Chov brojlerov

Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
14.4.2015 12:19
miška z lazu

XXX.XXX.133.57

Pekný deň želám, chystám sa začať s chovom brojlerov a zaujímajú ma vyše postrehy.
Môj plán je mať 10-20 ks (podľa potrebnej plochy) s minivoliérou a prístupom do výbehu. Bolo mi doporučené aby som ich von prakticky nepúšťala, ale chcela by som farmárske Kalimero a to rado chodí a hrabe.
Zaujíma ma:
1. plocha v kuríne ako u normálnych sliepok, či počítať viac na kus (keďže sú väčšie)?
2. plocha vo voliére na kus?
3.keďže ich plánujem všetky zjesť (ak sa podarí otočila by som aj dva "turnusy" ročne) potrebujú znáškové hniezda?

informácie čím chovať som našla, to je bez problémov, skôr mi ide o plochu a "povahu" sliepok.

Máte niekto skúsenosti s takýmito kuratami? Budú vôbec výbeh využívať? Nie je lepšie im spraviť väčšiu voliéru, kde aj tak budú celý deň ležať a futrovať sa? Vôbec neviem čo od nich čakať, bude preto veľmi vďačná za všetky rady

Uživatel s deaktivovaným účtem

14.4.2015 12:59
Uživatel s deaktivovaným účtem

miška z lazu napsal(a):
Pekný deň želám, chystám sa začať s chovom brojlerov a zaujímajú ma vyše postrehy.
Môj plán je mať 10-20 ks (podľa potrebnej plochy) s minivoliérou a prístupom do výbehu. Bolo mi doporučené aby som ich von prakticky nepúšťala, ale chcela by som farmárske Kalimero a to rado chodí a hrabe.
Zaujíma ma:
1. plocha v kuríne ako u normálnych sliepok, či počítať viac na kus (keďže sú väčšie)?
2. plocha vo voliére na kus?
3.keďže ich plánujem všetky zjesť (ak sa podarí otočila by som aj dva "turnusy" ročne) potrebujú znáškové hniezda?

informácie čím chovať som našla, to je bez problémov, skôr mi ide o plochu a "povahu" sliepok.

Máte niekto skúsenosti s takýmito kuratami? Budú vôbec výbeh využívať? Nie je lepšie im spraviť väčšiu voliéru, kde aj tak budú celý deň ležať a futrovať sa? Vôbec neviem čo od nich čakať, bude preto veľmi vďačná za všetky rady

Brojler-čím míň pohybu, tím větší přírůstek masa, hnízda nepotřebujete, jenom velký krmítko a málem neustálí přísun krmiva, ploha kuřínu může být stejná jak u normálních slepic, Míra.

17.4.2015 20:49
abraxis

XXX.XXX.65.104

1.) ja mám brojlery spolu s nosnicami. Brojlery zožerú hocičo ( zvyšky z kuchyne, tráva, kukurica). Slepice ich k hodnotnému nepustia.

2.) na 1 m2 sa počíta 5 - 6 kusov zvyčajne.

3.) pozor Kalimero rastú enormne pomaly, nestihnete 2 turnusy. Biele brojlery sú stále žravé a sú schopné spať aj v krmítku.

Ja chovám brojlery tak, že 1 mesiac ich držím mimo, kde majú teplo, málo pohybu.- Prvých 14 dní čistá zmeska, následne ďalších 7 dní zmeska každý druhý deň. Vo veku 22 - 28 dní čistá kukurica s kŕmnym vápnom. Potom už začínam mixovať, kŕmna repa. Po 1 mesiaci ak je teplota nad 8 stupňov idú vonku k slepiciam a teraz po 2 mesiacoch už mám kusy, ktoré sú váhovo 1,8 kg približne. Oni sa zhlukujú, ale niektoré sa s nosnicami skamarátia. Celkovo zlikvidujem chod za 3,5 mesiaca a mám pekné kusy, kde je čistá váha od 2,9 kg.

Pár kusov Kalimero som mal a je to tak pomalé plemeno, ako aj známy ho nechcú, lebo im to pomaly rastie.

18.4.2015 06:31
miška z lazu

XXX.XXX.133.57

Ďakujem za odpovede.
Pri chove brojlerov s nosnicami nie je problém žeby sa ďobali? Myslela som, že sa nemajú miešať dve skupiny aby na seba neútočili.
Inak za skvelý návod. Na začiatok chcem skúsiť kúpiť odrastenejšie, min.3týždňové aby som nespravila priveľa chýb. Hlavne ako s tou plochou, to ma najviac zaujímalo, lebo idem stavať kurín. Ešte raz vďaka.

Timur

6.1.2017 11:14
Timur

XXX.XXX.219.193

Biele brojlery mi vyrasrtu za 6 tyzdnov na 3 kg (vycistene.), takze do roka odchovam cca 8 chovov i viac. Ked z jedneho chovu idu pod noz, z dalsieho chovu maju uz 10 dni. Chovam aj v zime, mam zateplene kuriny s termostatom (z Ciny za 1,5 eura), s kurenim a chladenim. Chovam spociatku zmeskami, potom pridavam kukuricny srot a posledny tyzden len kukuricnym srotom.

6.1.2017 12:08
ančovička1

XXX.XXX.220.126

P.abraxis před dvěma lety píše, že jeho brojleři měli ve 2 měsících 1,8 kg, to je strašně málo! nevhodné krmení a nevhodný chov mezi slepicemi! ve dvou měsících máme vykuchané, vyčištěné kuře o váze 3-3,5 kg! při delším chovu, myslím 3-4 měsíce, maso brojlera dozrává a je tužší, než z dvouměsíčních kuřat! jen vhodným krmením a ustájením brojler rychle vyroste a má kuřecí maso! v žádném případě není vhodné chovat brojlery se slepicemi a krmit, jen co si ukradnou od slepic..

Přidejte reakci

Přidat smajlík