Uživatel s deaktivovaným účtem
Vážně amatér, projděte si tady forum, je tady dost témat, jinak se samozřejmě projevuje kvokáním, proto je to "kvokající" slepice, sám se ptáte, ne?, má načepýřené peří atd. Proč si, lidé, tyhle věci prostě jenom "negooglujete"?????
Včera jsem šel zavřít kurník, tak jsem všiml, že jedna slípka sedící v hnízdě s vajíčkama. Já jsem ale tu slípku položil na hřady. Právě mě napadlo, že když nechci mít kvočnu, tak mám kontrolovat, jestli všechny slípky jsou v kurníku na hřazdech. Slípku, která začíná kvokat (začínající kvočna běhá přes den venku, přes noc sezení v hnízdě), dám na hřazdy, tak už kvočna nebude. Možná by to pomohlo, ale nemám zkušenost.
pup
deaf lukas
napsal(a):
Včera jsem šel zavřít kurník, tak jsem všiml, že jedna slípka sedící v hnízdě s vajíčkama. Já jsem ale tu slípku položil na hřady. Právě mě napadlo, že když nechci mít kvočnu, tak mám kontrolovat, jestli všechny slípky jsou v kurníku na hřazdech. Slípku, která začíná kvokat (začínající kvočna běhá přes den venku, přes noc sezení v hnízdě), dám na hřazdy, tak už kvočna nebude. Možná by to pomohlo, ale nemám zkušenost.
pup
Bohužel, nepomohlo - vleze tam znovu. Ale je pravda, že slepice, která se chystá sedět, bývá na hnízdě i v noci. Pomáhá ji zavřít do krabice s chladnou podložkou (aby si nemohla sednout) - třeba plechem, a nechat ji bez krmiva. Do 3 dní to většinou přejde.
deaf lukas
napsal(a):
Včera jsem šel zavřít kurník, tak jsem všiml, že jedna slípka sedící v hnízdě s vajíčkama. Já jsem ale tu slípku položil na hřady. Právě mě napadlo, že když nechci mít kvočnu, tak mám kontrolovat, jestli všechny slípky jsou v kurníku na hřazdech. Slípku, která začíná kvokat (začínající kvočna běhá přes den venku, přes noc sezení v hnízdě), dám na hřazdy, tak už kvočna nebude. Možná by to pomohlo, ale nemám zkušenost.
pup
Bohužel, nepomohlo - vleze tam znovu. Ale je pravda, že slepice, která se chystá sedět, bývá na hnízdě i v noci. Pomáhá ji zavřít do krabice s chladnou podložkou (aby si nemohla sednout) - třeba plechem, a nechat ji bez krmiva. Do 3 dní to většinou přejde.
Ale já osobně to dělám zřídka, kvočny mi většinou přijdou vhod.