Zvířata

Zvířata na krytíChovatelské stanice

Články a atlasy

Kontakt

Podpora a bezpečnost - kontakt
Zvířata na prodejVšechna zvířata na prodej
iFaunaiFauna
Nejvyšší soud obšťastní slepice
Sdílet:

Nejvyšší soud obšťastní slepice

Drůbež
Všeobecné

Německý ústavní soud v Karlsruhe zakázal průmyslové držení nosnic v příliš úzkým (450 cm2) klecích. S okamžitou platností se nařizuje zhotovovat klece o minimálním prostoru 750 cm2, což odpovídá stávajícímu standardu Evropské unie. V Rakousku je to záležitost zemí. Zákaz 450 cm2 klecí byl přechodně ustanoven v Tyrolsku, Vorarlbergu, Salzburgu a de facto ve Vídni.

Zákaz "mini-klecí" v Německu?

Dle vyjádření Německého ústavního soudu v Karlsruhe naráží průmyslové držení nosnic v 450 cm2 klecích na německý zákon o ochraně zvířat. Na základě tohoto rozsudku nesmějí být s okamžitou platností žádné nové drůbeží farmy s těmito "mini-klecemi" být povoleny. Stávající klece ale nadále mohou být používány.

Rakousko v předstihu

Norbert Ratheiser, vedoucí odd. chovu drůbeže na ministerstvu zemědělství vítá tento počin jako další přiblížení se k zákonům EU. Stávající "mini-klece" musejí být nejpozději k datu 2012 odepsány. Nové klece by měly být zhotovovány dle zákonů EU o prostoru alespoň 750 cm2 od 1.1. 2002. Kromě toho by měly nové klece obsahovat bidélko (hřad), prostor k hnízdění a hrabání.

V Rakousku, dle Ratheisera, jsou v té záležitosti již v předstihu. Úplný zákaz "mini-klecí" byl již deklarován v jmenovaných zemích. I v ostatních rakouských zemích se spěje k reformě stran klecí, postupuje se ale pomaleji, nicméně směrem k zákonům EU.

Z rakouského časopisu Kurier

Autor textu: Věra Pionová
Autor fotografií zdroj: Pixabay
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru