Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.

Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod).

iFauna.cz » Diskuze » Drůbež »

Chov indicky bezec

Dobri den
chcel by som sa spytat na chov indickych bezcov.som zaciatocnik.kolko kacerov na 2 kacice.
kolko dni ich mam nechat v kurniku ked ich kupim
. mozu bit spolu s inymi kacicami.

dakujem za odpovede.
My chováme po párech, všechny páry se zdržují většinu roku v hejnu.

Když jsme si je poprvé přivezli tak jsem je nechala 3 dny zavřené v kachníku, poté jsme jim na týden udělali před kachníkem ohrádku kde mohli okukovat. Po této době již měly možnost pohybu po celém pozemku s tím že jsem je prvních pár dní kontrolovala a případně když byly ještě za tmy venku jsem je nahnala do kachníku.

Já mám indické běžce spolu se zakrslými kachnami a jsou v pohodě.

Na jaře jsou vždy nějaké šarvátky ale pod občasným dohledem chovatele se nic nemůže stát.
Dakujem
a ked budem mat viac kacerov nebudu sa bit alebo ked budu pri sliepkach
a kvocky su dobre ci nie
ci radsej v liahni.
Se slepicemi se kačky snáší bez problémů. Kačeři si občas "ujasní pozice" ale to je naprosto přirozené a běžné, v dostatečně velkém výběhu by toto být problém neměl.
Mě kachny IB vysedí a odvodí káčata každý rok, záleží na tom jestli jsou kačky vysezené kachnou nebo z líhně. Pokud jsou odchované přirozeně, pak mají mnohem větší pud zasednout než ty z líhně.
Tady máte něco na pročtení

http://m.indickybezec.com.
Dakujem za vase odpovede
dneska som si zaobstaral 3 kacice samice a niekedy tento tyzden mi ma doniest jeden chovatel kacera samca. uz sa tesim
Dobrý den!

Indický běžci se chovají především na produkci vajec a predaci slimáků na zahradách. Je to lehká, nosná kachna. Podle mé zkušenosti mají zachovaný i pud sezení na vejcích, mě každým rokem seděly kolem 1-4 kusů z 6 kachen. Oplodnénost byla tak 97%, chovají se v mnoha barevných rázu, především k výstavních účelům. Mají rádi velké prostory, většinu krmiva si seženou sami. Taky někdy poslouží i nějaký ten rybník nebo dětský pískovište, kam se půjdou vykoupat. Jinak jsem byl s těmihle kachnami velmi spokojen a doporučil bych ho i začátečníkovi. Přeji mnoho úspéchů v chovu. M.CH.T

Dakujem, prepačte že som sa neozival.Moje indicke bežce si zvykli na moje sliepky a pštrosa vonku maju velku misu v ktorej sa kupu
Indiány mám už čtvrtým rokem (kačera a dvě kachny) a podle mě je to jedna z nejméně náročných kachen. Mají svůj vlastní kachník, ale dokud nemrzne vůbec se jim do něj nechce. Jelikož se skamarádili s našimi pesany nemusím se bát škodné. Je hodně vtipné sledovat jak když se pes otočí hned po něm jdou. Tedy než se zase otočí k nim
Na krmení jsou taky super, když jim dopřejte dost místa většinu obživy si seženou sami. Náš kačer si loni dost ošklivě zlomil nohu... Dostal dlahu a i když pořád pajdá vypadá spokojeně. Myslel jsem že s tou nohou bude letošní oplozenost vajíček mizerná, ale byl sem mile překvapen. Na jaře kachny seděli společně a ze 14 vajíček bylo 14 kachňat. Jedna kachna sedla ještě jednou nechal sem jí čtyři vajíčka a teď za ní běhají čtyři kachňata.
Reaguji na vas prvni prispevek, dotaz. Podle me zkusenosti je lepsi mit vic kacenek, tak 2 na jednoho. My mame IB tretim rokem. Loni nam kachna vysedela z deseti vajec 7 mrnousku a z toho jsme si nechali jednu kaenku. Ta mela letos 2 kachnata z peti vajicek. Predtim kacer tak mordoval tu jednu, ze jsme take mesic lecili. Ne dlahou ale injekcemi a vitaminy. Dneska holky porad nesou, dokonce bylo 6 vajicek za 2 dny. Kdyz si najdete starou diskuzi ctrnactidenni kachnata IB, tak se tam doctete nase chovatelske poznatky. Jinak vajicka super. Delam z nich vsechno, natvrdo, do testa... Co se tyka koupani, tak nam 2 roky stacila zakopana stara plechova vanicka a letos jsme zakopali plastovy motorovy kryt 3 na1,2m. Viz theplakova diskuze. A to, ze se rika, ze IB jsou plachy tak nas kacer miluje psi, kocky, slepice a nas, vyzaduje mazleni a noseni.
Preji hodne uspechu v chovu. Capice.
.tumash1983. napsal(a):
Indiány mám už čtvrtým rokem (kačera a dvě kachny) a podle mě je to jedna z nejméně náročných kachen. Mají svůj vlastní kachník, ale dokud nemrzne vůbec se jim do něj nechce. Jelikož se skamarádili s našimi pesany nemusím se bát škodné. Je hodně vtipné sledovat jak když se pes otočí hned po něm jdou. Tedy než se zase otočí k nim
Na krmení jsou taky super, když jim dopřejte dost místa většinu obživy si seženou sami. Náš kačer si loni dost ošklivě zlomil nohu... Dostal dlahu a i když pořád pajdá vypadá spokojeně. Myslel jsem že s tou nohou bude letošní oplozenost vajíček mizerná, ale byl sem mile překvapen. Na jaře kachny seděli společně a ze 14 vajíček bylo 14 kachňat. Jedna kachna sedla ještě jednou nechal sem jí čtyři vajíčka a teď za ní běhají čtyři kachňata.
Velmi mile
, mrzima čo sa stalo vašmu kačerovi ale oplodnenost vyborna
čapice napsal(a):
Reaguji na vas prvni prispevek, dotaz. Podle me zkusenosti je lepsi mit vic kacenek, tak 2 na jednoho. My mame IB tretim rokem. Loni nam kachna vysedela z deseti vajec 7 mrnousku a z toho jsme si nechali jednu kaenku. Ta mela letos 2 kachnata z peti vajicek. Predtim kacer tak mordoval tu jednu, ze jsme take mesic lecili. Ne dlahou ale injekcemi a vitaminy. Dneska holky porad nesou, dokonce bylo 6 vajicek za 2 dny. Kdyz si najdete starou diskuzi ctrnactidenni kachnata IB, tak se tam doctete nase chovatelske poznatky. Jinak vajicka super. Delam z nich vsechno, natvrdo, do testa... Co se tyka koupani, tak nam 2 roky stacila zakopana stara plechova vanicka a letos jsme zakopali plastovy motorovy kryt 3 na1,2m. Viz theplakova diskuze. A to, ze se rika, ze IB jsou plachy tak nas kacer miluje psi, kocky, slepice a nas, vyzaduje mazleni a noseni.
Preji hodne uspechu v chovu. Capice.
Dakejem, mzslel som že si kupim 2 kačice a 2 kačerov ale potom sa iny chovatel že ma 3 kačice tak som ich zobral a mal mi doniest kačera a ešte mi ho nedoniesol moje kačky ešte neniesli vajička lebo sú tohtoročné
Dobri den mal by som otazku budu mi tento rok znasat moje tohtorocne kacice IB a este jedna otazka kedy znasaju kacky IB za odpovede dakujem.
To jo je to bourák
jakura napsal(a):
Dakejem, mzslel som že si kupim 2 kačice a 2 kačerov ale potom sa iny chovatel že ma 3 kačice tak som ich zobral a mal mi doniest kačera a ešte mi ho nedoniesol moje kačky ešte neniesli vajička lebo sú tohtoročné
Nepořizujte si druhého kačera! ke třem kačenkám úplně postačí jeden, oplozenost bude velice dobrá, s druhým kačerem si jen vyrobíte problémy, hlavně kačenkám, budou se o ně rvát, kačenky budou stále pronásledované chudinky, potom následují vykloubené nožky atd...budou kačenky vyhánět z hnízda, když zasednou, protože je chtějí neustále pojímat...prostě samčí rivalita..nechte si jednoho a kačenky budou šťastné...vlastní zkušenosti..
..
Dakujem moje kačky maju už konečne kačera
kačky su naozaj štastne
.tumash1983. napsal(a):
To jo je to bourák
ančovička1 napsal(a):
Nepořizujte si druhého kačera! ke třem kačenkám úplně postačí jeden, oplozenost bude velice dobrá, s druhým kačerem si jen vyrobíte problémy, hlavně kačenkám, budou se o ně rvát, kačenky budou stále pronásledované chudinky, potom následují vykloubené nožky atd...budou kačenky vyhánět z hnízda, když zasednou, protože je chtějí neustále pojímat...prostě samčí rivalita..nechte si jednoho a kačenky budou šťastné...vlastní zkušenosti..
..
Souhlas

Přidat reakci

Text tučně Kurzíva Potržený text

Souhlasím s pravidly diskuze.
Zrušit sledování diskuze « Zpět na výpis diskuzních vláken
ZPĚT NAHORU
Komerční sdělení Vytvořit zde reklamu
Nakladatelství Brázda
Vydává odborné a populárně naučné knihy pro chovatele, zahrádkáře, chovatele, rybáře a zájemce o přírodu.
Odolné pelíšky pro psy
Kvalitní a odolné pelechy pro psy, vhodné pro všechna psí plemena, včetně plemen obřích.
OBCHOD-RYBARENI.CZ
Rybářské potřeby, prodejna a e-shop se spoustou akčních nabídek pro rybáře. Slevový program, doprava zdarma.
Přípravky s BETA GLUKANEM pro zvířátka
České výrobky s BETA GLUKANEM z hlívy ústřičné pro zdraví Vašich zvířecích kamarádů.