Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.

Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod).

iFauna.cz » Diskuse » Drůbež »

Výměna kohouta

Autor
XXX.XXX.168.84
Dobrý den,
prosím, odpusťte mi hloupý dotaz začátečníka, ale nikde jsem to nenašla...
Máme kohouta, který je agresivní. Půjde na pekáč. K němu je aktuálně 6 slípek různých čistých plemen. A teď k dotazu: za jak dlouho po koupi nového kohouta budou "vajíčka jeho"? Za předpokladu, že se ke slepicím bude hned mít. Starý kohout byl na půlku slepic příbuzný, tak by mě to zajímalo z pohledu použitelnosti vajíček k líhnutí. Mockrát děkuji a přeji mnoho zdraví ve vašich chovech.
Autor
XXX.XXX.237.163
daissy napsal(a):
Dobrý den,
prosím, odpusťte mi hloupý dotaz začátečníka, ale nikde jsem to nenašla...
Máme kohouta, který je agresivní. Půjde na pekáč. K němu je aktuálně 6 slípek různých čistých plemen. A teď k dotazu: za jak dlouho po koupi nového kohouta budou "vajíčka jeho"? Za předpokladu, že se ke slepicím bude hned mít. Starý kohout byl na půlku slepic příbuzný, tak by mě to zajímalo z pohledu použitelnosti vajíček k líhnutí. Mockrát děkuji a přeji mnoho zdraví ve vašich chovech.
No, letos už na kuřata dost pozdě a na jaře budou určitě ve vejcích jen potomci nového kohouta:).
Autor
XXX.XXX.0.235
3 týdny pro 100% jistotu.
Autor
XXX.XXX.168.84
Děkuji moc, to bych ani nečekala, taková doba...
Autor
XXX.XXX.168.84
bodlinka napsal(a):
No, letos už na kuřata dost pozdě a na jaře budou určitě ve vejcích jen potomci nového kohouta:).
Slepice mi před pár dny zasedla, tak to ještě zkusím, s koupenými vajíčky tedy. Nevím, jaké podnebí je u Vás, tady zima začíná většinou až po Vánocích. Kůzlátka jsme rodili na přelomu října a listopadu a vždycky ok.
Autor
XXX.XXX.237.163
daissy napsal(a):
Slepice mi před pár dny zasedla, tak to ještě zkusím, s koupenými vajíčky tedy. Nevím, jaké podnebí je u Vás, tady zima začíná většinou až po Vánocích. Kůzlátka jsme rodili na přelomu října a listopadu a vždycky ok.
To není o teplotě, ale o délce dne
zkracující se délka dne zpomaluje růst a dospívání.
Autor
XXX.XXX.168.84
bodlinka napsal(a):
To není o teplotě, ale o délce dne
zkracující se délka dne zpomaluje růst a dospívání.
Děkuji. Co se dá dělat, já si to potřebuji vyzkoušet a kvočna taky. Na jaře už aspoň budu vědět, co a jak... Nemám velké ambice, jen doplnit hejno.
Autor
XXX.XXX.237.163
daissy napsal(a):
Děkuji. Co se dá dělat, já si to potřebuji vyzkoušet a kvočna taky. Na jaře už aspoň budu vědět, co a jak... Nemám velké ambice, jen doplnit hejno.
jen se nelekejte, když vám ta srpnová kuřata začnou snášet až na jaře.
Autor
XXX.XXX.88.69
V srpnu je to ještě dobrý, vloni se mi líhla kuřata koncem září a kvočna je vodila do Vánoc. Vyrostli a v únoru jsme zabíjeli 7 kohoutů, z 8 vylíhlých kuřat, kolem 2,5 kg. Záleží na druhu slepice a jak se krmí. Já mám Orpinky a ty rostou rychle, hlavně kohouti. Nikdo předem neví co se mu vylíhne, jestli slepice, nebo kohouti.
Autor
XXX.XXX.168.84
bodlinka napsal(a):
jen se nelekejte, když vám ta srpnová kuřata začnou snášet až na jaře.
Určitě se lekat nebudu, loni měly slípky z nějakého důvodu pauzu od září až do února, na pohled zdravé a vitální, a taky jsme to zvládli. Je mi jedno, kdy ponesou, zatím nějaké slípky mám. Opravdu si to chci hlavně vyzkoušet a získat zkušenosti, dokud jsem na mateřské.

Zuzkaa: to je pěkné. Násadu budu mít Maransky, Amroxky a pár mých vajec velká černá Holokrčka x Bresse.

Můžu se zeptat, od jakého věku je mohu pustit mezi ostatní? Mám připravenou vyřazenou psí boudu cca 120x60cm na kvočnu s kuřátky, voliéru nemám. Škodná nám tady problémy nedělá, ale potkani ano :(
Kolik jednodenních kuřátek tak může Bresse kvočna (rok a půl stará) zahřát? Chtěla bych dát něco do líhně a pak přidat k ní. Děkuji
Autor
XXX.XXX.88.69
daissy- mám to také tak. Nevyužitou psí boudu jsme předělali na odchovnu kuřat. Mě kvočna obsedne 13 vajec, ale je asi lepší dát méně a dolíhnout umělě. Je to jistější zvlášť když je mladá a nezkušená kvočna. Do 6ti týdnů je nechávám zvlášť v malém výběhu. Zhruba od 6ti týdnů jsou pohromadě s hejnem na zahradě. S kvočnou se o kuřátka bát nemusíte, ona si je ohlídá, ale stejně se s nimi drží stranou, chodí s nimi spát dříve a zavede si je do svého domečku. To je výhoda kvočen, že se o nic nemusíte starat. Vím od zámé, že jí kvočna vodila 18 kuřat, ale jak je zahřívala to nevím, asi je střídala. Tak at vám to vyjde.

Přidat reakci

Text tučně Kurzíva Potržený text

Souhlasím s pravidly diskuse.
« Zpět na výpis diskusních vláken
ZPĚT NAHORU
Komerční sdělení
Výroba akvárií na míru
Nabízíme výrobu akvárií na míru z floatového a optiwhite skla.Akvárium jsme Vám schopní vybavit kompletním příslušensvím