Nemoc kůže u kozlíka ??

Přidejte téma Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Neregistrovaný uživatel

4.5.2011 12:00
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.124.148

Dobrý den,
předem se omlouvám, ale jsem laik co se týče chovu koz. Před měsícem jsme si koupili chovný pár miniaturních koz. Poslední týden se kozlík neustále drbe a o něco dře. V srsti má takové bílé chuchvalečky. Nevím jestli je to normální línání nebo má nějakého parazita nebo něco jiného.

Neregistrovaný uživatel

4.5.2011 12:10
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.43.156

bude to asi línání, jak říkáte bílé chuchvalečky to je podsada, je to ta spodní část srsti na jaře přilínání jakoby třčí ven ze srsti a kozy se jí snaží zbavit drbáním třeba i o plot nebo ohradu,některá koza to má víc jiná méně, ale přece jen neuškodí kdyžse do srsti podíváte zblízka jestli tam nejsou nějaké breberky které se na jaře taky rády objevují :-)

Neregistrovaný uživatel

4.5.2011 12:29
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.51.72

Pokud je nedojíte ,jako že asi ne ,tak bych jim dala spot on ,veterinář vám jistě něco nabídne. Nebo alespoň postříkat biokilem . Naše kozy ,jak tady popisujete ,nelínají, zato měly všenky a to vypadalo úplně stejně . Já jsem kozy ošetřila spot onem coppers a vyčesala. Renata

Neregistrovaný uživatel

5.5.2011 11:47
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.124.148

MOC Vám děkuji

Přidejte reakci

Přidat smajlík