Velké ovce, malý beran :)

Přidejte téma Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Neregistrovaný uživatel

9.1.2011 19:12
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.26.38

Zdravím,
mám takový dotázek na reprodukci Mám ke dvouletým masným ovcím, mladičkého berana stejného plemene. Ale jak tak na ně koukám, tak beran je o min 1/3 menší, než ovce Manželka se vytasila s dotazem typu - " a to jako na ně dosáhne, jo?" A nasadila mi brouka do hlavy. Přemýšlím, zda nižší beran dokáže obskočit vyšší ovci Jako, beran doroste, to není problém, jen si říkám, jestli budou letos jehňata

Neregistrovaný uživatel

9.1.2011 19:56
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.1.3

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Zdravím,
mám takový dotázek na reprodukci Mám ke dvouletým masným ovcím, mladičkého berana stejného plemene. Ale jak tak na ně koukám, tak beran je o min 1/3 menší, než ovce Manželka se vytasila s dotazem typu - " a to jako na ně dosáhne, jo?" A nasadila mi brouka do hlavy. Přemýšlím, zda nižší beran dokáže obskočit vyšší ovci Jako, beran doroste, to není problém, jen si říkám, jestli budou letos jehňata

Však oni si ještě rádi poradí. Už někdy cca 3/2010 byla na moderce fotka jehňátka - matka masná kříženka, otec Quessant, takže je tam opravdu veliký velikostní rozdíl. A další jehňátko, tentokrát jehnička, se povedlo někdy podzim 2010. takže velikostního rozdílu bych se tak nebála. Zuzka F.

Neregistrovaný uživatel

9.1.2011 20:20
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.177.236

nuz ,u nas quessant nakryl hort.racky. Chose

Neregistrovaný uživatel

10.1.2011 10:23
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.164.145

Nojo- ale tady hodně záleží na zkušenosti.(SAMCE) Mám teď to samé u kozlíka. Protože je ještě nezkušený, říje se nám vrací - očividně nedosáhl.
:-)
Ječmi.

Neregistrovaný uživatel

11.1.2011 21:10
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.226.66

alebo kozy nechceli podrzit takemu mladatu :)

Michal H.

Neregistrovaný uživatel

11.1.2011 21:58
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.143.85

Ovce si dokáží poradit - pokud o berena stojí, tedy jsou v říji, jsou schopné si vědomě stoupnout do ďolíku aby beran dosáhl, dokonce jsem i jednou zahlédla to ONO provozované v pololehu ovce. My nyní máme také malého berana, pevně věřím že přijde na to jak, ale zatím jsem ho viděla vždy jen když to zkoušel z duhé strany od hlavy...což asi ne oplodnění vliv mít nebude:-( Jana

Neregistrovaný uživatel

12.1.2011 09:53
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.164.145

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Ovce si dokáží poradit - pokud o berena stojí, tedy jsou v říji, jsou schopné si vědomě stoupnout do ďolíku aby beran dosáhl, dokonce jsem i jednou zahlédla to ONO provozované v pololehu ovce. My nyní máme také malého berana, pevně věřím že přijde na to jak, ale zatím jsem ho viděla vždy jen když to zkoušel z duhé strany od hlavy...což asi ne oplodnění vliv mít nebude:-( Jana

To mu nesmíte předčítat Plzáka - tu pasáž o tom, že nejlepší je rozumový vztah...

Ječmi

Přidejte reakci

Přidat smajlík