Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.

Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod).

iFauna.cz » Diskuze » Drůbež »

Chov indicky bezec

Dobri den
chcel by som sa spytat na chov indickych bezcov.som zaciatocnik.kolko kacerov na 2 kacice.
kolko dni ich mam nechat v kurniku ked ich kupim
. mozu bit spolu s inymi kacicami.

dakujem za odpovede.
My chováme po párech, všechny páry se zdržují většinu roku v hejnu.

Když jsme si je poprvé přivezli tak jsem je nechala 3 dny zavřené v kachníku, poté jsme jim na týden udělali před kachníkem ohrádku kde mohli okukovat. Po této době již měly možnost pohybu po celém pozemku s tím že jsem je prvních pár dní kontrolovala a případně když byly ještě za tmy venku jsem je nahnala do kachníku.

Já mám indické běžce spolu se zakrslými kachnami a jsou v pohodě.

Na jaře jsou vždy nějaké šarvátky ale pod občasným dohledem chovatele se nic nemůže stát.
Dakujem
a ked budem mat viac kacerov nebudu sa bit alebo ked budu pri sliepkach
a kvocky su dobre ci nie
ci radsej v liahni.
Se slepicemi se kačky snáší bez problémů. Kačeři si občas "ujasní pozice" ale to je naprosto přirozené a běžné, v dostatečně velkém výběhu by toto být problém neměl.
Mě kachny IB vysedí a odvodí káčata každý rok, záleží na tom jestli jsou kačky vysezené kachnou nebo z líhně. Pokud jsou odchované přirozeně, pak mají mnohem větší pud zasednout než ty z líhně.
Tady máte něco na pročtení

http://m.indickybezec.com.
Dakujem za vase odpovede
dneska som si zaobstaral 3 kacice samice a niekedy tento tyzden mi ma doniest jeden chovatel kacera samca. uz sa tesim
Dobrý den!

Indický běžci se chovají především na produkci vajec a predaci slimáků na zahradách. Je to lehká, nosná kachna. Podle mé zkušenosti mají zachovaný i pud sezení na vejcích, mě každým rokem seděly kolem 1-4 kusů z 6 kachen. Oplodnénost byla tak 97%, chovají se v mnoha barevných rázu, především k výstavních účelům. Mají rádi velké prostory, většinu krmiva si seženou sami. Taky někdy poslouží i nějaký ten rybník nebo dětský pískovište, kam se půjdou vykoupat. Jinak jsem byl s těmihle kachnami velmi spokojen a doporučil bych ho i začátečníkovi. Přeji mnoho úspéchů v chovu. M.CH.T

Přidat reakci

! Doporučujeme se před přidáním prvního příspěvku zaregistrovat nebo se přihlásit na již vytvořený profil.

Text tučně Kurzíva Potržený text

Souhlasím s pravidly diskuze.
Zrušit sledování diskuze « Zpět na výpis diskuzních vláken
ZPĚT NAHORU
Komerční sdělení Vytvořit zde reklamu
K1 krmná směs pro kuřata - 175 Kč
Kompletní krmná směs je určena pro kuřice do 6. týdne věku. Sypké krmivo zajišťující kompletní výživu kuřat. 10 Kg.
PRODEJ A ROZVOZ DRŮBEŽE
Objednanou drůbež Vám přivezeme ve sjednaný čas přímo na Vaši adresu. Objednejte si ještě dnes.
OBCHOD-RYBARENI.CZ
Rybářské potřeby, prodejna a e-shop se spoustou akčních nabídek pro rybáře. Slevový program, doprava zdarma.