Jak podpořit tvorbu mléka u ovce

Přidejte téma Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Neregistrovaný uživatel

15.2.2011 15:22
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.213.74

Včera nám porodila ráno kamerunská ovečka a na můj vkus má velmi malé vemínko (s porovnáním s předchozí rodičkou). Napadlo mě podpořit laktaci krmením, ale co přidávat?
Jinak na 4 kusy dávám ráno malý kyblík nakrájené řepy a večer 3 jogurtové kelímky jádra (ječmen+oves) a jeden kelímek kukuřice. Seno mají stále k dispozici a přes den ještě dostávají tvrdý chléb a od teďka každá jedno menší jablko. Není problém přilepšit pouze té jedné. Jehňátko zatím běhá čile, ale je takové "placaté" Díky za radu Naďa

Neregistrovaný uživatel

15.2.2011 16:54
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.210.193

male veminko by nemelo vzdy znamenat nedostatek mleka pokud jehne dobre prospiva tak by nemel byt proble a urcite nekde sezenete u veterinare pripravek pro vetsi tvorbu mleka

Neregistrovaný uživatel

15.2.2011 17:59
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.1.3

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Včera nám porodila ráno kamerunská ovečka a na můj vkus má velmi malé vemínko (s porovnáním s předchozí rodičkou). Napadlo mě podpořit laktaci krmením, ale co přidávat?
Jinak na 4 kusy dávám ráno malý kyblík nakrájené řepy a večer 3 jogurtové kelímky jádra (ječmen+oves) a jeden kelímek kukuřice. Seno mají stále k dispozici a přes den ještě dostávají tvrdý chléb a od teďka každá jedno menší jablko. Není problém přilepšit pouze té jedné. Jehňátko zatím běhá čile, ale je takové "placaté" Díky za radu Naďa

Já dávám na laktaci granule pro březí a kojící ovce. Můžu říct, že holky po tom měly fakt spooousty mléka. Až jsem si říkala, že je snad začnu dojit. Značku neporadím, pán si to míchá a lisuje sám - je tam vojtěška, oves, otruby a ještě něco...už si to nevybavím, ale bylo to taky zdravý.

případně přidat víc jádra - kukuřice je dost tučná, tak tu ne...spíš bych řekla ten oves. A pokud nedáváte, přisypala bych jí na zrní i trochu sypaných vitamínů (plastin, roboran,, apod.). Tím nic nezkazíte. Zuzka F.

Neregistrovaný uživatel

15.2.2011 18:53
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.64.235

Na podporu laktace jsou vojtěška, sladový květ, lněné semínko, otruby. K.

Neregistrovaný uživatel

15.2.2011 18:57
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.234.20

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Na podporu laktace jsou vojtěška, sladový květ, lněné semínko, otruby. K.

To lněné semínko se přisype jen tak, anebo se uvaří a dává se i s tím slizem?

Neregistrovaný uživatel

16.2.2011 08:03
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.64.235

Trocha se dá přisypat jen tak, já ho teda radši vařím nebo aspoň zaliju horkou vodou, ten sliz je fajn na trávicí trakt (tepelnou úpravou má mj. projít kvůli rozkladu kyanogenních glykosidů, ty ale v dávkách, v jakých se semínko podává stejně neublíží)

K.

Neregistrovaný uživatel

16.2.2011 14:48
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.229.90

Jestli je prvorodička může mít menší vemínko a vůbec to nevadí,taky se mi stává že jehně pořád odcucává a vemínko zůstává menší. Dáváme po porodu ovečkám pít teplé(sušené mléko, sunar,náhradní mlíčko pro ovečky )nasypat 1 kelímek do kýble + vlažná voda a to mají moc rády!!Studenou vodu po porodu moc nechcou. taky mám kamerunky.

Přidejte reakci

Přidat smajlík