Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.128.2
Prosím o názor zda kozenky prospívají, koupila jsem je od "chovatele", neregistrované, chované na dvorku, řekněme né v ideálních podmínkách.
Známky mi již došly a o víkendu jim je dáme.
Chtěla jsem se optat, musím je dát naočkovat proti modrému jazyku a chtěla bych i odčervit, obě jsou jeden a půl měsíce březí, starší Anička dává ještě mléko, koncem ledna bych ji zasušila a objednala zároveň i vet. na očkování a odčervení. Neublížím tím kozenkám i těm nenarozeným?
Předem děkuji za rady.
Dita
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.6.15
Na to by bylo nejlepší se zeptat veterináře. Já osobně bych se na modrý jazyk vyprdla, ale pššš
Milada
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.164.145
Nevím- v žádném případě ne modrý jazyk. Nevěděli jsme, očkovali jsme, a dvě kozenky nám zmetaly. byla by to zvláštní náhoda. Loni.
Ječmi
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.7.85
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Prosím o názor zda kozenky prospívají, koupila jsem je od "chovatele", neregistrované, chované na dvorku, řekněme né v ideálních podmínkách.
Známky mi již došly a o víkendu jim je dáme.
Chtěla jsem se optat, musím je dát naočkovat proti modrému jazyku a chtěla bych i odčervit, obě jsou jeden a půl měsíce březí, starší Anička dává ještě mléko, koncem ledna bych ji zasušila a objednala zároveň i vet. na očkování a odčervení. Neublížím tím kozenkám i těm nenarozeným?
Předem děkuji za rady.
Dita
Očkování proti BT bych nechala až na konec dubna,pokud bude ještě povinné ( což nikdo neví ).Odčervovat nejdřív ve druhém,ale lepší až ve třetím trimestru březosti. Roklanka
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.18.25
Taky bych ten "modrý jazyk" nechala na později-až po kozlení a odčervení se myslím nemá první dva měsíce...
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.128.2
Děkuji za rychlé rady a názory, modrý jazyk tedy nebudu nějak "honit" a nechám holky jenom odčervit.
Ještě menší dotaz, stačí jim v zimě neomezeně seno, voda a obden trocha tvrdého chleba? Nechci aby byla kůzlata moc veliká a komplikoval se porod.
Dita
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.204.155
určitě by měly mít k dispozici solný liz a přidat do krmení minerály, nebo alespoň jim dát minerální liz
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.5.1
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Děkuji za rychlé rady a názory, modrý jazyk tedy nebudu nějak "honit" a nechám holky jenom odčervit.
Ještě menší dotaz, stačí jim v zimě neomezeně seno, voda a obden trocha tvrdého chleba? Nechci aby byla kůzlata moc veliká a komplikoval se porod.
Dita
Na této dietě jistě přežijí a kůzlata velká nebudou,ale nebylo by lepší si přečíst dostupné informace ,třeba jen na netu,pokud nemáte odbornou literaturu? Například tady http://www.zootechnika.cz/clanky/zaklady-vyzivy-hz/vyziva-koz/zaklady-vyzivy-koz.html. Roklanka
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.128.2
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Na této dietě jistě přežijí a kůzlata velká nebudou,ale nebylo by lepší si přečíst dostupné informace ,třeba jen na netu,pokud nemáte odbornou literaturu? Například tady http://www.zootechnika.cz/clanky/zaklady-vyzivy-hz/vyziva-koz/zaklady-vyzivy-koz.html. Roklanka
, tak jsem si stránky prostudovala, děkuji za odkaz, je tam spousta zajímavých rad
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.165.55
Baro,neee,treti trimestr uz kozy nemaji spis posledni tretina gravidity,coz jsi jiste myslela...(ber to prosim jen jako ustepacnou poznamku myslenou s humorem)...Ja se v brezosti bojim odcervovat,radeji to necham az 14 dnu (mesic) po porodu....Jinak ty kozenky jsou moc pekny.Je prima,ze sem obcas nekdo da fotky svych zvirat.Je dobre,ze kozam davate jen seno,vodu a obcas pecivo.Priznam se,ze ted v zime bych jim obcas (jen omezene)pridal neco stavnateho-jablicko,mrkev,repu,syrovy ci vareny brambor nebo treba jen smrkovou chvuj.Neni to nutne,ale prijde jim to k chuti.No,ale narostle se zdaji dost,rozhodne nestradaji.Spis ja mam nekdy problem kozu drzet zkratka a nedat ji vse,co vyzaduje (s velkym stadem takovy problem chovatele nemaji).Potvurky dokazou fakt manipulovat.Nezapomente na liz a pred porodem pomalu pridavat jadro (ne moc).Preju hodne uspechu.Tomas
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.4.33
Tak jsem to myslela pravdu díš Tomáši,já píchám Ivomec dva měsíce před porody,žádný problém jsem zatím neměla. Bára