Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
14.6.2012 00:42
elvira

XXX.XXX.206.225

Prosím, pojmenujte mi tohoto krásného motýla, kterého se mi nedaří dohledat, krom toho, neumím najít žádné kompletnější fórum, kde bych se mohla bez problému zorientovat ve hmyzáckém světě
Děkuji!

14.6.2012 15:40
sfox

XXX.XXX.229.3

Těžko říct je to pod špatným úhlem,ale řekl bych že je to nějaký drsnokřídlec.Nejspíš drsnokřídlec modřínový (Lycia isabellae).Ruku do ohně bych za to ale nedal.Śalom.

14.6.2012 20:37
elvira

XXX.XXX.206.225

Hm, ten drsnokřídlec by to asi i byl, ale isabellae asi ne-e co myslis?
Nevim se dopátrat, lepší by byla jiná fotka, ale i na téhle vidno, že má jinou kresbu na křidýlkach, nebo jsou mezi nima rozdíly co se týká pohlaví? Nebo věku - to asi ne že,,ň
Děkuji ti!

15.6.2012 01:38
sfox

XXX.XXX.229.3

Netvrdím že je to Isabelka,s tou kresbou máš pravdu,ale jak jistě víš zbarvení může být velmi variabilní.Mne spíše zaráží ten dlouhý zadeček.Śalom.

15.6.2012 07:22
insecta

XXX.XXX.140.14

Tak tohle určitě není drsnikřídlec a isabellae jistě také ne. Podle mě je potřeba hledat mezi mikrama... tipnul bych na na něco z čeledi Pyralidae...

17.6.2012 23:21
sova

XXX.XXX.112.72

Dle me Hypsopygia glaucinalis. Zavijec zlutocarny.

18.6.2012 00:45
elvira

XXX.XXX.206.225

Motyli telicko bylo dlouhe cca 3 cm.
Pohrabu se mezi tema zavijecema,
zda se, ze je to orisek i pro zkusenejsi, nez jsem ja

zatim vsem dekuji za pomoc!

Přidejte reakci

Přidat smajlík