Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.178.11
Když maminka sázela do květnáčů nějaké kytky, vždycky dala dospod suché kuřince. Tak mě napadlo, jestli by ke stejnému účelu posloužily bobky. Postupně by se rozkládaly a hnojily. Nejsou moc agresivní ? Díky. Eva od T.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.210.254
Kuřince jsou silné dusíkové hnojivo. V malém prostoru květináče bych se bála předávkování a spálení kořenů rostliny. Spíš bych se přikláněla k jejich vykvašení někde dál od domu a zalévání naředěným roztokem (tak díl tekutiny z kuřincového kvašáku na deset dílů čisté vody). Kozí a králičí bobky jsou jemnější. Když jsme ještě bydleli v paneláku, tak jsem bobany od zakrslíka sypala k pokojovkám (tak lžíce týdně na květináč).
Hm, sousedky mi závidí jahody v závěsných květináčích. Rostou a plodí jak šílené. Aby ne, když je denně zalévám ke kořenům rozpuštěným kravincem nebo vodou ve které jsem máchala houbu na mytí kravskýho zadku
Jedovinka
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.24.188
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.7.85
Sušený kravinec se dává do květináčů,slepičince jsou úžasné hnojivo,leč,musí se nechat zkvasit a ředit.Ostatní hnůj by měl vyzrát. Roklanka
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.51.27
Dnes si spousta lidí kupuje granulované hnojivo z výkalů. My používáme granule přímo od producenta-ovcí. Pod každou rostlinku jednu lopatku, nad bobky trochu hlíny a zasadit cokoliv. Vše roste jako blázen.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.127.232
My používáme kozí hnůj samozřejmě už uleželý. Ale kozy se nám prochází na dvoře po skalce ( kupodivu jim tam nic nechutná, kromě rozchodníků, které zlikvidovaly) a Agáta si jako pravidelné místo, kam vyklopit bobky, vybrala keříček rozmarýnu. Je doslova obklopený a když zalévám, tak se ten čerstvý boban samozřejmě pěkně rozpouští a stíká ke kořenům. Rozmarýn zatím utěšeně roste, zdá se, že mu to nevadí. Hana
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.245.58
Já to dělám úspěšně tak, že přihazuji kozí bobky do květináče zezhora a zaléváním se postupně rozpouští. Na jahody je to vynikající. I čerstvý kozí hnůj používám k zamulčování kolem stromů a keřů. Ze začátku jsem měla trochu obavy, ale vždycky to jen prospělo. Jinak odzkoušené hnojivo na muškáty: jeden kozí bobek rozpustit v 1,5 l petce na zalévat (převzala jsem recept od sousedky, která aplikovala ovšem králičí bobek Petra z Brd