Zvířata

Zvířata na krytíChovatelské stanice

Články a atlasy

Kontakt

Podpora a bezpečnost - kontakt
Zvířata na prodejVšechna zvířata na prodej
iFaunaiFauna
Výstava v Týništi nad Orlicí
Sdílet:

Výstava v Týništi nad Orlicí

Bylo vystaveno 228 kusů králíků od velkých plemen, přes střední a krátkosrstá. Oproti tomu v poslední době chybí zakrslí králíci (4 kusy), ale zase se objevují králíci se zvláštní strukturou srsti, a to saténový červený a durynský. Bylo uděleno jedenáct čestných cen, z toho tři na kolekce a osm na špičkové jednotlivce. Ke vší spokojenosti posuzovali př. Pavelka M., Kalous Z. a Vacek J. V králících vyhrál “Memoriál J. Holického” přítel Marek Václav z Čánky na BO div s kolekcí 284 bodů a tím i celkové vítězství. Druhé místo získal př. Kindl František z Týniště n. Orl. s kolekcí Čv 283 bodů a třetí př. Marek Miroslav s kolekcí Ssv 281,5 bodů.

Holubi

Holubů bylo vystaveno 62 kusů, 16 plemen a barevných variant. Byly uděleny tři čestné ceny a “Memoriál J. Holického” vyhrál př. MUDr. Vaník Jan z Týniště n. Orl. s Českým bublákem, druhý skončil př. Marek Jaroslav z Lípy s Moravským pštrosem a třetí místo obsadil opět MUDr. J. Vaník s Franckým bublákem. Posuzovatel př. Erlich z Libochovic.

Drůbež

Bylo vystaveno 30 voliér drůbeže velké, zdrobnělé, zakrslé a vodní. Byly uděleny 4 čestné ceny posuzovatelem př. Pavlem z Rychnova n. Kn. Memoriál na drůbež vyhrál př. Červinka Petr z Týniště n. Orl. s kolekcí kachny saské za 283,5 bodů. Druhý a třetí skončil př. Brandejs Alois ml. ze Žďáru n. Orl. s kolekcemi zdrobnělých velsumek za 282 a 281 bodů.

Poděkování

Dále byla k vidění expozice koz a ovcí, nutrií a rozsáhlá expozice okrasného ptactva, veverek a bažantů.

Návštěvníci si mohli zakoupit sadbu zeleniny, květin, okrasných stromků a různé chovatelské a zahrádkářské nářadí, krmiva a léky. Prodali se králíci, drůbež i holubi. Myslím, že výstava splnila to, co jsme od ní očekávali, protože ji navštívilo okolo tisíce dospělých návštěvníků a hojně mládeže, ke které tyto naše výstavy směřují.

Děkuji tímto všem, kteří přispěli svou prací, vystavovatelům za jejich ukázky i návštěvníkům a těším se s Vámi všemi na příští májovou výstavu v Týništi nad Orlicí.

Autor textu: Miroslav Marek
Autor fotografií zdroj: Miroslav Marek
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru