Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Neregistrovaný uživatel

17.3.2011 12:41
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.39.16

Budeme se stěhovat do menší zemědělské usedlosti a přítel zatoužil po domácích vajíčkách. Vtip je v tom, že o slepicích vím akorát to, že ty vajíčka snášejí. Ale co žerou, jaký prostor potřebují, jak má vypadat kurník, jaké plemeno (nebo rasu?) pořídit a kolik je minimální počet slepic vůbec nevím. Poradíte?

Neregistrovaný uživatel

17.3.2011 13:10
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.143.120

Dobrý den,Toto je moc otázek najednou,je to na dlouhou přednášku.Doporučuji odbornou literaturu, kontaktovat nějakou organizaci ČSCH nebo nějakého chovatele v blízkosti Vašeho bydliště.Jistě Vám rád poradíZdravím HK

Neregistrovaný uživatel

17.3.2011 13:17
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.206.55

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Budeme se stěhovat do menší zemědělské usedlosti a přítel zatoužil po domácích vajíčkách. Vtip je v tom, že o slepicích vím akorát to, že ty vajíčka snášejí. Ale co žerou, jaký prostor potřebují, jak má vypadat kurník, jaké plemeno (nebo rasu?) pořídit a kolik je minimální počet slepic vůbec nevím. Poradíte?

Tak isto doporucujem si zohnat nejaku literaturu. Ja som si so zaciatku kupil taku tenku knizku http://www.martinus.sk/?uItem=24564. Bolo tam vystizne popisane co a ako a ziadne tie omacky a milion zbytocnych stran o morfologii a genetickej strukture a pod. Knizku som mal prelistovanu za hodinku a z nej dostatok info na zacatie. Dalej je to potom o skusenostiach, browsovani po nete a pripadne konkretne problemi sa rozoberaju tu na forach.

Neregistrovaný uživatel

17.3.2011 15:07
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.158.116

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Budeme se stěhovat do menší zemědělské usedlosti a přítel zatoužil po domácích vajíčkách. Vtip je v tom, že o slepicích vím akorát to, že ty vajíčka snášejí. Ale co žerou, jaký prostor potřebují, jak má vypadat kurník, jaké plemeno (nebo rasu?) pořídit a kolik je minimální počet slepic vůbec nevím. Poradíte?

Tak přesně tak jsem začínal také Doporučuji si zde přečíst nějaká vlákna fakt je toho tady dost Chovu zdar Michael

Neregistrovaný uživatel

17.3.2011 17:12
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.39.16

Díky za rady, příručku si pořídím a prostuduju. Máme tipy na nějaké prověřené stránky, kde se dají načerpat další informace? A kde se vůbec taková slepice dá koupit?

Neregistrovaný uživatel

18.3.2011 08:07
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.143.120

Jak jsem již psal včera, zkuste si najít nějakého zkušeného chovatele a ten po zjištění chovatelských podmínek přímo u Vás, Vám jistě rád poradí jak se zařízením kurníku,tak s výběrem vhodné drůbeže. Dále je možnost navštívit nějakou výstavu drabného zvířectva. Na webu csch,najdete jak seznam organizací ,tak termíny některých výstav.HK

Neregistrovaný uživatel

18.3.2011 10:15
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.156.5

tak tak, ty odkazy na základní organizace po celé ČR fungují slušně, můžete si tak najít chovatele ve Vašem okolí, obejít si je, poptat se a hlavně vidět jak chovají drůbež oni. dá se chovat všelijak. a nakonec i ta užitková slípka může být dominantou a ozdobou zahrady. web českého svazu chovatelů http://cschdz.eu/home/odkazy.aspx mrknite na sloupec webové stránky ZO ČSCH a pokud se budete zajímat už i blíže o nějaké plemeno tak trochu níž je seznam webů klubů chovatelů drůbeže. ty jsou často specializované na jedno plemeno. Ať se daří

Neregistrovaný uživatel

18.3.2011 13:43
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.161.251

A co tohle? http://www.rebo.cz/encyklopedie-slepic/d-70385/ Je pekna knizka a podle me taky doporucuju.
pup

Neregistrovaný uživatel

18.3.2011 13:45
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.161.251

Plemeno... Když chcete mít slepice jen na vajíčka, tak si pořiď hybridní slepice - ony nesou vajíčka více než čistokrevné slepičky. Když chceš slepičky na okrasu i na vajíčka, tak si pořiď čistokrevné nosné slepičky.
pup

Neregistrovaný uživatel

18.3.2011 15:22
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.142.1

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Budeme se stěhovat do menší zemědělské usedlosti a přítel zatoužil po domácích vajíčkách. Vtip je v tom, že o slepicích vím akorát to, že ty vajíčka snášejí. Ale co žerou, jaký prostor potřebují, jak má vypadat kurník, jaké plemeno (nebo rasu?) pořídit a kolik je minimální počet slepic vůbec nevím. Poradíte?

Dobrý den jste na dobré cestě neboť mnoho lidí si myslí že vajíčka vyrábějí někde v Kauflandu nebo v jiném marketu.Nebojte se slepičky jsou velmi vděční tvorové a určitě se vám za případné stůdium chovatelské literatůry odmění nejedním vajíčkem.Na nemoderce je mnoho odkazu které se dají využít a na moderce i krásná fota jak slepiček tak i kurníčku.Tak se dejte do studia.Přeji mnoho chovatelských úspěchů a případným počátečním tápáním se nenechte odradit.Jarda

Neregistrovaný uživatel

18.3.2011 20:45
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.64.242

mrkněte na stránky www.chozadru.wbs.cz tam je toho taky dost

Neregistrovaný uživatel

18.3.2011 23:28
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.15.19

Nevím jak vás, ale mě tazatelka docela potěšila! Už jsem myslel, že dneska nikdo s chovem nezačíná a ejhle! MOC DRŽÍM PALCE a doufám, že ke slepicím si pořídíte nějakou kačenu a pak třeba ovce a do chlívku pašíka....a třeba jednou nějaký skot... ale to předbíhám...

Neregistrovaný uživatel

19.3.2011 07:22
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.75.162

Ahoj,já jsem před nedávnem taky začala.Z mlhavých vzpomínek z dětství na prázdninách u babičky jsem vydolovala jak vypadá kurník.Postavili jsme dřevěnou boudu na výšku člověka-kvůli čištění.Umístili do výšky hřad neboli bidlo,udělali hnízda na snášení .Koupili 4-5slepic (můžete bez kohouta),nechat zavřené 2dny,aby si zvykly.Za víkend bylo hotovo,protože já musím mít všechno hned.Všechny informace jsem našla tady a teď už jen vylepšuji,dodělávám , rozšiřuji a čtu rady našich hodných zkušených.........borokoz

Neregistrovaný uživatel

19.3.2011 10:20
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.178.2

Ja co viem,tiez odtial viem.Denne citavam rady chovatelov pana Kafku a Petra z BA. Vdaka!Mesto ma unavilo a teraz mam radost z mojich kuriciek.

Neregistrovaný uživatel

19.3.2011 13:09
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.64.242

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Nevím jak vás, ale mě tazatelka docela potěšila! Už jsem myslel, že dneska nikdo s chovem nezačíná a ejhle! MOC DRŽÍM PALCE a doufám, že ke slepicím si pořídíte nějakou kačenu a pak třeba ovce a do chlívku pašíka....a třeba jednou nějaký skot... ale to předbíhám...

no nepamatuji takový zájem o drůbež jako letos a fandím každému kdo začíná..někdo dělá papoušky a mít doma několik plemen slepic po kmenech 1-3,4 je stejné a ještě s užitkem

Neregistrovaný uživatel

19.3.2011 17:58
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.136.28

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Budeme se stěhovat do menší zemědělské usedlosti a přítel zatoužil po domácích vajíčkách. Vtip je v tom, že o slepicích vím akorát to, že ty vajíčka snášejí. Ale co žerou, jaký prostor potřebují, jak má vypadat kurník, jaké plemeno (nebo rasu?) pořídit a kolik je minimální počet slepic vůbec nevím. Poradíte?

žerou obilí nejlépe pšenici a ve výběhu si rádi vyhrabou ze země nějakou žížalu.
plemeno: já chovám zdrobnělé velsumky rezavě koroptví jsou to továrna na vejce. ze zdrobnělích slepic mají největší vejse a nejvíc jich snesou. zdrobnělé nepotřebují tak velký kurník jako normální slepice.
minimální počet jsou 3.

Neregistrovaný uživatel

19.3.2011 18:19

Neregistrovaný uživatel

20.3.2011 14:45
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.39.16

Děkuju všem za rady ;-) Pročítám to tu, brouzdám po netu a nestačím se divit. Upřímně, myslela jsem si, že kurník je jen "prázdná budka", že je tam nějaký hřad a kukaně je pro mě novinka :-D Co se plemene týče, zatím mám favority australky, myslíte, že je to dobrá volba?
Jinak jinou drůbež nebo pašíka neplánuju, máme doma 3 koně a to mi ke štěstí stačí. Chtěla jsem jen kozu na mléko, ale to mi přítel zatrhl :-( Takže stávající zvěřinec se rozroste jen o slípky, ale ani to nebude taková sranda, jak jsem si původně myslela...
A ještě mě napadlo k tomu kurníku, budeme mít jeden prázdný box (stání pro koně) 3x3m, vysoký cca taky 3m, ze 3 stran je zeď do stropu, ze čtvrté asi 120cm, budova, ve které to je, bude sloužit koním a bude se zavírat buď jen na noc nebo vůbec. Mohlo by to posloužit jako kurník, nebo musí být uzavřený?

Neregistrovaný uživatel

20.3.2011 16:08
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.101.77

S australkama jsem začínala . Měla jsem podobné podmínky jako vy - můj prostor byl nevyužívaný chlév původně určený pro skot ( údajně v něm stávali tažní voli ). Ve vybetonovaných korytech si pipky samostatně zvolily snáškové hnízdo, hřady jsme jim udělali pěkně pod stropem. Plemeno jsem si nevybírala - hodná paní sousedka mi přivezla kuřátka z líhně, která tehdy byla v dosahu, a jelikož to bylo někdy v červenci, už žádná jiná plemena nebyla - australečky tam prostě pro mě "zbyly". Z deseti kuřátek byly tři pipky a nechala jsem jim samozřejmě kohoutka . Snášet začaly někdy v únoru - jestli si to správně pamatuju ( už je to hodně let ) a od té doby jsem denodenně v dopoledních hodinách nacházela ve žlabu tři úhledně poskládaná vajíčka a jen když jsem pipky hodně moc nazlobila , tak dvě. Krmila jsem obilím, zbytkama, nepodařeným tvarohem , pily kyselé mléko a syrovátku. Byla jsem s nima spokojená .
Juraj vám nejspíš pokazí radost poznámkou, že víc sežerou - no, bude mít pravdu, ale zas taková hrůza to není
Jiřina

Neregistrovaný uživatel

22.3.2011 16:40
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.40.193

Australky mám a myslím, že jste špatně neudělala. Mám 8 slepic a přes zimu snáška 6-7 vajec denně. Slepice nelétají, jsou snášenlivý. Spotřeba krmení vyšší, ale žádný extrem. Vejce jsou menší. Tedy naprostá spokojenost. Luki

Neregistrovaný uživatel

22.3.2011 19:07
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.26.131

K tomu kurníku ze stání pro koně. Je potřeba mít uzavřenou i tu poslední stranu, hlavně kvůli kunám a potkanům. Třeba hustým pletivem, alespoň to bude větrat. Ale myslím si, že si do konírny s drůbeží přilákáte hlavně ty potkany. Přece jen tam bude krmivo delší dobu. Zase na druhou stranu tam bude v zimě tepleji a budete mít lepší snášku. Dana

Neregistrovaný uživatel

25.10.2011 23:45
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.186.76

Zdravím hledám nějakého chovatele z okolí HK

Neregistrovaný uživatel

26.10.2011 09:42
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.71.216

Já jsem z okolí HK ( pokud myslíte Hradce Králové ) - stránky : http://chov-dz.blog.cz/ , nebo mě můžete kontaktovat na e-mail: martin.sobotka96@seznam.cz S pozdravem Martin S. MCH

Přidejte reakci

Přidat smajlík