Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.145.79
dobry den, mam malou lihen s nucenym oběhem vzduchu na 30 bažantich vajec.Nejsem si jisty z vlhkosti, teplotu mam 37.5°C,vlhkost 50%,inkubačni doba je 25-26dni,ja nevim kolikaty den zvyšit vlhkost a na kolik,mohl by někdo poradit? chci lihnout bažanty děkuji Petr
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.26.38
Bažantí kuřata:
Vývoj bažantích kuřat ve vejci je různý podle druhu; u většiny druhů trvá 23 - 25 dnů. Líhnutí bažantích kuřat má tyto zvláštnosti: teplota v prvních třech dnech má být 37,7 °C a relativní vlhkost prostředí 60 - 65 %. Čtvrtého dne se teplota upraví na 37,5 °C a relativní vlhkost na 55 -60 %. V malých stolových líhních je třeba v prvních třech dnech větrací otvory uzavřít, čtvrtý den pootevřít a pátý den nastavit do polohy určené pro normální líhnutí.
Při líhnutí kuřat, jejichž inkubace trvá 23 - 24 dnů, se ponechá teplota 37,5 °C do 16. dne líhnutí, u kuřat s delší dobou inkubace se působení teploty 37,5 °C prodlužuje o počet dnů, převyšujících 24. V této době až do přeložení do dolíhně se teplota upravuje na 37,3 °C.
Bažantí vejce se v líhni obracejí dvakrát denně a chladí se jedou denně větráním po dobu 15 minut. Po přeložení do dolíhně se přestávají obracet. Při klubání se kropí vodou. Při klubání je potřebná teplota 37,4 °C a relativní vlhkost 70 - 75 %.
Vejce se prosvěcují poprvé 6. - 7. den po vložení do líhně, podruhé před začátkem klubání. Po vylíhnutí se nechávají kuřata v líhni 24 hodin dosušit.
Bažanty jsem prachsprostě opsala z návodu, ale osobně jsem je líhla jako kuřata. Z 50 vajec bylo 45 bažantíků. Inkubace 25 dní. Druh nevím, byl to zkušební provoz pro kamarády myslivce.
dovolil sem si to převzít www.chovzvirat.com
m.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.145.79
moc děkuju Petr
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.237.55
Bežne liahnem nas. vajcia bažantov (zlatých, diamantových a strieborných) spolu s nas. vajciami zdr. hydiny. Len ich musim vložiť do liahne neskôr, aby sa liahli naraz všetky. Liahnem bu´d v liahni Bios Midi, aleboBrinsea 380 s aut. otáčaním, ale nikdy som ich nechladil a výsledky liahnutia boli vlani slušné.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.145.79
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Bežne liahnem nas. vajcia bažantov (zlatých, diamantových a strieborných) spolu s nas. vajciami zdr. hydiny. Len ich musim vložiť do liahne neskôr, aby sa liahli naraz všetky. Liahnem bu´d v liahni Bios Midi, aleboBrinsea 380 s aut. otáčaním, ale nikdy som ich nechladil a výsledky liahnutia boli vlani slušné.
dobry den , kolikrat denně ty bažanti vejce otačite PetrK.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.26.38
já je otáčim stejně jako slepičí 4krát za den