěná koza začala dojit, dokonce můj strýc takovou kozu dojí už 10 let. Ještě nikdy neměla kůzlata a dává asi půl litru denně. Chtěla jsem jí odkoupit a připustit, ale v tomto věku už je na první kůzlata stará. Dana

Neregistrovaný uživatel

12.2.2011 21:01
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.230.254

Zadejte si do vyhledávače panenské mléko nebo čarodějné mléko. ˇˇZe koza, co neměla kůzlata, nemůže mít vemeno, je blbost, může a může i dojit. Sami jsme takovou měli. Hlavně se to stává u koziček, které se první rok nepřipouštěly a mají tedy rok a půl. Mlíka moc není, ale dá se rozdojit. My jsme mívali od ní nejdřív hrnek a pak půl litru. Další rok jsme ji normálně připustili a měla kůzlata. Lenka ze Dvora

Neregistrovaný uživatel

13.2.2011 11:05
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.13.147

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Zadejte si do vyhledávače panenské mléko nebo čarodějné mléko. ˇˇZe koza, co neměla kůzlata, nemůže mít vemeno, je blbost, může a může i dojit. Sami jsme takovou měli. Hlavně se to stává u koziček, které se první rok nepřipouštěly a mají tedy rok a půl. Mlíka moc není, ale dá se rozdojit. My jsme mívali od ní nejdřív hrnek a pak půl litru. Další rok jsme ji normálně připustili a měla kůzlata. Lenka ze Dvora

jo koukala jsem na net , dneska ráno jsem z vemínka ale nic nedostala. tak uvidím večer.
Všem děkuji za info.

Přidejte reakci

Přidat smajlík