Kamerunské ovce a výsev trávy

Přidejte téma Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Neregistrovaný uživatel

27.2.2011 14:46
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.197.2

Dobré odpoledne.Po dlouhém rozhodování jsem se rozhodl pořídit si kamerunské ovce.Ale měl bych pár dotazů.1) Nevím zda mohu koupit ovečky už tento rok ,jestliže budu vysévat trávu (asi v koncem března nebo začátkem dubna-podle počasí) a ovečky jsem si chtěl pořídit začátkem září.Myslíte že to nebude vadit? Bude tráva už dostatečně zakořeněná?2)Bude stačit cca 550 m2 asi 2 až 3 ovečkám? Předem moc děkuji za odpovědi

Neregistrovaný uživatel

27.2.2011 18:07
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.208.214

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Dobré odpoledne.Po dlouhém rozhodování jsem se rozhodl pořídit si kamerunské ovce.Ale měl bych pár dotazů.1) Nevím zda mohu koupit ovečky už tento rok ,jestliže budu vysévat trávu (asi v koncem března nebo začátkem dubna-podle počasí) a ovečky jsem si chtěl pořídit začátkem září.Myslíte že to nebude vadit? Bude tráva už dostatečně zakořeněná?2)Bude stačit cca 550 m2 asi 2 až 3 ovečkám? Předem moc děkuji za odpovědi

rozhodně bych nedoporučoval tento poměr ovcí na plochu je to málo pouze spásání. A mám obavu že tráva nebude mít dost času vyrůst založení pastviny na poli je otázka 1 roku (asi 2 měsíce bude trvat první rúst, první seč bez sekačky a i tak bude ještě náchylná na námahu)

Neregistrovaný uživatel

27.2.2011 18:39
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.197.2

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
rozhodně bych nedoporučoval tento poměr ovcí na plochu je to málo pouze spásání. A mám obavu že tráva nebude mít dost času vyrůst založení pastviny na poli je otázka 1 roku (asi 2 měsíce bude trvat první rúst, první seč bez sekačky a i tak bude ještě náchylná na námahu)

Dobře takže raději počkám ten 1 rok než si ovečky pořídím A jaký počet oveček by tedy měl být na 550 m2? (kamerunských ovcí)

Neregistrovaný uživatel

27.2.2011 19:30
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.40.197

dvě ovečky s tím, že přes zimu budete kupovat seno a přes léto jim budete někde sekat,. nebo je dokrmovat senem. Je to plocha tak pro jednu ovečku, ale to by jí bylo smutno a ani se to nesmí

Neregistrovaný uživatel

27.2.2011 19:36
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.197.2

Zde na diskuzích jsem se ale dočetl že na 1000 m2 může být klidně 7 až 8 ovcí :) tak nevím co je na pravdy .... a seno přes zimu je samozřejmost...

Neregistrovaný uživatel

27.2.2011 19:36
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.197.2

Zde na diskuzích jsem se ale dočetl že na 1000 m2 může být klidně 7 až 8 ovcí :) tak nevím co je na pravdy .... a seno přes zimu je samozřejmost...

Neregistrovaný uživatel

27.2.2011 19:45
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.197.2

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Zde na diskuzích jsem se ale dočetl že na 1000 m2 může být klidně 7 až 8 ovcí :) tak nevím co je na pravdy .... a seno přes zimu je samozřejmost...

https://www.ifauna.cz/ovce-a-kozy/nemodforum/r/detail/813814/re-re-spasani - ZDE JE TO NAPSANÉ

Neregistrovaný uživatel

27.2.2011 19:47
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.208.214

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Zde na diskuzích jsem se ale dočetl že na 1000 m2 může být klidně 7 až 8 ovcí :) tak nevím co je na pravdy .... a seno přes zimu je samozřejmost...

Pastva ovcí je velice ošemetné téma. Dočtete se zde i jinde všemožné moudra a poučky ale není nad vlastní zkušenost. Bohužel v dnešní době si spousta lidí kupuje ovce jako náhradu za sekačky a tak si myslí : ,, mám ovce tak přece nebudu sekat,,
Je to takto pokud ovce mají rozmanitou pastvu a šťavnatou je jim fajn ale ze stařiny není ani kvalitní seno ani pastva. Pastvu je dobré mět aspoň přehrazenou na dva díly aby měla čas si odpočinout a zbrchat se !!! Neměli by jsme dopustit aby ji vyžrali až na ,,beton,, rozdupali a vysemenili se plevele (ostrůvky trávy jenž ovce... nechávají!!!). O pastvu se musíme starat :
bránovat -vytrhání staré trávy a mechu, rozdružení kořenů a provzdušnění, roztahání exkrementů....
sekat nebo mulčovat nedopasky a plevele
při sévat traviny nebo i hnojit......
Poměr ovcí na m2 stanovit na individuelní pastvu a je jiný na jaře kdy je trávy habaděj a na sklonku podzimu kdy už moc neroste.

Neregistrovaný uživatel

27.2.2011 19:49
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.40.197

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Zde na diskuzích jsem se ale dočetl že na 1000 m2 může být klidně 7 až 8 ovcí :) tak nevím co je na pravdy .... a seno přes zimu je samozřejmost...

to není množství na 1000m ale n a10000, t.j. na 1 hektar na celoroční uživení

Neregistrovaný uživatel

27.2.2011 19:58
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.1.3

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
https://www.ifauna.cz/ovce-a-kozy/nemodforum/r/detail/813814/re-re-spasani - ZDE JE TO NAPSANÉ

Ono strašně záleží na kvalitě trávy a na počasí. Můžete mít např. plochu dvojnásobnou a přitom vám to ty ovce neuživí, jinde zase tento počet oveček zase stejnou plochu nestihne.

Na těch 550m2 bych pro začátek pořídila ovečky 2 a sám uvidíte, jak budou stíhat či ne. Jak jsem již psala na odkaze - máme plochu cca 360m2 a máme na ní 3 Quessantky a vloni ani nestíhaly spásat. Předloni to bylo tak akorát a předpředloni jsme je museli někdy v červenci pustit vedle, protože už měly vypaseno.

Všude se píše počítat na normálně velkou ovci cca těch 300m2, kamerunky jsou menší, takže uvidíte u vaší plochy. Možná 2, možná 3 i víc kousků. Pak taky záleží na tom, zda budete chovat či ne a kdy budete odstavovat omladinu. Nám např. jehňata do cca 2,5 měsíců v pohodě běhají plotem z ohrady ven a pasou se v sadu, takže tím se taky spotřeba trávy u nás liší. Zuzka F.

PS: Taky musíte počítat s plochou na domek a to, co ušlapou - u nás to mají cca 40m2 (přístřešek + plocha u něj, kde nejvíc chodí). Takže hups a jste hnedka "jen" na 500m2.

Neregistrovaný uživatel

27.2.2011 20:01
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.1.3

PSS: Trávu jsme měli 9 let upravovanou sekáním. Pak 1,5 roku romanovské ovce. Potom skoro 3 letá pauza, kdy nastoupila pasoucí se "četa" hus a kačen a teď 4.rokem zase ovečky. Zuzka F.

Neregistrovaný uživatel

27.2.2011 20:21
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.208.214

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Ono strašně záleží na kvalitě trávy a na počasí. Můžete mít např. plochu dvojnásobnou a přitom vám to ty ovce neuživí, jinde zase tento počet oveček zase stejnou plochu nestihne.

Na těch 550m2 bych pro začátek pořídila ovečky 2 a sám uvidíte, jak budou stíhat či ne. Jak jsem již psala na odkaze - máme plochu cca 360m2 a máme na ní 3 Quessantky a vloni ani nestíhaly spásat. Předloni to bylo tak akorát a předpředloni jsme je museli někdy v červenci pustit vedle, protože už měly vypaseno.

Všude se píše počítat na normálně velkou ovci cca těch 300m2, kamerunky jsou menší, takže uvidíte u vaší plochy. Možná 2, možná 3 i víc kousků. Pak taky záleží na tom, zda budete chovat či ne a kdy budete odstavovat omladinu. Nám např. jehňata do cca 2,5 měsíců v pohodě běhají plotem z ohrady ven a pasou se v sadu, takže tím se taky spotřeba trávy u nás liší. Zuzka F.

PS: Taky musíte počítat s plochou na domek a to, co ušlapou - u nás to mají cca 40m2 (přístřešek + plocha u něj, kde nejvíc chodí). Takže hups a jste hnedka "jen" na 500m2.

já mám v přepočtu na ovci kolem 1 ha - 10 000 m2 ale to mám i na seno :-)

Neregistrovaný uživatel

27.2.2011 20:31
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.1.3

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
já mám v přepočtu na ovci kolem 1 ha - 10 000 m2 ale to mám i na seno :-)

To je mi jasný, že zbyde i na seno. Zuzka F.

Neregistrovaný uživatel

27.2.2011 20:43
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.208.214

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
To je mi jasný, že zbyde i na seno. Zuzka F.

Prostě a jednoduše je to ale tak že ovečky každých 14 dní stěhuji a po nich to pomulčuji mají se krásně a papkají jen to dobré

Neregistrovaný uživatel

27.2.2011 22:10
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.5.64

Určitě bych přes zimu krmil senem,a těch 550 m2 je počítáno i se salaší..třeba se ještě domluvím se sousedama,kteří mají o něco málo větší zahradu a střídal bych to..ale nevím jak se snima dohodnu..ale ty 2 kamerunky si chci poridit.je to muj sen

Neregistrovaný uživatel

27.2.2011 22:24
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.40.197

ale rozlučte se se všemi stromky a keři a okrasnými kytičkami...

Neregistrovaný uživatel

28.2.2011 07:11
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.197.2

Žádné tam nejsouu....

Přidejte reakci

Přidat smajlík