Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
1.9.2018 08:16
frufru

XXX.XXX.12.64

1.září, škola nikde, ale, vážení, DÉŠŤ! Po dvou měsících,5 mm a ještě padá, je chladno, nevypaří se Jak málo stačí jednomu ke štěstí, když mu pes (záhada sublimace kuřat odhalena) likviduje letošní krásné a hojné odchovy...

1.9.2018 09:41
honzapm

XXX.XXX.182.25

Zachtělo se pejsku Vlašek, že má dobrý vkus,
tak sežral pár Hedvábniček - Vlašky páne zkus.

1.9.2018 10:03
bodlinka

XXX.XXX.237.163

třeba je v tom pes nevinně a kuřata opravdu sublimují, nebo vstupují rovnou na nebesa.

1.9.2018 12:50
Olánek

XXX.XXX.48.181

Tak to můj pes usmrcení drůbeže neskrývá, vždy oběť položí před hlavní vchod a z jeho očí je čitelné, došlo k nelegálnímu překonání plotu do tzv.okrasné zahrady.

1.9.2018 13:05
frufru

XXX.XXX.148.66

bodlinka napsal(a):
třeba je v tom pes nevinně a kuřata opravdu sublimují, nebo vstupují rovnou na nebesa.

Nejdřív jsem podezříval pernatou škodnou, neb jsem nenašel peří, krev, zbytky, nic. Pak při sekání jitrocele (nic jiného už na zahradě nezbylo) jsem našel trochu peří. A pak jednou v podvečer byla čúza přistižena při činu, kuře ještě žilo, ale střeva venku. Dostala vynadáno, nařezáno, nemluvil jsem s ní. Učiněna opatření proti úniku kuřat a slepic z výběhu (psa máme 2,5 roku, slepice jsou stále na volno po celém pozemku). Jenže jeden útěkář si nedal říci a večer byl nalezen udachmán. Tak se asi pes nudí, nebo co. Ale že tak najednou z ničeho nic. Kuřatům jsou 3 měsíce.
A Honzíku...moje žena sice nemá zahradu zahrnutou v akčním rádiu, ale mě by asi kleplo, kdybych si krásné vlaščí samohrabky pořídil a ony si upravily zahradu po svém...

1.9.2018 16:51
Janka86

XXX.XXX.131.138

Tak se pochlubím dnešní sklizní...

Dneska jsem navštívila prodejní výstavu pěstitelů rajčat a nakoupila jsem semínka 6 nových odrůd. Příští rok budou bílé, zelené i černé rajčatasmajlík

1.9.2018 21:24
skodovak

XXX.XXX.34.55

Zdravím, mohu použít na odčervení husy helmigal?Děkuji.

1.9.2018 22:12
ančovička1

XXX.XXX.57.134

urcite, take husy odcervuji helmigalem.

1.9.2018 22:12
začátek

XXX.XXX.4.22

Zdravím já používal Chemisol, nabral jsem do stříkačky a podal přímo každému kusu jeho dávku, slepicím do napaječek.Helmigal půjde určitě taky použít, bude to asi hrst tablet pro každý kus a je o cosi dražší jak Chemisol.

1.9.2018 22:20
ančovička1

XXX.XXX.57.134

Podle me jsou tabletky jednodussi, mvdr vam proda presny pocet na x vasich hus, nemusite kupovat cele baleni, ale to zalezi na kazdem, co mu vice vyhovuje..

2.9.2018 09:01
skodovak

XXX.XXX.241.252

Mám tu nějaký zbytek tablet.třeba to ani nevyjde když to bylo tuším dvě na kg, pomořaňák měl kolem deseti.
Začal mi kulhat tak jako druhou věc po prohlídce bych odčervil. Děkuji za odpovědi.

2.9.2018 11:35
Ni+Pa

XXX.XXX.233.112

Dobré poledne, já odčervuji chemisolem. Zatím mi zafungoval na 100%.
Jinak nám tu napršelo krásných 34mm. Venku je dneska parádně dokonce vylézá sluníčko.
Koukala jsem se na ořechy a vypadá to že už nějaké pukají... Tak to abych nachystala bedničky na sušení

2.9.2018 12:36
frufru

XXX.XXX.12.133

Ni+Pa napsal(a):
Dobré poledne, já odčervuji chemisolem. Zatím mi zafungoval na 100%.
Jinak nám tu napršelo krásných 34mm. Venku je dneska parádně dokonce vylézá sluníčko.
Koukala jsem se na ořechy a vypadá to že už nějaké pukají... Tak to abych nachystala bedničky na sušení

U sousedů už to začíná bouchat taky. U nás 20 mm, díky za ně, je 13 stupňů, tak se to hezky vsákne. Některé kytky už se vzmátořily, jsem zvědav, jestli zcela uschlé floxy příští rok obrazí...

2.9.2018 15:10
javorka

XXX.XXX.98.207

Krásné nedělní odpoledne.
U nás už také ořechy padají, ale zatím je rozbíjím slepicím a když vidím, jak jim chutnají, tak nakonec pro mě nezbude nic. Úroda bude obrovská, to zase budou ořechy všude, než se všechno usuší.
Po dešti hned ráno vylezlo slunce a zase je pařák.
Včera odjeli dva kohoutci do nového domova, tak už by kokrhání nemělo být tolik. Ten největší křikloun je dokonale nahradí. Nastěhoval se k dospělým slepicím a tam se předvádí a skoro nezavře zobák.

2.9.2018 15:17
bodlinka

XXX.XXX.237.163

javorka napsal(a):
Krásné nedělní odpoledne.
U nás už také ořechy padají, ale zatím je rozbíjím slepicím a když vidím, jak jim chutnají, tak nakonec pro mě nezbude nic. Úroda bude obrovská, to zase budou ořechy všude, než se všechno usuší.
Po dešti hned ráno vylezlo slunce a zase je pařák.
Včera odjeli dva kohoutci do nového domova, tak už by kokrhání nemělo být tolik. Ten největší křikloun je dokonale nahradí. Nastěhoval se k dospělým slepicím a tam se předvádí a skoro nezavře zobák.

Na kohouty mám už opatření. Mám pruh gumy, co se šije do rukávů nebo do tepláků. asi 4 cm tlusté. A kohouti z té gumy mají obojek zacvaklý zavíracím špendlíkem. Utažený tak, aby to ještě neškrtilo.

Kokrhají s tím, ale jak s dusítkem na housle.

2.9.2018 16:11
Janinka Bosorka

XXX.XXX.117.11

Bodlinko fakt? To je dobrý.

2.9.2018 16:21
bodlinka

XXX.XXX.237.163

Janinka Bosorka napsal(a):
Bodlinko fakt? To je dobrý.

Volume tak na 40%. Když je Řvoun v noci ještě zavřený v garáži, člověk ho sice slyší, ale nebudí to.

2.9.2018 16:52
javorka

XXX.XXX.98.207

To asi na křiklounovi vyzkouším. Mám pocit, že ho to musí strašně namáhat, když vidím, co síly do toho řvaní dává.

Janinko, už si vařím kafe. Doufám, že to nebudu muset dělat vždycky, když vás uvidím.

2.9.2018 17:05
Janinka Bosorka

XXX.XXX.117.11

javorko to jsem ráda, právě jsem si taky uvařila. Manžel v dílně krájí hrušky na sušení, je to jeho milovaná místnost, ne že by je nemohl krájet tady, tak mám ke kávičce společnici vás.

2.9.2018 18:44
ančovička1

XXX.XXX.57.134

Zdravim vsechny damy u kaficka u nas je prave krasna letni bourka, skoda, ze takove nebyly driv..lilo jako z konve, voda se vali cestou necestou, ve vzduchu ozon, nadhera..hlavne bude zase zeleno..driv jsme si ani neuvedomovali, co je to za radost a dar, kdyz prsi.. ..a dekuji bodlince za vybornou radu, jak kohoutkovi pritahnout kohoutek, tedy krcek kam se hrabe muj maransak a vlasak se svou fistuli na brahmaka! Ten nekokrha, ale rve, ze si vedle nej drzim usi, aby mi nepraskly bubinky, na noc ho zaviram do stodoly, myslim, ze jako budicek ve 4, staci na celou vesnici!takze vytahnu z teplaku gumu a vyzkousim novou metodu, doufam, ze ho neuskrtim

2.9.2018 21:29
skodovak

XXX.XXX.241.252

Škoda že nestačí že si to uvědomuje nás pár, my to bohužel do normálních koleji vrátit nedokážeme.

2.9.2018 21:49
Olánek

XXX.XXX.48.181

Dotaz, mám na zemi modro, švestky a ty mají pecky, tak se obávám je dávat drůbeži.Při kuchání žaludků jsem zejména u saských kachen objevil lecos s vyjímkou diamantů.

3.9.2018 06:52
Ni+Pa

XXX.XXX.233.112

Dobré ránko, vstávat a cvičit. Tady lilo celou noc a stále prší. Do rána napršelo 35mm. Bouřka jako blázen. A my máme brambory v zemi Tak snad nám z nich něco zbude...

3.9.2018 07:38
Olánek

XXX.XXX.48.181

Koukám z okna a tady na Praze7 též prší, voda stéka na spádově vybetonovaném dvoře o rozloze půl hektaru do kanalizace a míři na Hamburk.Pak, že nejsme solidární.Už abych byl na chalupě a vypustil hejno pižmovek, přerostly mně ani tak přes hlavu, ale přes kachník.

3.9.2018 09:28
Nirrti

XXX.XXX.63.116

NI+Pa - taky máme v zemi brambory a ještě 14 dní budou muset být. Určitě se jim nic nestane - možná se dokonce ty hubky nasáknou, kdo ví.

3.9.2018 10:29
Janinka Bosorka

XXX.XXX.117.11

Jediné, co se může stát bramborám dlouho ležícím v zemi nemaje nať je, že zmladí. Jsem tuhle četla někde. Asi se týká hlavně raných odrůd.

3.9.2018 11:11
javorka

XXX.XXX.98.207

Moje brambory v zemi vypadají, že znovu rostou. Nať vůbec nezaschla, ani pořádně nekvetly, ale po stranách vyrostly nové výhony. Moje zkušenosti v tomto směru jsou chabé, spíš žádné. Je fakt, že jsem je před časem začala zalévat. Zkusila jsem trochu vykopat a byly malé a jak bylo to strašlivé sucho, tak jsem k nim položila hadici. Asi to bude tím.

3.9.2018 11:27
skodovak

XXX.XXX.241.252

Brambory tedy máme venku, ale málo, malé a dosti navrtané, v okolí je víceméně všude situace podobná, a je v celku jedno co to bylo za odrůdu u nás třeba 3.

3.9.2018 11:32
skodovak

XXX.XXX.241.252

Fotky mi můj děda mobil dělá jako vyzvracené, ale zachytil jsem dozrávající Minorky a Amroxky, zatím jsou u nich kohoutci a dvě slépky australek a maranska.

Oddělil jsem husy od kuřat a kuřatům razantně zvětšil výběh, husy je nemají rádi a kuřata zase ráda lezou k husám, tak snad již nebudu mít hromadu oškubaných nebožat, samozřejmě z řad nejvíce chtěných a to vždycky rýnských.

3.9.2018 12:09
Ni+Pa

XXX.XXX.233.112

No my brambory z kraje nahryzané neměli ale co se kopalo dál tak se sem tam nějaká objevila. Tak snad nám něco na zimu zbude...

Ty pipky za plotem vypadají natěšeně. Asi si něco prosí :) Nebo chtějí otevřít branku?

3.9.2018 13:16
skodovak

XXX.XXX.241.252

Chtějí otevřít branku, otevírám kolem jedné hodiny, jelikož zatím neumí režim a nesou všude jen ne na hnízdo, pokud nesou.

Ale jsou zvyklé i na nějakou tu zeleninu navíc tak vždycky čekají co tedy vedoucí vymyslí.

Brambory jsem myslel dírky od červú.

3.9.2018 13:19
verahubacova

XXX.XXX.18.226

skodovak napsal(a):
Brambory tedy máme venku, ale málo, malé a dosti navrtané, v okolí je víceméně všude situace podobná, a je v celku jedno co to bylo za odrůdu u nás třeba 3.

Že by díry od drátovce?
Jinak u babičky jsou brambory pořád v zemi. Občas si poslechnu moudro. A tentokrát, že v horku se brambory nekopají. Takže až se ochladí a bude sucho, tak teprv pak s nimi ven.

3.9.2018 16:49
Janinka Bosorka

XXX.XXX.117.11

Olánku dostala jsem od vás 4 krásné Vlašky, jedna je celá červená, jedna vlaškovitá s velkým hřebínkem a dvě vlaškovité s růžicovým hřebínkem a tomu jsem moc ráda. U nás na české Sibiři umí pěkně mrznout. Pokud se nechaj, tak je vyfotím.
Mám dotaz, Vlašky se vlíhly 14.4. kdy mohu očekávat první vajíčko?

3.9.2018 17:01
javorka

XXX.XXX.98.207

Snad po 5. měsíci a to bude coby dup. Moje jsou o 3 týdny mladší, tak si ještě počkám. Proti kohoutkům mě připadají menší a zdaleka se tak necpou.

3.9.2018 17:04
Janinka Bosorka

XXX.XXX.117.11

javorko piju kávu
jo jo tak to bude coby dup, v půlce září.

3.9.2018 17:05
javorka

XXX.XXX.98.207

Já taky.

3.9.2018 20:09
bery25

XXX.XXX.125.146

javorka napsal(a):
Já taky.

važne, a co to bude

3.9.2018 21:06
skodovak

XXX.XXX.0.204

verahubacova napsal(a):
Že by díry od drátovce?
Jinak u babičky jsou brambory pořád v zemi. Občas si poslechnu moudro. A tentokrát, že v horku se brambory nekopají. Takže až se ochladí a bude sucho, tak teprv pak s nimi ven.

Tak nějak myslím že to babička říkala.

4.9.2018 14:52
Ni+Pa

XXX.XXX.233.112

Zdravíme ve spolek, venku máme zase deštivo a tak zavařuji červenou papriku. Otrhala jsem dva velké kýble a jednu malou bedničku. Už vidím i červeně. Nabízela jsem kamarádkám ale nikdo ji nechce Tak co s tou hromadou dělat. No tak jsme s Leničkou nadělali plněné papriky do mrazáku a nacpali zatím 10 skleniček na kyselo. No a asi se ještě pustím do toustů na topinky. Až dozraje zbytek tak se z toho už asi zblázním...
Slepičky mi udělaly radost, mlaďošky hempšírky mají první dvě vajíčka Nakroužkovala jsem poslední 3 kousky hus tak se uvidí jak dopadnou na výstavě... Ty mladší mi přijdou pořád takový nedodělaný. Asi je nechám až na prosincovou výstavu, do té doby se pěkně dopeří a něco naberou.

4.9.2018 21:18
Janinka Bosorka

XXX.XXX.82.209

Ni pa já dělám s paprikami a rajčaty toto. Celý pekáč paprik, beraních rohů, odříznu jen stopku, u těch vašich odstranit semínka, pokapat olejem osolit a pěkně opéct, do měkka a opečna. Druhý pekáč rajčat na půlky, posolit, trochu pocukřit, poházet dobromyslí a tymiánem, vydatně česnek. Upéct do opečena. Pak oba pekáče smíchat, přikyselit. Buď nechat v kouskách nebo tyčový mixer. Buď zamrazit nebo malé skleničky, zavařit. Moc mnamka jen jako příloha, nebo do špaget, nebo na pizu. Dobrou chuť.

4.9.2018 21:42
Ni+Pa

XXX.XXX.233.112

Tak jsem nakonec udelala tousty na topinky ze dvou davek. Rajcatek uz mame malo spis uz zadne... Janinko zni to moc dobre. Ty tousty maji skoro stejne slozeni ;) Patri tam 1.5kg rajcat,1/2 papriky,3 velke cibule,1 palicka cesneku vse pomlet nebo pokrajet na drobno. Dame do hrnce, pridame 5kulicek noveho koreni,2bobkove listy,1lzici soli,1 lzici ml.pepre,3lzice octa 2-4lzice cukru. A varime dokud se ta stava trochu nezredukuje. Muze se pridat mlete maso a strouhany syr. Plnime do sklenicek a zavatuju 30min na 80°C.

4.9.2018 22:12
Janinka Bosorka

XXX.XXX.82.209

To maso je dobrý nápad, asi to udělám, to bude veliká dobrota.
Složení je podobné, ale při pečení v troubě namísto vaření to dostane takovou vypečenou chuť.

4.9.2018 22:32
javorka

XXX.XXX.98.207

Tedy hned bych to ochutnala. Já bych brala to opečené. Nakládám sušená rajčátka a hned jsem si na ně vzpomněla. Jen jich nikdy nemám dost.

Ale mám zbytek v ledničce... a jdu na něj!

4.9.2018 22:56
Janinka Bosorka

XXX.XXX.82.209

Suším a nakládám také. Je to moc dobré. I jako dárek to má každý rád.
Při sušení jsme také posypali jednu várku kořením na gyros, je to jako čipsy.
Chtěla jsem se letos vyhnout obvyklému nedostatku rajčat, tak jsem jich vysadila pětatřicet. Takže jich tedy máme opravdu až nad hlavu.

5.9.2018 07:36
ančovička1

XXX.XXX.57.134

Vyborne recepty, mam sppustu paprik, tak z nich neco vytvorim, zavarene nebo calamady uz jim nechutnaji..rajcst take pestuji nejmin dvacet keru, ale deti miluji rajskou, tak zavarim rajcatove drene..kyblik rajcat umyju, nasypu do hrnce, trochu podleju vodou a chvilku povarim, potom rajcata v hrnci rozstoucham, ponornym poradne mixerem rozmixuji a vse prepasiruji pres huste sitko, vsechna seminka a slupky zustanou na sitku..potom dren naleju do pekace a na plotne odparuji a micham, jako marmeladu, zredukuji aspon o tretinu, polovinu..nalevam do sedmicek a zavarim..na cely rok mam rajcatove omacky nebo polevky po ruce, deti je miluji..ja taky

5.9.2018 09:57
Ni+Pa

XXX.XXX.233.112

Ančovičko z rajčat dělám to samé, už mám zavařeno nejmíň 30 medových sklenic Děláme z toho polévku, omáčky a taky to někdy šupnu jako základ na špageti. Občas to naleju pod maso, má to potom takovou jinou nasládlou chuť...
Rajčat sadíme také vždy hodně ale letos jsem to podcenila a dala skoro vše do skleníku a tam se jim moc nedařilo. Venku jsem měla 15sazenic tornád,6 koktejlových a pak 5 speciálních nějakou kečupovou odrůdu z itálie. Ty teda nemají chybu. Už mám schované semínka na další rok.

5.9.2018 20:15
kouták

XXX.XXX.168.33

Tak jsem se zase něco přiučil o zavařování, děkuji a posílám něco co se nejí.Stepní růži jsem venčil od června a ona mě odměnila.

5.9.2018 21:21
kačíkačka

XXX.XXX.10.91

Zdravím, Vy si tady všichni kkásně brebentíte a já nemám čas ani si to přečíst, až dnes. Taky mám zavařeno asi 50kg broskví a zbytek jsem přihodila do beček s trnkama, maliny sbírám do mražáku a až budou všechny, udělám poslední marmeládu. Rakytník letos nebude, jelikož ho obírám bandě brahmánek, jsou to teda pažravci, dvěma pipkám jsem podložila několik perliččích vajec a mám 13 vykulených kukaček a kačka si vyseděla před měsícem jenom dvě cizí vajíčka ostatní se nevylíhly, buď vytřepané, nebo umřelo. Konečně nám hezky popršelo v pátek a sobotu i včera, tak jsem smotala většinu hadice, na poli už jsou jenom rajčata a kytky s řepou.Poslední seno na ostrévce ještě trčí na louce, jelikož na seníku už není místo. A dnes jsme posekali zahradu, dalo to dva košíky trávy a louka je taky konečně zelená!

5.9.2018 21:50
Šťastná slepice

XXX.XXX.3.249

Dobrý večer, po osmé jsem šla zavřít kurník a zůstala jsem pak sedět venku na zahradě. A v devět kolem mě proběhla mladá liška jako by se nechumelilo, a to jsem celou dobu žvanila do mobilu. A to ještě přišla s naší kočkou a pes předtím štěknul, ležel na trávě a žvejkal kost, tak asi lišce jen tak řek, že dělit se nehodlá. tak mi tak přijde, že jsem tady pro srandu králíkům (který nemám) a ty zvířata si dělaj lautr co je napadne.

6.9.2018 21:17
Janinka Bosorka

XXX.XXX.117.11

štastná slepice máte to tam jako v zoo.
Naše Vlašky.
Náš Mikeš.
Naše stádečko.

6.9.2018 21:30
bodlinka

XXX.XXX.237.163

Dnešní vzrůšo - jedna malá kuřice prchla a nevím, jestli rovnou ke kohoutům nebo to vzala kolem psa, ale každopádně skončila se skalpovaným krkem. Naštěstí čerstvá rána. Tak jsem odložila ostatní pacienty a šla jsem a to.

Bylo to docela otravné s tím peřím. Strojkem to nejde, ostříhat nůžkama tam stejně zůstanou ty stonky, vytrhat, to by šlo při plánovaném zákroku, ale ne na okraji tržné rány, pokud si jí člověk nechce zvětšit. Takže se vzhledem operačního pole jsme dost nespokojená, ale ránu se oproti prvotnímu očekávání podařilo zcela zašít, sekundárně se snad nebude muset hojit nic. Ono dát kuřici na krk obvaz k vlhkému hojení by byl mírný technický oříšek.

Jen to chudák musela absolvovat všechno zaživa, protože spolehlivý anesteziologický protokol bez použití inhalačky a umělé ventilace pro ptáky nějak není. Na druhou stranu šitím ze stejné krabičky jsem si šila rozseklou ruku a ty jehly jsou perfektně ostré, jen to tak nenápadně píchá. A spolupracovala, prostě jsem si jí posadila na klín, jednou rukou jsem si otáčela krk kam bylo potřeba, druhou se šilo.

Akorát bude asi jediná takhle ošetřená slepice, protože jen na materiálu za spotřebované šití jsem na ceně kuřice před snáškou

6.9.2018 21:32
bery25

XXX.XXX.125.146

ked som klikol na tu macku, tak som sa normalne zlakol, teraz nezaspim inak pekne fotky.

6.9.2018 21:52
Janinka Bosorka

XXX.XXX.117.11

To je toužebnej pohled, chce drbat. Venku je pro něj obtížné se ke mně dostat, Cita mě hlídá jak ostříž a Mikeše prohání, spíš ze srandy, stejně ho nikdy nechytí. Tak on se radši pohybuje po stromech.
Naštěstí už odlétly vlaštovky, nesměl vůbec chodit pod volnou oblohou, okamžitě na něj dělaly nálety až k zemi a výhružně pískaly.

6.9.2018 21:54
bodlinka

XXX.XXX.237.163

To je toužebnej pohled, chce drbat. Venku je pro něj obtížné se ke mně dostat, Cita mě hlídá jak ostříž a Mikeše prohání, spíš ze srandy, stejně ho nikdy nechytí. Tak on se radši pohybuje po stromech.
Naštěstí už odlétly vlaštovky, nesměl vůbec chodit pod volnou oblohou, okamžitě na něj dělaly nálety až k zemi a výhružně pískaly.

to máte takový vostrý vlaštovky?

6.9.2018 22:01
honzapm

XXX.XXX.182.25

A jéje. Vona je tu zas! Uííí.

6.9.2018 22:04
Janinka Bosorka

XXX.XXX.117.11

Bodlinko fakty, jsou útočný strašně. Mikeš se jich bojí, plíží se podle zdí. Schovává se. Běhá od keře ke keři. A takhle je to každé léto. Al e zatím vždycky přežil.
Ať se slípka uzdraví.

6.9.2018 22:12
bodlinka

XXX.XXX.237.163

Bodlinko fakty, jsou útočný strašně. Mikeš se jich bojí, plíží se podle zdí. Schovává se. Běhá od keře ke keři. A takhle je to každé léto. Al e zatím vždycky přežil.
Ať se slípka uzdraví.

chudák:) možná to není tím, že vlaštovky jsou drsné, ale že kocourek je měkký?

6.9.2018 22:17
Janinka Bosorka

XXX.XXX.117.11

Předchozí kočina na tom byla stejně, ale byla to Mikešova matka, tak je to možná dědičné.

6.9.2018 22:21
bodlinka

XXX.XXX.237.163

Nebo to okoukal, že vlaštovky jsou strašlivé a nebezpečné?

6.9.2018 22:25
Janinka Bosorka

XXX.XXX.117.11

Přejelo ji auto, když mu bylo pět týdnů. Ale možné to je.

7.9.2018 07:15
.tumash1983.

XXX.XXX.155.60

Zdravím všechny ve spolek. Posílám taky pár zářijových obrázků.

7.9.2018 13:05
Janinka Bosorka

XXX.XXX.117.11

Všem pro radost.
Naše Skvrnka má skvrnku ve tvaru srdce.

7.9.2018 21:31
verahubacova

XXX.XXX.0.235

Janinko, nemáte už to stádečko nějaké malé? U nás se asi už začne o víkendu omezovat. Tak jsem udělalala dneska "památeční" fotky. Máme na části louky náletové břízy, ovce to naštěstí spásají, ale manžel to bere křoviňákem než to vyroste.

7.9.2018 21:43
verahubacova

XXX.XXX.0.235

A jinak pár fotek "z lesa". Pst houby už zase začínají růst. Mám doma pár kotrčů na guláš.
Ale vyfotila jsem i tryskáče kačera čínky. Na ostrůvku má každý rok někdo kachny. Loni to byly tuším pekiny. Letos čínky.

7.9.2018 21:43
Janinka Bosorka

XXX.XXX.117.11

Věrko máme menší, ale tak akorát.6 jehňat jsme prodali už někdy konec května,3 porazili konec července a jsou v mrazáku, dvě bahnice také. Takže máme tři bahnice, jedné je už šest a půl, je to zakladatelka, letos měla trojčata, jehnici, dceru naší černé ovce a nového zwartbles beránka. Minulou zimu jsme měli pět bahnic, pokud zabřezne i jehnice, tak jen o jednu míň. A už máme ostříháno a beránek se velmi zajímá.
Vy máte krásné stádo, kdo zůstane? A kde máte berana?

8.9.2018 07:02
verahubacova

XXX.XXX.0.235

Pěknou sobotu.
Janinko, staré ovce zůstanou, do mrazáku půjdou čtyři letošní jehňata (dvě jehničky, dva beránci). Staré ovce nechávám, každá má jméno a co má jméno se nejí

8.9.2018 07:07
Janinka Bosorka

XXX.XXX.117.11

Dám jim taky vždycky jméno, ale neslyšej na něj, tak to popletu a zapomenu. Bylo pro mne těžké vybrat, které bahnice porazit, ale museli jsme snížit stav. Mladá Skvrnka je ochočená už od malinka sama od sebe, nakonec jsem si ji prosadila nechat. Jak mne vidí na dálku bečí na pozdrav, drbat ji mohu klidně hodinu, miluje to. Zakladatelku bychom porazit nedokázali, dožije u nás.

8.9.2018 11:36
honzapm

XXX.XXX.182.25

Takže krásnou slunnou sobotu, mládeži.
Travička se nám zazelenala, spadlo tu za týden 25,5 + 3 mm.
Takže jsem tak nějak zahradnicky pookřál a už čiperně objednávám
cibuloviny u zahradníka Basíka.
Takové tulipány jako např. Carnival de Nice nebo Sunlover,
to už vlastně ani nejsou tulipány, ale mistrofská díla.
Letos má Basík samé takové kultivary, kterými se mi uplně
trefuje do fkusu i jinam, že.
Otázka je, co na to na Vlaškáriu místní hlodafci a hlavně drátofci.
Ti tedy dali cibulovinám v posledních mírných zimách pořádně zabrat
a přežily hlavně česneky, ty nikdo naštěstí nejí. A Basík jich má spoustu,
Třeba Slonovinovou královnu na vršek sklepa nebo do skalky.
Nejodolnější tulipány fšemu neřádstvu jsou Darwinovy hybridy.
Ty, díky krvi fosteriana hybridů, vydrží leccos.

Komtesy Vlašky se mají náramně, jsou uplně nejvíc nádherné
a krásné, tak nějak na střídačku, řekl bych. Zítra na ně přijede
kontrola až z Prahy, tak to dneska uplně nevidím na zasloužené
celoodpolední hajání na gé. To asi bude muset ke slovu přijít soudruh Smeták
+ soudružka Lopata, ale povolám je do zbroje až později.

Brambory si díky nebojácnému arzenálu 18 konví stále uchovaly nať,
my horalé je sklízíme vždycky až po Marii, tak je ještě čas.
Dýně Goliáš narostly do takových rozměrů, že já + soudružka kárka tak uplně
nevíme, jestli je z pole vůbec nějak dopravíme domů. Možná je tam necháme.
Ještě to musíme probrat, a vy víte gde.

https://www.basik.cz/index.php/cibuloviny/dalsi-cibuloviny/okrasne-cesneky

https://www.basik.cz/index.php/cibuloviny/tulipany/plne-pozdni

https://www.basik.cz/index.php/cibuloviny/tulipany/darwin-hybridy

8.9.2018 11:46
frufru

XXX.XXX.12.94

honzapm napsal(a):
Takže krásnou slunnou sobotu, mládeži.
Travička se nám zazelenala, spadlo tu za týden 25,5 + 3 mm.
Takže jsem tak nějak zahradnicky pookřál a už čiperně objednávám
cibuloviny u zahradníka Basíka.
Takové tulipány jako např. Carnival de Nice nebo Sunlover,
to už vlastně ani nejsou tulipány, ale mistrofská díla.
Letos má Basík samé takové kultivary, kterými se mi uplně
trefuje do fkusu i jinam, že.
Otázka je, co na to na Vlaškáriu místní hlodafci a hlavně drátofci.
Ti tedy dali cibulovinám v posledních mírných zimách pořádně zabrat
a přežily hlavně česneky, ty nikdo naštěstí nejí. A Basík jich má spoustu,
Třeba Slonovinovou královnu na vršek sklepa nebo do skalky.
Nejodolnější tulipány fšemu neřádstvu jsou Darwinovy hybridy.
Ty, díky krvi fosteriana hybridů, vydrží leccos.

Komtesy Vlašky se mají náramně, jsou uplně nejvíc nádherné
a krásné, tak nějak na střídačku, řekl bych. Zítra na ně přijede
kontrola až z Prahy, tak to dneska uplně nevidím na zasloužené
celoodpolední hajání na gé. To asi bude muset ke slovu přijít soudruh Smeták
+ soudružka Lopata, ale povolám je do zbroje až později.

Brambory si díky nebojácnému arzenálu 18 konví stále uchovaly nať,
my horalé je sklízíme vždycky až po Marii, tak je ještě čas.
Dýně Goliáš narostly do takových rozměrů, že já + soudružka kárka tak uplně
nevíme, jestli je z pole vůbec nějak dopravíme domů. Možná je tam necháme.
Ještě to musíme probrat, a vy víte gde.

https://www.basik.cz/index.php/cibuloviny/dalsi-cibuloviny/okrasne-cesneky

https://www.basik.cz/index.php/cibuloviny/tulipany/plne-pozdni

https://www.basik.cz/index.php/cibuloviny/tulipany/darwin-hybridy

Tedy s tím Basíkem jste mne tak navnadil, že se na to zítra vrhnu Jen stále už leta kupuji česneky (dokonce vloni v Holandsku), ale pořád nějak nedosahují reklamních obrázků co se velikosti květu týče...ale zase se úspěšně sami po zahradě množí.

8.9.2018 12:28
honzapm

XXX.XXX.182.25

Já myslím, FruFru, že třeba s česnekem ´Gladiator´ budete spokojen.
Možná máte těžkou jílovou půdu, to se česneku nelíbí. Anebo moc věříte reklamám.
Velké květy má i právě ´Ivory Queen´, ale na nejkratších možných stvolech,
těsně nad listy. Mně to přijde vtipné. Zároveň je to jeden z těch česneků,
kterým nežloutnou listy hned, jak přicházejí do květu, jsou ozdobné při i po něm.
Nejnovější kultivary, jako má třeba Javorka, mají listy zelené i po květu.
Česneky teď zažívají obří rozmach, květy se dají sušit a jsou silně medonosné.
Největší koule vytváří Allium christophii a jeho nejnovější hybridy.
Ten má opravdu naprosto běžně květenství o velikosti menšího kopačáku.

8.9.2018 13:59
Olánek

XXX.XXX.48.181

Janinko, kdy ponesou? V dobách normalizačního klimatu byla odpověď jasná, vyčkej času jako husa klasu.V současnosti klasy dozrály o několik týdnů dříve, tak se vyčkávání zkrátilo..Krom obecných faktorů ovlivňujících prvosnůšku, čtenářům iF známých.sleduji ty druhotné.Např.polohu výběhu, který mám svažitý, tedy výdej energie při pohybu slepic do kopce je výrazně vyšší než na výběhu rovinatém, což zpožďuje první vajíčko i při kvalitním výkrmu až o několik minut.Naproti tomu gravitace, kterou jsem vypočetl dle Newtonova vzorečku, naopak proces vypuzení vajíčka urychluje a to nutno ještě zvažovat nadmořskou výšku a úbytku kyslíku.Obecně lze konstatovati, že změnou klimatu se prodlužuje vegetační období, čímž je dán předpoklad dřívější snášky.
Další faktorem je citový vztah chovatele k drůbeži.Nedávno jsem se dopustil hrubého vyhození kvočny z hnízda s tím, že na zimu kuřátka nechci.Citově založené dospívající slepičky mé jednání odsoudily a nebýt biologické nutnosti, tak bych se vajec zřejmě nedočkal.

8.9.2018 15:03
ančovička1

XXX.XXX.220.127

Tak se nam blizi podzim a abych se nenudila, krajim a susim krizaly, zatim prvni varka..

8.9.2018 20:29
Ni+Pa

XXX.XXX.233.112

Dobry vecer preji, jo cibuloviny a kyticky o tech si jeste necham zdat. Mam jen dva kytickove zabonky na dvirku a pred domem je spoust vseho druhu. Je to tam tak pitome ze me to ani nebavi udrzovat. Uz se tesim az se opravi dum a udrla se poradna prijezdova cesta. Potom si tam zasadim mooc kyticek.
Dnes byl narocny den, zacalo to vyletem na celostatni vystavu mladych zvirat v Olomouci. Vystava se me osobne libila. Bylo se na co koukat a take nakoupit. Prosli jsme hlavne kraliky a zbytek jsme jen tak probehli. Hrabava drubez byla taly moc pekna. Aspon to co jsem videla. Zadne fronty u pokladny ani u vstupu. O zvirata bylo pekne postarano. Dovezli jsme dve samicky kraliku. Jedna je pro dedu tak bude mit radost. No pak jsme docestovali domu a muz naskocil po obede do auta a frcel do vinohradu posbirat vino. Je toho tolik ze zatim dovezl jen bile. Tak jsme mleli umejvali a chystali zase vse na zitrek. Cerveneho vina je tam jednou tolik... Ale co nejak to zmaknem. Pak si dame za odmenu tu sladkou stavicku
Pekny vecer, dobrou noc ja uz asi usinam :).

8.9.2018 20:53
Janinka Bosorka

XXX.XXX.117.11

Olánku tedy to není jednoduché! Klasy jsou dávno semlety na mouku. Výběh máme svažitý jen lehce, ale rozsáhlý. Takže slepičky se velmi naběhaj, jak jsou tady s nimi už oveny, tak mají možnost rozběhu přes tři zahrady, celých 5000metrů! Navíc jedna hybridka je zákeřná mrcha, naprosto systematicky pronásleduje Vlašky, takže ty lítaj i když maj zastříhlé křídlo. City k nim chovám vřelé, jsou velmi hezké slepičky i kohoutek.
Prostě, kdo si počká, ten se dočká.

8.9.2018 21:00
skodovak

XXX.XXX.241.252

Ni+pa - Teda slečna jak vám Hezky vyrostla smajlík

8.9.2018 23:00
javorka

XXX.XXX.98.207

Taky nestačím koukat.
Na Leničce vidíme jak nám ta Taplákofka mládne.

9.9.2018 06:49
Olánek

XXX.XXX.48.181

Ni pa máte, ale veliké auto.

9.9.2018 08:25
frufru

XXX.XXX.12.31

honzapm napsal(a):
Já myslím, FruFru, že třeba s česnekem ´Gladiator´ budete spokojen.
Možná máte těžkou jílovou půdu, to se česneku nelíbí. Anebo moc věříte reklamám.
Velké květy má i právě ´Ivory Queen´, ale na nejkratších možných stvolech,
těsně nad listy. Mně to přijde vtipné. Zároveň je to jeden z těch česneků,
kterým nežloutnou listy hned, jak přicházejí do květu, jsou ozdobné při i po něm.
Nejnovější kultivary, jako má třeba Javorka, mají listy zelené i po květu.
Česneky teď zažívají obří rozmach, květy se dají sušit a jsou silně medonosné.
Největší koule vytváří Allium christophii a jeho nejnovější hybridy.
Ten má opravdu naprosto běžně květenství o velikosti menšího kopačáku.

Všechno mám, všechny známsmajlík jen pod vlivem reklamních foto jsem prostě čekal větší květy;-).

9.9.2018 08:29
verahubacova

XXX.XXX.0.235

Pěknou neděli. U mě na zahradě přežijí jen česneky a narcisy. Ostatní sežerou myši.
Včera jsme se dali do budování rozšíření stáje na ovce. A já jsem sekala sekačkou uschlou trávu a nálety břízy na louce u ovcí. Takže dneska jsem ráda, že budu jenom zavařovat hrušky
Goliáše vyrostli jenom dva. Jeden byl pro mě a druhý pro kamarádku. Manžel omylem odvezl oba kamarádce. Takže letos nebude opilá dýně. Naštěstí jsou ještě zásoby z loňska.
A budu muset objednat stromky. Nepřežily v sadu tři mladé jabloně. Kořeny okousané od neřádstva. Bude se to muset příště vysadit do pletiva.

9.9.2018 08:41
Ni+Pa

XXX.XXX.233.112

Dobré ránko, tady je jaksi čerstvo nebo co. Je tu 11°C ale naštěstí už to leze nahoru.
Paní Věro taky letos budeme podsazovat jednu meruňku. Sice máme všechny stromky zasázené do pletiva ale jaksi se nechytla. Zalíváme poctivě celý rok ale nedala to. Letos bych chtěla zasadit nějaké maliny, rybíz, jostu, ostružiny a angrešt. Jen bych potřebovala mít ještě jedny ruce :) No a práce mi trvá dvakrát tak déle než normálně, jednak mi překáží břicho a potom mě chce pomáhat Lenička.. JJ už je to tak zase nás bude o jednoho více .

Tak pěknou neděli přeji, napečte něco dobrého udělejte si pohodlíčko a šup nožky nahoru s kávičkou v ruce.

9.9.2018 09:09
ančovička1

XXX.XXX.220.127

Ni+Pa, take vsem preji krasnou nedeli a srdecne gratuluji k ocekavanemu detatku trochu uberte z tempa, at si neublizite, preji vam hodne zdravi ..dneska ma narozeninky nas vnoucek, ma 4roky, je moc sikovny, pojedeme gratulovat, tak musim take honem neco upect

9.9.2018 09:18
skodovak

XXX.XXX.241.252

Ni+pa - taky gratulujeme dalšímu bříšku, to je fajn a Lenička to potom ocení

9.9.2018 10:52
javorka

XXX.XXX.98.207

Niky, to je teda novinka. Kdy to bude?

9.9.2018 13:44
Ni+Pa

XXX.XXX.233.112

Tak už je po obědě jako po výprasku. Jen kdyby mi po tom vaření pořád nezůstával nepořádek. To je děs. Chlap když něco udělá je to po něm vidět ale ženská pořád stojí u plotny a kde nic tu nic, jen nadlábnuté pupíky se válí kolem...
Dneska jsme měli srnčí biftečky s volským okem a opečenýma bramborama na cibulce.
Teď přijde na řadu kávička s hraměnkou
No jinak mimčo bude až v lednu 2.1 je termín tak uvidíme...

9.9.2018 14:52
bodlinka

XXX.XXX.237.163

to je výběrem jídla:) já jsem vařila anonymní kuře s pomeranči a kuchyňská katastrofa téměř žádná, všechno se to dělá v jednom voku. plus hrnec od rýže, miska od marinády a odměrka, ve které byla pomerančová šťáva. přičemž všechno kromě voku a hrnce se dá uklidit už v průběhu vaření

9.9.2018 18:59
verahubacova

XXX.XXX.0.235

Niky josty dejte dvě, ať se dobře opylují. A šetřete se.

9.9.2018 19:03
verahubacova

XXX.XXX.0.235

U nás byla k obědu dýňová polévka a po obědě jsme jeli slavit k babičce. Nejdřív jel manžel s dortem a mladším synem. A pak zbytek rodiny a jezevčíci. A zastavili nás hasiči, projížděl městem peleton cyklistů. Tak jsme tak 20 minut čekali. Ještě jsme si dělali srandu, že ještě že manžel už ten dort odvezl.
A po oslavě se jelo makat. Mě neminula sekačka a manžela aku vrtačka a pilka. Příští víkend se bude budovat střecha.

9.9.2018 19:10
verahubacova

XXX.XXX.0.235

Peleton ne -> peloton tam mělo být.
Jinak já když to vidím, tak mě napadá, proč vlastně nemáme na zahradě pergolu. Jestli to není tím, že vlastně pořád makáme a neodpočíváme
Děda zase hned básnil, že by z toho mohl být holubník

9.9.2018 22:54
honzapm

XXX.XXX.182.25

Niki, tedy, váš pan manžel je, zdá se, čipera nejen na vinici.
Kdybych byl básníř z ostrova Vlaškos, dodal bych - hlavně v noci.
Gratulujeme a opatrně. Víme, jak to s takovým břichem v životě chodí.

Věrko, nápodobně s panem manžou. A mě by se TO líbilo jako karanténa.
Už to uplně vidím f předzahrádce, jak se tam Vlaštičky zotavují a hopkají.
Ááách.
A máte tedy nádherné stádo ofcí. Jak je to takhle čistokrevné a jedno zvíře
stejné jako druhé, tak se mně to velmi páčí a hezky se na to kouká z gauče.

Hlásím první vajíčko od mladé užnépanny.
A dnes jsem vařil svůj nejoblíbenější recept - Mladé Vlašky na oregánu.

9.9.2018 23:02
ančovička1

XXX.XXX.220.127

Vsichni si zaslouzime krasnou dobrou noc..

10.9.2018 10:24
honzapm

XXX.XXX.182.25

Marně přemýšlím, zda nový chovný kohout bude Ferdinand, anebo spíš León?
Tohle mi v tom nelehkém rozhodování moc nepomohlo tedy, uí...
https://www.youtube.com/watch?v=JPT1JxtWajU

10.9.2018 12:35
Ni+Pa

XXX.XXX.233.112

Tak asi ten Leon když na to slyší oba

11.9.2018 07:47
Ni+Pa

XXX.XXX.233.112

Vstávat a cvičit, ho hop práce vola a zvířátka mají hladeček. Náš zvěřinec už je napapkaný a už si běhají po travičce.
Včera a předevčírem jsme škubali kačeny, celkem oškubáno 6ks průměrná váha byla 3,5kg. Zajimavé je že každá kachna byla jinak dopeřená, některá měla špiček dost i za druhou Přesto byli stejně staré, no uvidíme jak to bude u těch dalších.
Dneska se chystám udělat čalamádu, někde jsem viděla že mají levný květák tak jdu do toho...Dnes a zítra nebudeme škubat tak to musím stihnout.
Přeji krásný den, nás se zatahuje a vypadá to že i sprchne

11.9.2018 08:28
bery25

XXX.XXX.125.146

Ni+Pa napsal(a):
Vstávat a cvičit, ho hop práce vola a zvířátka mají hladeček. Náš zvěřinec už je napapkaný a už si běhají po travičce.
Včera a předevčírem jsme škubali kačeny, celkem oškubáno 6ks průměrná váha byla 3,5kg. Zajimavé je že každá kachna byla jinak dopeřená, některá měla špiček dost i za druhou Přesto byli stejně staré, no uvidíme jak to bude u těch dalších.
Dneska se chystám udělat čalamádu, někde jsem viděla že mají levný květák tak jdu do toho...Dnes a zítra nebudeme škubat tak to musím stihnout.
Přeji krásný den, nás se zatahuje a vypadá to že i sprchne

dobry, a ake kačeny chovate, a ake boli stare ked ste ich oškubali na buduci rok sa chcem do vodnej hydiny pustit, pre vlastnu potrebu, tak zhanam informacie, dakujem velmi pekne.

11.9.2018 11:48
faith68

XXX.XXX.140.251

Vy tu len robite a robite..a ja som si dnes dala pred robotou/zamestnanim/ 41 km na bicykli.Zijem v kopcovitom kraji, takze ziadne leharo.Odmenou za vyslapany kopec je zjazd z kopca s vetrom vo vlasoch...parááááda pekny den vsetkym...

11.9.2018 15:45
ančovička1

XXX.XXX.220.127

faith68 napsal(a):
Vy tu len robite a robite..a ja som si dnes dala pred robotou/zamestnanim/ 41 km na bicykli.Zijem v kopcovitom kraji, takze ziadne leharo.Odmenou za vyslapany kopec je zjazd z kopca s vetrom vo vlasoch...parááááda pekny den vsetkym...

..ale nas to bavi, protoze..."mame radi zvirata, zvirata, zvirata, protoze jsou chlupata a maji hebkou srst napriklad jezek

11.9.2018 16:45
Olánek

XXX.XXX.173.167

faith68 napsal(a):

Jakou má ten Váš bicykl baterii?

11.9.2018 19:42
kouták

XXX.XXX.168.33

Tak už to houbařské šílenství zase začalo.Na bedly se už nemohu ani podívat.Jsou jich u nás na loukách stovky a rostou tam, kde jsem je za svůj život nikdy neviděl.Potom, že houbařská sezona v tom suchu nebude.

11.9.2018 19:49
ančovička1

XXX.XXX.220.127

Krasni kremenaci uplne citim, jak voni..a kde jsou ty bedly?

11.9.2018 19:54
kouták

XXX.XXX.168.33

ančovička1 napsal(a):
Krasni kremenaci uplne citim, jak voni..a kde jsou ty bedly?

Bedly jsem nefotil, ale až na ně půjdu s kosou, tak je vyfotím.

11.9.2018 20:01
verahubacova

XXX.XXX.0.235

Tak já třeba před čtvrt hodinou nedělala vůbec nic a koukala jsem z okna. A tak jsem to i vyfotila.

11.9.2018 20:05
verahubacova

XXX.XXX.0.235

A jinak jedna pozvánka na příští týden - loni výstava stála za to.
http://www.muzeumcb.cz/program/vystavy/vystava-hub-konani-potvrzeno.html.

11.9.2018 20:42
javorka

XXX.XXX.98.207

Tedy Koutáku, to je nečestné a nesportovní.
My máme v lese usušeno a vy se chlubíte křemeňáky a bedly vám nejsou dost dobré.

11.9.2018 21:26
kouták

XXX.XXX.168.33

javorka napsal(a):
Tedy Koutáku, to je nečestné a nesportovní.
My máme v lese usušeno a vy se chlubíte křemeňáky a bedly vám nejsou dost dobré.

Ale Javorko, já jsem také nedoufal, že u nás něco poroste.Dvakrát pořádně zapršelo a je to tu a v takovém množství, že sám zírám.Bedly mám rád, ale je to taková síla, že jsem si vzal jen jeden košík když jsem jel domů z chalupy.Syn, když jel z práce, tak zašel na jedno své místo, vyfotil mobilem kolik je tam malých hřibků a vzal si od čtvrtka dovolenou.Křemenáčů tam také zůstalo spoustu malých a tak to teď bude jen sušení, zvařování, zamražování.Na houby si dovolenou syn vezme a ostatní bude muset zvládnout vetchý stařec sám.Ach jo.

11.9.2018 22:31
javorka

XXX.XXX.98.207

Tak, o tom si nechám zdát.
Dobrou noc.

12.9.2018 09:00
verahubacova

XXX.XXX.0.235

Dobré ráno,
čas expedice k sousedce se nachýlil. Vlašky začátečnice už točí něco přes 17tý týden. Tak manžel včera umístil do separace pár kousků pro sousedku.

12.9.2018 09:15
faith68

XXX.XXX.140.251

ančovička1 napsal(a):
..ale nas to bavi, protoze..."mame radi zvirata, zvirata, zvirata, protoze jsou chlupata a maji hebkou srst napriklad jezek

Ja som tiez ako vy-chovetelka.Tiez vela casu travim v zahrade, pri sliepockach, Obcas mam aj nejake kacky, husky, zajace.Na buduci rok si chystame obstarat dve ovecky.Tuzim mat aj kozu na mlieko, ale to az na dochodku, co je este daleko.

12.9.2018 10:29
javorka

XXX.XXX.98.207

Věrko, to má sousedka pěkný servis.
Ale zase přijde o to potěšení z malých kuřátek. Je to opravdu radost, ale práce s nima je dost. Ještě když si to člověk umí pěkně komplikovat, jako já. Krmení dostávají několikrát denně. Pokaždé jinou dobrůtku. Jednou dám do směsky vajíčko, pak mrkvičku, jablíčko nebo cuketu, trochu masíčka, nebo aspoň kyselé mléko s kopřivou. A pak si k nim sednu a kochám se, jak jim chutná.
Pak samozřejmě nestíhám zahradu.
Musím pochválit kvočnu Blaženku. Malým kuřatům už bylo 8 týdnů a ona se o ně pořád tak krásně stará. Těšila jsem se, že budou 3 slepičky, ale už zas vidím dalšího kohoutka. Tak 2+2 a snad to tak už zůstane. Je to banda hrabavá, zatím si chodí kolem baráku, kde chtějí. Podle toho ta zahrada vypadá, ale podzim se blíží, tak už je to jedno.
Větší kuřata se už definitivně zabydlela ve velkém výběhu. Kohoutci už prohánějí slepice a předhánějí se v kokrhání.
Přeji všem krásný den.

12.9.2018 10:54
honzapm

XXX.XXX.182.25

Věrko, no tedy? Vy si Vlaštičky nebudete nechávati?

12.9.2018 13:30
verahubacova

XXX.XXX.0.235

Ale jo, ještě tu mám tři slepičky pro babičku. Víc jich nakonec nechce, a sousedka toleruje občasné útěkáře na její zahradu, tak je třeba udržovat dobré vztahy.

12.9.2018 19:45
javorka

XXX.XXX.98.207

Jo, jo. Já zase přenechám sousedovi kohoutka. Jsem ráda, sice ho neuvidím, ale uslyším.

13.9.2018 21:09
honzapm

XXX.XXX.182.25

Tady už to taky vypuklo, velebnosti. Máchanda 2018 je jasná věc.

Připravil jsem qíz pro místní chytré hlávky - Co myslíte...
Vymáchal se chlapec ve žluté helmě nebo nevymáchal?
A/ Vymáchal
B/ Nevymáchal
C/ Vzdal to a jízdu nenastoupil
D/ Do H2O nespadl, ale natloukl si kokos i tak

Hlasujeme nyní. Výherce získává košík švestek. Hop hop.

13.9.2018 21:10
honzapm

XXX.XXX.182.25

Vymáchal se chlapec ve žluté helmě nebo nevymáchal?
A/ Vymáchal
B/ Nevymáchal
C/ Vzdal to a jízdu nenastoupil
D/ Do H2O nespadl, ale natloukl si kokos i tak.

14.9.2018 11:25
javorka

XXX.XXX.98.207

Tak já začnu, když se k tomu nikdo nemá.

A/ Vymáchal.

14.9.2018 12:50
Olánek

XXX.XXX.173.167

Za C, když zjistil, že kolo nemá přední brzdu.

14.9.2018 13:42
Olánek

XXX.XXX.173.167

Včera jsem po čase u jednoho chovatele holubů viděl slepice holého krku, nešlo o holokrčky, a úplně holého zadečku.Šlo červené Tery, což v řečtině znamená netvor, naprosto výstižné.

14.9.2018 14:21
verahubacova

XXX.XXX.18.226

Tak za mě Dčko, upad už na začátku.

14.9.2018 17:03
frufru

XXX.XXX.148.66

Zdravím, nemá někdo tip a radu, co dělat se psem, aby přestal likvidovat slepice? U6 jsem je izoloval, pouštím jen pod dohledem, nebo když je pes doma. včera jsem však večer zapomněl zavřít voliéru s mladými, ráno rychle otevřel kurník a po návratu z práce mě málem kleplo. zase mám ze dvou kusů 4 měsíčních hedvábek jen dvě hromádky peří a psí čůzu s provinilým ksichtem, když jsem to zjistil. Sice to byli "jen" kohouti, ale už slíbení...2,5 roku s nimi pes žije denodenně na zahradě aniž by se cokoliv stalo. A pak najednou BÁC a tohle...

14.9.2018 19:07
ančovička1

XXX.XXX.220.127

Jakou radu bych vam dala?..pes je selma a slepice pro nej korist, s tim nic neudelate..jedine, co muzete pro blaho slepicek udelat bude, ze si priste date pozor nebo psovi udelat kotec..bohuzel, stane se, u psa loveckou vasen nezlomite, to je, jako byste chtel odnaucit kocku chytat mysi

14.9.2018 19:17
frufru

XXX.XXX.148.66

ančovička1 napsal(a):
Jakou radu bych vam dala?..pes je selma a slepice pro nej korist, s tim nic neudelate..jedine, co muzete pro blaho slepicek udelat bude, ze si priste date pozor nebo psovi udelat kotec..bohuzel, stane se, u psa loveckou vasen nezlomite, to je, jako byste chtel odnaucit kocku chytat mysi

jo, za blbost a lenost se platí...