Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Neregistrovaný uživatel

5.10.2010 14:21
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.26.38

Zdravím, v moderce v diskusi o kozlích ženiších (mimichodem gratuluji ke krásnému ženichovi ), jsem si na jedné fotce všiml, že používáte na jesle na seno kari síť. Můžete mi prosím říci, jak se vám osvědčila a zda nemají kozy problém z jeslí seno vytáhnout? Předem děkuji,
Marcus

Neregistrovaný uživatel

5.10.2010 14:27
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.46.78

Díky, pochvalu doma vyřídím, ženich bude potěšen
kari síť máme jednak kolmo postavenou (přes roh boxu) a to se kozám nejlíp vytahuje shora. Postaví se předníma a žerou přes vrch sítě. Přes oka vytahují senko taky, jsou tam po tlamičkách takové ďolíčky . V kotci u oveček jsme našroubovali síť šikmo na zeď - se sklonem jako např.krmelec v lese. Ovce to z toho žraly ochotně, teď tam bydlí kozel a taky raději šplhá předníma nahoru a tahá to shora. Ale jeho moc žrát nevidím, věčně stojí na brance a chce kozy . Obecně bych řekla, že kari síť funguje, ale samozřejmě kozy taky vytahají ven a zašlapou, ale snad míň než přes laťové krmelce , nemůžu srovat, je to náš první chovatelský pokus Výhodou byla dostupnost (soused našel kari síť v dílně) a rychlá montáž (našel i vrtačku a šroubky )

Marketa z Albre

Neregistrovaný uživatel

5.10.2010 14:34
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.26.38

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Díky, pochvalu doma vyřídím, ženich bude potěšen
kari síť máme jednak kolmo postavenou (přes roh boxu) a to se kozám nejlíp vytahuje shora. Postaví se předníma a žerou přes vrch sítě. Přes oka vytahují senko taky, jsou tam po tlamičkách takové ďolíčky . V kotci u oveček jsme našroubovali síť šikmo na zeď - se sklonem jako např.krmelec v lese. Ovce to z toho žraly ochotně, teď tam bydlí kozel a taky raději šplhá předníma nahoru a tahá to shora. Ale jeho moc žrát nevidím, věčně stojí na brance a chce kozy . Obecně bych řekla, že kari síť funguje, ale samozřejmě kozy taky vytahají ven a zašlapou, ale snad míň než přes laťové krmelce , nemůžu srovat, je to náš první chovatelský pokus Výhodou byla dostupnost (soused našel kari síť v dílně) a rychlá montáž (našel i vrtačku a šroubky )

Marketa z Albre

Ha, to byla rychlost Děkuji za vyčerpávající a pro mě i dost positivní odpověď. Přeji, ať se vaše prvotní chovatelské pokusy jen daří
Marcus

Neregistrovaný uživatel

5.10.2010 14:44
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.46.78

Díky, to víte, jsem v práci, tak mám čas Až dorazím domů, lítám jak hadr na holi . V tom nadšení z pochvaly kozla jsem vlastně neodpověděla na hlavní dotaz - samozřejmě u kolmo postavené sítě se kozy dostanou jen k senu cca 10 cm od sítě (kam dosáhnou čumákem) a co dosáhnou shora. Takže je určitě lepší ji umístit šikmo jako krmelec , aby to vlastní vahou spadávalo do ok sítě.
Ať se daří
Markéta z Albre

Neregistrovaný uživatel

7.10.2010 12:55
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.26.38

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Díky, to víte, jsem v práci, tak mám čas Až dorazím domů, lítám jak hadr na holi . V tom nadšení z pochvaly kozla jsem vlastně neodpověděla na hlavní dotaz - samozřejmě u kolmo postavené sítě se kozy dostanou jen k senu cca 10 cm od sítě (kam dosáhnou čumákem) a co dosáhnou shora. Takže je určitě lepší ji umístit šikmo jako krmelec , aby to vlastní vahou spadávalo do ok sítě.
Ať se daří
Markéta z Albre

Zdravím, ano, chtěl bych síť umístit spíše jako krmelec, děkuji za pro mě positivní zkušenost - že to jde
Ještě jednou moc děkuji.
Marcus

Neregistrovaný uživatel

7.10.2010 16:38
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.152.44

Síť se mi neosvědčila. když byla kůzlata malá, prostrkovala hlavu a potom tam visela, dokud jsem je nevytáhla. Také se snadno zachytávaly známky na uších, hlavně když už byl plast starší a ne tolik pružný. Já to řešila jesličkami s železnými šprušlami - vzdálenost 7 cm. Jarmila - kozí farma ROZINKA

Neregistrovaný uživatel

8.10.2010 07:23
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.46.78

Aha - tak my ještě tak malá kůzlata neměli, ale máme kari síť s asi 10 cm oky, a je pořád tak nacpaná senem, že tam hlavu nikdo nestrká (ani malé quessantky co mají hlavičky jak makovičky ). Jen ty ďolíky po čumáčkách tam jsou, jak kozy vyžírají z těch čtverečků. No jsem zvědavá na kůzlata, kůzle visící za hlavu kdekoliv je teda dost špatná noční můra . Možná dát ty sítě dvě přes sebe, dokud budou kůzlata malé...?

Neregistrovaný uživatel

8.10.2010 20:00
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.1.3

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Aha - tak my ještě tak malá kůzlata neměli, ale máme kari síť s asi 10 cm oky, a je pořád tak nacpaná senem, že tam hlavu nikdo nestrká (ani malé quessantky co mají hlavičky jak makovičky ). Jen ty ďolíky po čumáčkách tam jsou, jak kozy vyžírají z těch čtverečků. No jsem zvědavá na kůzlata, kůzle visící za hlavu kdekoliv je teda dost špatná noční můra . Možná dát ty sítě dvě přes sebe, dokud budou kůzlata malé...?

No, samozřejmě kůzlata, ale malá ques. jehňátka jsou nesmírně zvědavá. Tak pozor na to.

Přidejte reakci

Přidat smajlík