ZO PŘEŠTICE pořádá ve dnech 20. - 21. 10. 2012 výstavu králíků, holubů a drůbeže spojenou s již 2. speciální expozicí BOJOVÝCH PLEMEN kura domácího.
K návštěvě srdečně zvou pořadatelé.
Podle loňska, kdy byla tato speciálka podobného ražení vůbec poprvé v ČR uspořádána, to bude jistě zajímavá podívaná. Osobně jsem loni na této výstavě byl a byla zde předvedena kromě možná už populárních ko šamo v různých barvách, také plemena vzácnější jako šamo, malgašské holokrké bojovnice, asilky, indické velké bojovnice aj. Kromě pravých bojovnic zde budou také plemena příbuzná bojovnicím jako např. jokohamky a sumatránky. Proto přijeďte a nebudete litovat. Přeštičtí budou jistě vděčni za vaši návštěvu.
Z ostatních zvířat zde můžet vidět také např. přeštickou nutrii - lokální plemeno kožešinových zvířat.
Juraj Kafka
Tak něco málo k výstavě v Přešticích, kterou jsem obeslal i navštívil. Výstava se konala v areálu, který byl nově rekonstruován po prakticky fatálních následcích povodní v předešlých letech. Z venčí nenápadný chov. areál tvoří dům s připojeným dvorem. V domku je hospoda s výčepem a jiné zázemí ZO.
...Dlouhý průchod nás dovede do krytého, suchého a světlého prostoru, kde byla podobně jako v loni, expozice bojové drůbeže. Oproti loňsku letos stály uprostřed haly klece nové odpodvídající evropským normám. V těch byla umístěna drůbež velká. A u stěn byly klasické dvouposchodové menší klece pro malá plemena. Ostatní plemena drůbeže a vodní drůbež (cca 45 klecí hrabavka a 17 kl. vodní plus krůty a perličky), holubi a králíci obývali výstavní prostory venku na dvoře ve 4 klecových stěnách.
Bojová plemena slepic byla zastoupena v 23 klecích o jedenácti plemenech. Nejpočetnější skupinu tvořily bojovničky ko šamo v sedmi rázech.
a následuje vzácné koyeoshi stříbrně divoké. - plemeno kokrháčů vyznačující se hlubokým basovým projevem kokrhání s prodlouženou poslední slabikou.