Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.

Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod).

iFauna.cz » Diskuse » Drůbež »

Slepice - omrzlý hřebínek

Autor
XXX.XXX.180.170
Dobrý den,

prosím o radu - myslím, že nám teď v těch mrazech namrznul kohoutovi hřebínek. Aspoň když jsem se snažil hledat na internetu radu, došel jsem k názoru, že tohle bude asi ta příčina. Přikládám fotku a prosím případné dobrodince o radu: je to opravdu omrzlina? Jakou s tím máte zkušenost a čím nejlépe ošetřujete?
(předpokládám, že namazat sádlem je tak asi maximum, co se s tím dá dělat, ale stejně prosím o radu, pokud s tím někdo máte zkušenost.

Přikládám i fotku.

Mockrát díky za radu!

Martin.
Autor
XXX.XXX.145.33
omrzlé.
Autor
XXX.XXX.220.127
No, to je mazec..to hledate radu, kdyz uz omrzl?a premyslrl jste o prevenci, aby neomrzl?..tady uz neni co radit, cerne omrzliny casem upadnou, zadna zazracna mast neexistuje, mozna jen hermankova na urychleni hojeni a potom budete mit kohouta bez hrebinku..aspon mu priste nic neomrzne..mozna..
Autor
XXX.XXX.220.127
Jeste jedna rada..mate pro slepice prilis úzká bidla..je videt, ze na nich slepice nalancuji, spatne se drží.., dejte širší, aspon 5-6cm a srazte hrany bude se jim lepe spat..
Autor
XXX.XXX.148.66
A u té slepice zcela vlevo je vidět, že má asi vápenku, chtělo by to Arpalit, naolejovat, naolejovat, naolejovat, než se vám to rozleze na zbytek.
Autor
XXX.XXX.220.127
Ano, pořádná vápenka..
Autor
XXX.XXX.220.127
Ano, pořádná vápenka..
Autor
XXX.XXX.178.6
Kazdy sme nejako zacinali. Kohutovi bolo treba namazat mastou hreben pred mrazmi. A nepustat sliepky von, ked je pod -5. Mate murovany kurin, tam by mu urcite neomrzol.
Autor
XXX.XXX.34.42
Hlavně řešte tu vápenku, než se rozšíří celém hejnu. Léčí se Arpalitem nebo nohy namočit (celé, až po peří) do oleje (stolního, ne technického!).
Autor
XXX.XXX.180.170
Díky všem za rady. A pardon, já vím, že každého zkušeného chovatele musí štvát, když něco takového vidí. Věřte, že nás to taky setsakramentsky mrzí, že jsme si to nepohlídali a kohout omrznul. Ano, kurník máme zděný a dokonce zateplený, ale v těch mrazech jsem jim malý vstupní dvířka nechal otevřený a podcenil fakt, že kohout bude takhle nerozumný, nevezme si šálu s čepicí a půjde se procházet po zahradě:(
A ano, o vápence víme, ta slípka už má nohy namazané, to jsme už loni jednou řešili a opakované namazání noh stolním olejem funguje skvěle, po dvou třech aplikacích v rozestupu pár dní je to pryč. I tak díky za upozornění, všech rad vás zkušenějších chovatelů si moc vážím:)

Díky!
Autor
XXX.XXX.18.226
Loni jsem to taky neuhlídala a při -5 kohoutovi lehce omrznul hřebínek (přišel nakonec o část jednoho zubu, takže pohoda). Používala jsem na "léčení" doma dělanou měsíčkovou mast. Kritická je asi fáze upadnutí, někdo tu na jiném vláknu psal, že to je do krve a můžou se do něj pustit slepice.
Autor
XXX.XXX.182.25
Ještě ty ouzké hranaté hřady, kdybyste spálili a udělali nové, široké a zaoblené.
Kdo maže, ten jede.
Autor
XXX.XXX.117.11
Měla jsem letos velké štěstí začátečníka. Tedy rýnský kohout, který má růžicový hřeben, se osvědčil v mrazech velice, ale ani čtyřem hybridkám hřebínky neomrzly. Pravda je, že je mají malé nízké. Kurník je dřevěný samá fuka. A ven jsme pouštěli normálně i v mrazech. Snášejí stále čtyři vejce denně.
Děkuji za rady ohledně hřadů, budeme kurník předělávat, hřady máme silné kulaté. Udělám dle vašich rad.

Přidat reakci

Text tučně Kurzíva Potržený text

Souhlasím s pravidly diskuse.
« Zpět na výpis diskusních vláken
ZPĚT NAHORU
Komerční sdělení Vytvořit zde reklamu