Proč mi hnědnou rostliny

Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

luciesiklova

6.12.2016 12:22
luciesiklova

XXX.XXX.15.150

Dobrý den, ráda bych se zeptala, co mám dělat proti tomu, aby mi nehnědli rostliny v akváriu. Akvárium krásně fungovalo 4 měsíce a teď začali rostliny takto hnědnout. Akvárko je velké 96l. Každých 10-14 odpouštím 1/4vody a doplňuji novou a s tím čistím i sklo. Teď ale nevím, co s rostlinami, poradíte?

6.12.2016 16:02
linduš

XXX.XXX.79.4

Tu drť, co máš na dně jsem musela vyhodit. nejní zrovna vhodná ani pro rostliny ani pro ryby.
nicméně u těch kytek vidím asi trošku jiný problém. kryptošky vepředu se mi zdají dost hluboko sazené, to srdíčko kde se sbíhají listy by mělo být spíš malinko nad substrátem, jinak ostlina shnije. to samé ty asi echinodory vzadu.
mimoto mi připadají rostliny jako emerzní forma (pěstuje se nad hladinou) a než přejdou na submerzní, tak vypadají kolikrát hodně špatně. suchozemské listy odumírají, rostou nové podvodní a často ta rostlina pak vypadá úplně jinak.
kolik tam máš světla a jaký typ?
posečkala bych, co to vyvede, jestli obráží nové listy...

luciesiklova

6.12.2016 19:12
luciesiklova

XXX.XXX.15.150

Já mám pod tou drtí písek vzadu. Takže vepředu ty cryptocoryne trochu přesadím, aby měli srdíčko nad drtí... Mě jde hlavně o ty kytky vepředu, že jim hnědnou listy, tak to opravím to přesazení. A o ty kytky úplně vzadu, že mají hnědé flíčky.. a jsou takové povadlé oproti tomu, co byly.. Mám tam 18w Osram teplou a druhou studenou 20w.

7.12.2016 06:10
linduš

XXX.XXX.79.4

Toho světla není moc, ale kryptoškám to bude stačit. pravděpodobně se rozjedou, jen co si zvyknou na nové podmínky. umořit kryptošky je docela umění, to se jen tak nepovede
u těch zadních víš název?
a tím dnem to myslím dobře. časem k tomu možná taky dojdeš

luciesiklova

7.12.2016 08:16
luciesiklova

XXX.XXX.15.150

Hygrophila angustifolia

Když ty kryptošky budu přesazovat, mám ty hnědé listy otrhat?

7.12.2016 10:40
linduš

XXX.XXX.79.4

Tak ta je taky emerzní forma, na život pod vodou si zvyká. taky odumřou listy a narostou nové. ovšem je trošku náročnější na světlo a živiny. buď půjde, nebo pak zvolit něco méně náročného.
listy určitě postupně odstraňovat, ať hnijící nekazí vodu. sem tam jeden nevadí, tohohle bude víc naráz, to by akvárko nemuselo zpracovat.
stačí je jen trochu povytáhnout, nemusí se přesazovat

luciesiklova

7.12.2016 11:44
luciesiklova

XXX.XXX.15.150

Jo, tak jsem to myslela :) Dobře, tak snad se chytnou... Stejně musím část vody vyměnit, tak u toho je povytáhnu. A zkusím sehnat silnější zářivku alespoň jednu... Já se právě obávala, aby to nebyly řasy..

7.12.2016 12:06
linduš

XXX.XXX.79.4

Řasy na fotce nevidím, to by chtělo asi pár detailů.
ale ty bys poznala. pohledej fotky hlavně přisedlých hnědých a zelených řas, ty by možná mohly mást, ale ostatní určitě poznáš jakmile je uvidíš

luciesiklova

14.12.2016 21:47
luciesiklova

XXX.XXX.40.161

16.12.2016 15:25
linduš

XXX.XXX.79.4

Joo, může tam být i řasa. ale osobně bych to teď opravdu nějak neřešila, dokud nenarostou nové submerzní listy. tyhle totiž opravdu už odumírají.

Přidejte reakci

Přidat smajlík