Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Neregistrovaný uživatel

26.2.2012 08:55
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.159.157

Dobrý den, prosím poraďte nějaké vychytávky: ovce se mi dostali k čemu neměly a jedna ovce a beran dostaly příšerný průjem, byly apatický, nežraly. Beránek už začíná žrát, ale ovečku né a né nastartovat.
Dávala jsem na průjem Farmatan, od včerejšího večera se mi zdá že už průjem nemá, ale furt nežere. Dala jsem Tympastol a Prodigestan, pak už jen prodigestan, nálev z kmínu, lnu, dubové kůry a heřmánku, furt nic. Když dojdu do stáje, tak jí proháním dokola, aby měla pohyb.
Vyčetla jsem že je dobrý " žvejkanec " od jiné ovce, to jsem nezkoušela, jak se to té zdravé ovci uzme? Mě se zdá že ho naschvál spolknou jen mě viděj se přibližovat
Nebo mám ještě zkusit štamprdle?
Nebo něco jiného?
Díky moc

Neregistrovaný uživatel

26.2.2012 08:58
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.152.100

Co sežrali?

Neregistrovaný uživatel

26.2.2012 09:00
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.40.197

zkuste to štamprdle slivovice nebo flašku piva a někdo tu kdysi radil dobrý způsob- ovázat spodní čelist provázkem, ovci to bude nutit ke slinění a žýkání, pomáhá to nastartovat bachor.

Neregistrovaný uživatel

26.2.2012 09:08
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.159.157

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Co sežrali?

Utekly a nacpali se obilím co má manžel pro prasata, tuším že je to ječmen. K tomu když už byly venku nevím jestli se nedostaly do vyhozenýho zbytku plesnivýho balíku sena.

Neregistrovaný uživatel

26.2.2012 09:11
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.159.157

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
zkuste to štamprdle slivovice nebo flašku piva a někdo tu kdysi radil dobrý způsob- ovázat spodní čelist provázkem, ovci to bude nutit ke slinění a žýkání, pomáhá to nastartovat bachor.

Super, dostane provázek i alkohol, hned jak manžel přijede a pomůže mi jí přeprat, díky moc
Je lepší domácí slivovice, nebo plzeňský pivo?

Neregistrovaný uživatel

26.2.2012 10:58
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.223.108

Ovci domácí slivovice, manželovi plzeňský pivo

Neregistrovaný uživatel

26.2.2012 11:02
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.159.157

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Ovci domácí slivovice, manželovi plzeňský pivo

Tak jo, schválně kdo se bude víc motat

Neregistrovaný uživatel

26.2.2012 11:06
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.40.197

No nevím, mě veterinář vysvětloval, jak funguje trávení alkoholu u přežvýkavců a prý se neopijou :)). Ale třeba jí to aspoň zlepší náladu.

Neregistrovaný uživatel

26.2.2012 11:34
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.159.157

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
No nevím, mě veterinář vysvětloval, jak funguje trávení alkoholu u přežvýkavců a prý se neopijou :)). Ale třeba jí to aspoň zlepší náladu.

Chudinka, ani si to neužijeto nesmím říct manželovi, jinak slivovici nevydá

Přidejte reakci

Přidat smajlík