Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
23.3.2010 19:49
smetanajan

XXX.XXX.158.238

Jak se dají chovat čmeláci?Docela by mně to zajímalo?Poradíte mi někdo ?

23.3.2010 20:38
sova

XXX.XXX.176.72

Nasi se chovat nesmej :) chraneni :)

24.3.2010 02:59
stribrnak

XXX.XXX.124.134

smějí, nesmějí, určitě to lze, ČSOP dokonce kdysi vydala brožurku, kterak pomáhat našim čmelákům zřízením zahradního čmelína a mám pocit, že něco o chovu by mohlo být i v Kapesním atlasu chráněných a ohrožených živočichů od pana Peciny (3. díly). čmelounům zdar!

24.3.2010 17:32
smetanajan

XXX.XXX.158.238

Já veděl že sou chráněný ale že se jim nemůže ani založit čmelín to sem nevěděl.Zkusim někde najít jestli to lze aniž bych dostal při odhalení pokutua pak sem kdyžtak napíšu nějaké info.
Díky za rady.

karlík93

24.3.2010 23:41
karlík93

XXX.XXX.39.118

Když nebudou zavření v kleci, tak vpodstatě nikdo nic mít proti nemůže, v knížkách o včelaření od pana Veselého a dalších, vzniklých kdysi dávno v minulém režimu, jsem o tom něco málo četl a otec to prý za svých mladých let úspěšně otestoval. Mám pocit, že ta samice se musí na pár dní/možná týdnu zavřít, aby nakladla první vajíčka a zůstala ve hnízdě... jesli budu mít o víkendu čas, mrknu do literatury a napíšu něco přesnějšího, určitě jdi do toho!

25.3.2010 10:39
formi

XXX.XXX.244.3

Zdar, v prvním letosním čísle časopisu Živa je článek nazvaný: Laboratorní chov čmelákůa jeho význam, třeba ji ještě někde seženeš.

25.3.2010 17:49
smetanajan

XXX.XXX.244.253

tak sem psal na ČSOP a zatim mi nic neodpověděli uvidíme časem Jinak se mi povedlo najít stránky o chovu jestli se chcete mrknout tak tady je máte www.bombus.cz .Jinak všem děkuju za pomoc.A pak dam vědět jak se mi daří

Přidejte reakci

Přidat smajlík