Mecynorrhina ugandensis kokon

Přidejte téma Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
23.1.2014 01:41
BeetleCraft

XXX.XXX.73.234

Zdravím, chtěl jsem se zeptat když už mám v kokonech u ugadensisek brouky, tak za jak dlouho můžu očekávat, že vylezou, nechcu aby mi chcípli v malé krabičce. Díky

23.1.2014 10:40
Lukáš Dupaľ

XXX.XXX.166.210

Ahoj,
Brouk obvykle opouští kokon tehdy, až má ztvrdlý roh a krovky jsou pevné a zcela vybarvené. Obvykle po přeměně na brouka to trvá tak do 2 týdnů.

LD
http://www.chovame-zlatohlavky.estranky.cz/

23.1.2014 15:48
BeetleCraft

XXX.XXX.73.234

díky tak první brouk už je hotový, sice má cca 58 mm, ale potěší, teď jen cca měsíc počkat na samičky a můžou se dát do toho

23.1.2014 22:00
martinbaran

XXX.XXX.90.67

..nádherny,,,,cacao form"

23.1.2014 22:02
michal.siegel

XXX.XXX.60.197

BeetleCraft napsal(a):
díky tak první brouk už je hotový, sice má cca 58 mm, ale potěší, teď jen cca měsíc počkat na samičky a můžou se dát do toho

No 58mm není zase tak málo a toho nádherného jedince by Vám mohli mnozí závidět.

24.1.2014 00:03
BeetleCraft

XXX.XXX.73.234

Děkuji . Je krásný, přesně jak jsem chtěl. Před půl rokem jsem pročítal diskuze o ugadensiskách jak je většina u nás chovaných jedinců křížených s torquatou a někdo tam psal, že jen pár chovatelé chová ještě kažtak čisté formy a psali tam, že pan Bačovský je má. Tak jsem si ho našel na internetu a na jeho stránkách viděl, že prodává larvy. Tak jsem mu napsal a měl ještě posledních 5 ks (2,3) takže ideál. Navíc jsem si je mohl vyzvednout osobně v Brně, tím pádem jsem ušetřil za poštovné. Jinak 58 mm je pěkných, ale plánoval jsem aspoň 80 dokrmoval jsem je rajčatama a nějakým krmením pro leguány které původně stálo 151 kč 95g, ale bylo to prošlé tak jsem to měl za 20kč . Ale pokud se mi je podaří rozmnožit ve větším množství, tak zkusím více možností dokrmování a teploty, a uvidím co bude nejlepší . Ale chtělo by to aspoň 100 larev, abych měl 10 pokusných skupin . Ale nejspíš budu rád když budu mít 15 celkově

24.1.2014 11:44
martinbaran

XXX.XXX.111.182

..tak držim palce,,,,mimochodom s tým dokrmovaním s tebou súhlasím ale s teplotou moc nie,ked budu v teplejšom tak sa vývoj urychli a jedince nebudu velke....
ešte raz ,hodne zdaru....
Martin alias Tarzanm

24.1.2014 15:55
pterinochilus

XXX.XXX.243.75

BeetleCraft napsal(a):
díky tak první brouk už je hotový, sice má cca 58 mm, ale potěší, teď jen cca měsíc počkat na samičky a můžou se dát do toho

No kdyby byly od něj nějaké larvy na prodej tak 10ks, rád koupím nebo vyměním.

24.1.2014 19:21
BeetleCraft

XXX.XXX.57.165

martinurban: jo stou teplotou máš, pravdu. Myslel jsem to tak, že je dám do nižší teploty, aby vývin trval déle, a tím pádem měli více času, než ve vytopené místnosti. Bude to chtít zjistit podmínky a teploty v přirozeném prostředí a zkusit to podle toho přizpůsobit, ani třeb anevím jestli ve volnosti žijí v hrabance, nebo se dřevě, nevím o nich nic, vím jen jak je chovat v domácích podmínkách. Teď jen aby se mi podařilo je rozmnožit.

pterinochilus: uvidíme kolik jich bude, kdyžtak bych rád vyměnil za něco :), už jednou jsem měl ugadensisky ale né tyto čisté, a po 2 měsících ani jendo vajčko, prostě nic :(

24.1.2014 19:49
pterinochilus

XXX.XXX.243.75

BeetleCraft napsal(a):
martinurban: jo stou teplotou máš, pravdu. Myslel jsem to tak, že je dám do nižší teploty, aby vývin trval déle, a tím pádem měli více času, než ve vytopené místnosti. Bude to chtít zjistit podmínky a teploty v přirozeném prostředí a zkusit to podle toho přizpůsobit, ani třeb anevím jestli ve volnosti žijí v hrabance, nebo se dřevě, nevím o nich nic, vím jen jak je chovat v domácích podmínkách. Teď jen aby se mi podařilo je rozmnožit.

pterinochilus: uvidíme kolik jich bude, kdyžtak bych rád vyměnil za něco :), už jednou jsem měl ugadensisky ale né tyto čisté, a po 2 měsících ani jendo vajčko, prostě nic :(

Ok, snad se zadaří byl bych za ně moc rád, taky mám čisté, ale moc se mi líbí ten tvůj samec.

24.1.2014 21:25
martinbaran

XXX.XXX.111.182

..tak to ano ,že v chladnejšom prostredi...tak hodne zdaru,možno aj nejake larvy pomenime :-D

25.1.2014 02:18
BeetleCraft

XXX.XXX.57.165

martinbaran: jsou nádherní, tak snad se mi podaří odchov a můžem něco poměnit

Přidejte reakci

Přidat smajlík