Jak zateplit přístřešek, úprava podlahy

Přidejte téma Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Neregistrovaný uživatel

18.9.2011 12:57
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.85.88

Ahojte,
prosím poraďte mi jak zateplit přístřešek na zimu.
Je udělaný celý z dřevěných prken, na střeše tašky. Ale v zimě tam bude profukovat, takže jestli jde něco dát na boky, ale nejlépe, aby se to dalo v létě sundat.
A ještě mám i dřevěnou podlahu s tím, že bych tam chtěla na to něco dát, ale nevím co, nenapadá vás něco? Určitě pokud máte něčeho nadbytek, tak ráda odkoupím!! Děkuji všem za rady!!

Neregistrovaný uživatel

18.9.2011 13:30
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.211.162

Vysokou podestýlku a kozy v tom vydrží i -20°C, ideálně když jich je více. Jedno zvíře by to mělo mít zateplené velice dobře. Ovce bez problémů. Foukat by tam nemělo, osvědčený je starý koberec a děravé pytle.

Neregistrovaný uživatel

18.9.2011 17:35
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.85.88

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Vysokou podestýlku a kozy v tom vydrží i -20°C, ideálně když jich je více. Jedno zvíře by to mělo mít zateplené velice dobře. Ovce bez problémů. Foukat by tam nemělo, osvědčený je starý koberec a děravé pytle.

mám právě dve quesantky. Koberec je moc dobrý nápad!! Děkuji moc :-)

Neregistrovaný uživatel

18.9.2011 17:39
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.40.254

Když budete mít dost místa, můžete to obložit malejma balíkama slámy.....Tak bych to řešil já...je to ekologické a prakticky nic to nestojí

Neregistrovaný uživatel

18.9.2011 17:45
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.1.3

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Ahojte,
prosím poraďte mi jak zateplit přístřešek na zimu.
Je udělaný celý z dřevěných prken, na střeše tašky. Ale v zimě tam bude profukovat, takže jestli jde něco dát na boky, ale nejlépe, aby se to dalo v létě sundat.
A ještě mám i dřevěnou podlahu s tím, že bych tam chtěla na to něco dát, ale nevím co, nenapadá vás něco? Určitě pokud máte něčeho nadbytek, tak ráda odkoupím!! Děkuji všem za rady!!

Jak již někdo psal, na stěnu kde by profukovalo jsou dobré koberce (doporučuji se číhnout, kdžy u vás bude velkoobjemový odpad, spousta lidí vyměňuje koberce a starší, ale krásné např. s 1 flíčkem vyhodí. DÁ se z toho udělat moc pěkných věcí. Já z toho dělám šplhadla našem kočenám a různě zatepluju psům a prasátkům.

Dřevěná podlaha úplně stačí - pokud to tedy máte s malými mezírkami, aby odcházela moč. Jinak bych tam dala PVC, apod. ale bacha, aby nebylo moc kluzké. Nejlépe přes to pořádnou vrstvu podestýlky.

Jinak naše ovečky (ouessantky) bydlí v dřevěném domečku bez zateplení, na zemi mají jen slámu se senem, kterou pak na jaře vykydám. A jsou zdravé a spokojené. Naopak v zimě rády cestují pod širou oblohou (prohazuju jim různě klikaté cestičky, aby hodně chodily - jsou v té době březí a pro březulky se pohyb velmi doporučuje), kolikrát leží jen za tisy. Ani na to seno lehnout nejdou. Oussantky obecně jsou velmi otužilé, vitální plemeno. Zuzka F.

Neregistrovaný uživatel

18.9.2011 22:14
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.106.198

Já jsem zateplil balíkama slámy(balíkový"bungr"v dřevěné boudě)a holky byly spokojený i v těch horkách.Na podlaze mám gumu z dopravníku a na ní zase slámu. Zatím jsem spokojen. JC

Neregistrovaný uživatel

19.9.2011 07:18
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.85.88

A ten koberece dát úplně celý od vrchu dolů? A zevnitř nebo z venku? Někteří zase říkají, že tam bude vlhko, když to nebude větrat, tož nevím jak

Neregistrovaný uživatel

19.9.2011 16:29
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.205.189

Koberec je dobrý, ale když se ovečkám podaří udělat do něho díru, může jim jít i o život, berani se s ním potýkají a pěkně se naučí trkat...

Neregistrovaný uživatel

19.9.2011 21:54
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.32.102

...Přesně tak s tou dírou...onehdá ráno byla na koberci malá dirka, cca 3cm, já kráva to tak nechala, neb jsem netušila, co to může být za průser a večer stál pánbíček u nás, když jsem se tam šla náhodou podívat - koza už ležela a chrčela, zamotaná okolo krku do koberce...Dostala se z toho, naštěstí, ale byla to véééliká klika.

Neregistrovaný uživatel

19.9.2011 22:22
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.212.213

No,tak tento problém taky řešíme.Já koberec nechci i kvůli myším.Vymysleli jsme ,že z vnitřní strany dáme překližku.Uvidíme:)Snad nebude průvan a na zem dáme větší podestýlku......Ať už je jaro!

Přidejte reakci

Přidat smajlík