Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.233.208
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jak dlouho po porodu kozy je možné použít mléko pro lidskou spotřebu?
Koza má jednu kozičku a přebytek mléka. Děkuji.
Iva
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.24.195
hned jak nemá mlezivo,tudíž i druhý den
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.12.226
počkejte minimálně 3 dny
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.99.226
Pokud mě paměť neklame, mléko od krav se dává na prodej až 6 den po porodu.
Druhý den po porodu je dost nesmyslná rada - pardon - ale to je pořád ještě mlezivo, i když to už vypadá trošku jinak, než mlezivo 1. dne. Zkuste dojánek z druhého dne zahřát na víc než 50 st. a uvidíte, že mám pravdu - ono se totiž srazí. A o tom to je. Když se budete chtít napít nezahřívaného ( nepasterovaného ) mlíka 3. - 4. den po porodu, můžete. Ale nic z něho neuvaříte. Ani sýr neuděláte. A musíte pamatovat na to, že čím menší doba po porodu, tím větší projímavý účinek
Jiřina
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.127.234
Taky bych to videl na 5. den az tyden.Nikdy me nenapadlo mlezivo ochutnat,ale snad by melo byt i mirne nahorkle.Kazdopadne se varem srazi,jak pise Jirina.Muze to byt i dost individualni,jine u kazdeho zvitrete (+ - 2 dny).No,nic mene urcite se 4. den z mleka-mleziva neotravite,max.pos....Tomas