Zvířata

Zvířata na krytíChovatelské stanice

Články a atlasy

Kontakt

Podpora a bezpečnost - kontakt
Zvířata na prodejVšechna zvířata na prodej
iFaunaiFauna
Výběr sklípkanů
Sdílet:

Výběr sklípkanů

V tomto článku bych se rád zaměřil na různé aspekty výběru sklípkanů k chovu.

Velikost

Prvním takovým aspektem, který je možná nejrozšířenější, je velikost různých druhů sklípkanů. Nemalé procento chovatelů dává přednost obrovským druhům, jako jsou např. Lasiodora parahybana, Theraphosa blondi, H. hercules. V tomto ohledu je samozřejmě vše v pořádku i když znám menší druhy, které se mi jeví také dost atraktivní. Ale to jistě neříkám žádnou novinu. 

Barevnost

Dalším takovým aspektem je barevnost. Éra krásně vybarvených druhů (Brach. smithi, Brach. emilia) pomalu končí a v oblibě začínají stoupat sklípkani méně barevní, velcí a bohužel i agresivní a jedovatí. Nejednou jsem se setkal s názorem (hlavně u několika začínajících chovatelů, které snad ani chovateli označit nelze) čím agresivnější a jedovatější sklípkani, tím lépe. Tento názor je velice nebezpečný a není v žádném případě dobrý. V poslední době jsou oblíbené také stromové druhy. Žádané jsou atraktivní druhy rodu Avicularia metallica, Psalmopoeus irminia nebo Psalmopoeus cambridgei. 

Poecilotheria fasciata a Stromatopelma calceata

Na závěr bych se chtěl zmínit ještě o dvou překrásných sklípkanech - Poecilotheria fasciata a Stromatopelma calceata. Jsou velice atraktivní, velmi rychlí a více agresivní.

Autor textu: Michal Toráň
Autor fotografií zdroj: Pixabay
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru