Jaký druh žížaly to je?

Přidejte téma
Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Neregistrovaný uživatel

8.9.2012 15:56
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.137.146

Vypadají jako ostatní žížaly, ale vylézají jen za tmy a při sebemenším vyrušení, nebo osvícení bleskurychle mizí pod zemí.
Děkuji.

Neregistrovaný uživatel

9.9.2012 17:07
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.229.3

pravděpodobně rousnice.

Neregistrovaný uživatel

10.9.2012 16:39
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.137.146

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
pravděpodobně rousnice.

Ale co ta rychlost kterou mizí pod zem? Žížaly jsou pomalé, ale tohle by člověk nestačil chytit. smajlík

Neregistrovaný uživatel

10.9.2012 20:49
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.34.155

Nejspíš žížala obecná nebo žížala hnojní. Žížaly sice jsou pomalé, ale pouze, když jsou na povrchu. Jakmile jim jde o život a jsou blízko nebo z půlky ve svojí díře, tak jim stačí lehký pohyb těla a ve vteřině jsou pod zemí. Nic zvláštního na tom není. Tohle dělají všechny žížaly a žádný super rychlý druh žížaly tady nežije :-) věřte mi.:-)
Ony jenom pomalé vypadají. S jejich rychlostí je to stejně, jako když někdo řekne, že květina v květináči uhynula, protože jí žížala ukousala kořínkysmajlík(znám spousty lidí, co si to i v dnešní době myslí smajlík a žížaly kvůli tomu zabíjejí)smajlík

Ale jinak jsou to opravdu jen obyčejné žížaly, ikdyž jsou rychlé.:-)
A v noci vylézají proto, že v tu dobu nesvítí slunce a musí si vyčistit komůrky(viz. hrudky hlíny v trávě) a taky se v tu dobu páří.

Přidejte reakci

Přidat smajlík