Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Neregistrovaný uživatel

25.4.2011 10:05
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.8.21

Ahoj, koupila jsem si ovci od chovatele který mi tvrdí že jí je 1/2 roku, mě se to nezdá, řekla bych že je o dost starší, ani nebyla zařazená do chovu, je zašlá vypadá na 4 roky ale pořád je malinká, prodával mi ji s tím, že je to jehně. Nevíte někdo jak to poznám?

Neregistrovaný uživatel

25.4.2011 14:58
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.1.3

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Ahoj, koupila jsem si ovci od chovatele který mi tvrdí že jí je 1/2 roku, mě se to nezdá, řekla bych že je o dost starší, ani nebyla zařazená do chovu, je zašlá vypadá na 4 roky ale pořád je malinká, prodával mi ji s tím, že je to jehně. Nevíte někdo jak to poznám?

Dá se to poznat dle zubů, ale i exteriéru. U beranů dle toulců. Možná by bylo fajn dát její foto na moderku. Pokud vypadá půlroční ovce strhaně, tak buď je to špatným chovem nebo je prostě starší. Zuzka F.

Neregistrovaný uživatel

25.4.2011 14:59
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.1.3

taky se to dá odhadnout i dle vlny (půlroční jehně by nemělo být ještě ostříháno, to samé paznehty.) Zuzka F.

Neregistrovaný uživatel

25.4.2011 16:48
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.8.21

A jak by jí mělo mít dlouhou vlnu půlroční jehně?Ta moje jí má asi 4 cm.

Neregistrovaný uživatel

25.4.2011 17:28
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.1.3

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
A jak by jí mělo mít dlouhou vlnu půlroční jehně?Ta moje jí má asi 4 cm.

Ono spíš jde o strukturu. Jehňata mívají takovou "miminkovskou", jemnou, starší ovce ji mají i takto krátkou od pohledu tvrdší. Slovy to asi moc popsat nejde, bylo by fajn to popsat přímo na fotce, aby jsme to viděly obě. Zuzka F.

Neregistrovaný uživatel

25.4.2011 18:35
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.8.21

Tak jsem dala fotku na moderované forum, mrkněte na to. Děkuji Mirka

Přidejte reakci

Přidat smajlík