Sklípkan kadeřavý

Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
13.2.2018 20:51
Jackie Šlenc

XXX.XXX.32.82

Hoooj lidi, jsem tu novej tak snad mi někdo poradí. :)
Mám sklípkana kadeřavého, chovám ho v akvárku které jsem si zakoupil přímo tam kde i sklípkana. Ve zverimexu mi řekli teplota 25-28 °C a vlhkost cca70%. Ano tyto hodnoty souhlasí ale věc co mi pořád vrtá hlavou je, ta teplota má bejt toho substrátu nebo v tom akvárku? Koupil jsem si teploměr a bylo mi řečeno abych změřil teplotu tak že ho vložím do substrátu, ano naměříl jsem 28°C ale teplota v akvárku se mi zdá málo. Každé ráno mu navlhčím na jednom místě substrát aby si mohl vybrat jestli se chce schladit nebo ohřat tam kde je substrát suchý. V akvárku by měla bejt tzv. tropická teplota ? mě přijde že tam má chladno. Kupoval jsem nedávno nějakou hřejivou dečku která se lepí zespodana akvárko a dá do zásuvky, moc teda nehřeje a teplota pořád stejná. Potřebuju poradit jestli to tak mám nechat bejt, když jsem teploměrem naměřil v substrátu 28°C a nebo jestli tuto teplotu musí mít v akvárku celkově ? Protože tím že mu to rosprašovačem navlhčím tak by tam měl mít to vlhko. Nevím si rady, děkuji za rady snad jsem to rozepsal k pochopení.

14.2.2018 05:27
Vratis

XXX.XXX.81.132

Ahoj, vůbec to takhle neřeš. Pokud nemáš doma pod 20 stupňů. V pohodě stačí normální pokojová teplota.22-24°C.
Spíš bych kladl důraz na větrání. Obzvlášť pokud je to opravdu akvárium jak píšeš.
Ano jeden roh by měl stačit být vlhký. Nemusí to být ale promočené nonstop.
Když vyschne. Navlhči roh znova. Obzvlášť pokud je pavouk větší a máš u něj menší misku na pití.
Nelámal bych si tím zase tolik hlavu.

Přidejte reakci