Brambory březím kozám

Přidejte téma Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Neregistrovaný uživatel

20.1.2012 09:26
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.119.241

kolik můžu dát vařených brambor březím kozám-7týdnů do porodu,mají seno,mrkev,jablka,ráno a večer hrst ovsa s ječmenem,od6 týdne začnu pomalu přidávat na těch 2OOg ,brambory vařím drůbeži a velmi kozám chutnají,tak jestli i ony můžou v poledne dostat aby toho nebylo moc

Neregistrovaný uživatel

20.1.2012 10:17
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.211.7

Zdravím,

spíš přidejte šrotu. Koza potřebuje nabrat novou sílu na kůzlata a novou produkci mléka. Vysokobřezí koza (nad 90 dní), kterou pak chcete přes rok dojit, by měla dostávat průměrně 0,5 kg šrotu denně, vyhnete se oslabení po porodu, i kůzlata budou životaschopnější a i s mlékem to bude lepší. I když i na minimu šrotu a chlebu koza nepojde dojná koza hned, ale dokáže strádat i více let, boužel kůzlata pak mřou jak na běžícím páse (boužel znám takový chov.. a majitel se ještě diví, že s těch "potvor" nic nemá).
Dojné kozy takto krmím po celý rok (kromě individuálních případů, kdy např. jedna moc tloustne), kromě zasušení. Kozy pak nemají takové výkyvy ve váze (i když u některých to není poznat). Ale 200 g je fakt málo, teda pokud nemáte kamerunky nebo něco speciálního. Pro srovnání literatura uvádí, že kůzle kozička, která má jít do chovu by měla denně dostávat 0,5 kg od svého třetího měsíce, života. V praxi tuto dávku zvládne až tak v půl roce.

Neregistrovaný uživatel

20.1.2012 11:28
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.4.30

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
kolik můžu dát vařených brambor březím kozám-7týdnů do porodu,mají seno,mrkev,jablka,ráno a večer hrst ovsa s ječmenem,od6 týdne začnu pomalu přidávat na těch 2OOg ,brambory vařím drůbeži a velmi kozám chutnají,tak jestli i ony můžou v poledne dostat aby toho nebylo moc

já dávám i pár syrových, je to pro ně pochoutka.L.

Neregistrovaný uživatel

20.1.2012 11:50
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.119.241

koza je prvnička,kříženka burské,a je dosti při těle tak nevím,vidíte a každý mi říká že by neměly dostávat nic,že sou pak problémy,taky si myslím že ty kůzlata musí z něčeho udělat,nechci ji překrmit,je velmi dobře krmitelná

Přidejte reakci

Přidat smajlík