Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.158.151
Dobrý den, mám poslední dobrou problém, chovám pestrušky písečné - s chovem začínám, mám 2 samice a samce, akvárko veliké 50x90x60, chované na hoblinách, v terárku větvičky, domečky, kolotoč, seno, velké kameny. Napaječka a krmím směsí pro hlodavce, doplněno o pár granulí pro fretky, oves, proso, trocha kukuřice.
Obě samičky svoje první vrhy bud sežrali celé, nebo jim ukousali hlavy..... nevíte kde je problém a jak tomu u dalších vrhů zabránit? Celkem mě to dost mrzí :(
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.4.69
Bohužel naprosto nevhodné krmení :-(
Pestrušky jsou vegetariáni, potřebují velkou hromadu sena, v létě trávu a zelené krmení, zeleninu jako např. okurku nebo mrkev ale pozor, žádné ovoce! Jsou citlivé na cukry a trpí potom cukrovkou. Kromě zeleného krmení (60-70 %) by měly dostávat krmení pro andulky, tedy hlavně drobná zrníčka prosa. Žádnou kukuřici, slunečnici ani pšenici. Zkus změnit krmení a třeba se výsledky dostaví. Ale pozor, když se jim daří, dokážou se taky pořádně přemnožit :-)