Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Neregistrovaný uživatel

7.6.2011 15:25
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.175.237

Má někdo z vás možnost používat bio značku? Kde se k tomu mohu sehnat? Mam pár ovcí, pouze na trávě, v zimě seno + sůl. Lze mít BIO i malé hospodářství? Co je vše potřeba?

Neregistrovaný uživatel

8.6.2011 00:42
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.247.115

BIO znamená ze hospodarite v režimu kontrolovaneho hospodářství. Kontrolují vás BIO agentury, ze zkušenosti doporučuji biokont -www.biokont.cz. Tam najdete požadavky na vstupní kontrolu. Ale hlavně se zamyslete, proč to chcete? Malé hospodářství vyprodukuje par kusu zvirat na maso, vetsinou pro vlastní spotřebu, stejně jako mléko. Pokud budete prodávat jen sousedům a známým, je dle mě lepší než certifikát to ze Vás znají, jak se chováte ke zvířatům, čím krmite. Pro větší chov je lepší certifikát, maso odvezou někam za hranice a i tam lidi vidi, ze splnujete nebo měli byste splňovat nejaké požadavky na BIO, welfare atd.
Luboš

Neregistrovaný uživatel

8.6.2011 23:32
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.163.182

Dobrý den , taky chováme oveny stejným způsobem a uvažovali jsme o přechodu do BIO režimu , ale všechno skončilo na tom že u nás nekoupíme BIO seno , BIO sůl není problém objednat ale BIO seno s certifikátem dělá málokdo a když už by se sehnalo bylo to šíleně daleko což při naší spotřebě dvou kamionů za rok by bylo tak nákladné že se to prostě nevyplatí takže vpodstatě chováme v létě BIO a v zimě krmíme konvenční seno :-)ML.

Přidejte reakci

Přidat smajlík