Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Neregistrovaný uživatel

10.5.2011 15:07
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.58.30

Dobrý den, líhnu poprvé perličky. Mají se vylíhnout za dva dny, dneska jsem je dala na vodu a neplavou , jdou ke dnu, kde se trochu kymácí. To je zřejmě všechno špatně ? Nebo perliččí vejce neplavou když mají tvrdší skořápku? Díky za radu.

Neregistrovaný uživatel

10.5.2011 17:03
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.71.2

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Dobrý den, líhnu poprvé perličky. Mají se vylíhnout za dva dny, dneska jsem je dala na vodu a neplavou , jdou ke dnu, kde se trochu kymácí. To je zřejmě všechno špatně ? Nebo perliččí vejce neplavou když mají tvrdší skořápku? Díky za radu.

zaujímavý pokus z vajciami ktoré sa majú za 2 dni liahnuť.ked ste vydržali 25 dní,tak tie 2-4 dni hádam vydržíte či s toho niečo bude,i ked po tomto pokuse začínam o tom pochybovať.perlíčie vajcia idú predsa presvietit!!!! stačí to robit v prítmí,alebo tme.
nedokážem pochopiť kto dáva takéto rady začínajúcim chovatelom!!!!

Neregistrovaný uživatel

10.5.2011 19:20
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.47.59

Ano, i mě se před lety stalo, že šlo perličí vejce na dno, tam se hýbalo a i tak se vyklubalo kuře. Vydržte, můžou se líhnout
i po 28dnech.

Neregistrovaný uživatel

12.5.2011 10:36
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.171.58

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
zaujímavý pokus z vajciami ktoré sa majú za 2 dni liahnuť.ked ste vydržali 25 dní,tak tie 2-4 dni hádam vydržíte či s toho niečo bude,i ked po tomto pokuse začínam o tom pochybovať.perlíčie vajcia idú predsa presvietit!!!! stačí to robit v prítmí,alebo tme.
nedokážem pochopiť kto dáva takéto rady začínajúcim chovatelom!!!!

Po 25 dnech zjistíte prosvícením leda tak, že ve vejci něco bylo co se vyvíjelo třeba do 15 dne a déle, jestli je to živé zjistíte jedině ve vlažné vodě, kam je na chvilku dáte. Nic se nestane, chovám drůbež 35 let! Tak se na Slovensku uklidněte

Neregistrovaný uživatel

15.5.2011 08:40
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.254.252

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
zaujímavý pokus z vajciami ktoré sa majú za 2 dni liahnuť.ked ste vydržali 25 dní,tak tie 2-4 dni hádam vydržíte či s toho niečo bude,i ked po tomto pokuse začínam o tom pochybovať.perlíčie vajcia idú predsa presvietit!!!! stačí to robit v prítmí,alebo tme.
nedokážem pochopiť kto dáva takéto rady začínajúcim chovatelom!!!!

Zdravím, také v tom nevidím problém, položit je na chvilku na vodu, důležité je, aby byla voda ani ne studená ani teplá, prostě teplota líhně. A na dobu nezbytně nutnou a nic se nestane

Neregistrovaný uživatel

17.5.2011 12:00
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.58.30

Tak nakonec to dobře dopadlo, z 6 vajec jsou 4 perličky. mě nejvíc zarazilo, že vejce vůbec neplavaly ale šly ke dnu. Pro příště budu chytřejší, díky všem za rady.

Neregistrovaný uživatel

17.5.2011 13:29
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.1.3

Takže když je vece plné, tak má plavat na hladině, jo? Já bych zas řekla, že když se tam vyvíjí kuře, že bude vejce těžší a půjde rychleji ke dnu. Nikdy jsme tohle nezkoušeli, tak bych ráda věděla, jak to teda má být. Zuzka F.

Neregistrovaný uživatel

18.5.2011 10:35
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.171.58

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Takže když je vece plné, tak má plavat na hladině, jo? Já bych zas řekla, že když se tam vyvíjí kuře, že bude vejce těžší a půjde rychleji ke dnu. Nikdy jsme tohle nezkoušeli, tak bych ráda věděla, jak to teda má být. Zuzka F.

Jak by vejce, ve kterém je kuře mohlo být těžší, to jako, že by tam nějaká hmota z okolního vzduchu přibyla, jo? Naopak vejce při správném postupu líhnutí v konečném stádiu odpařováním svoji hmotnost sníží, zvětší se vzduchová budlina, která následně ve vodě vystupuje kousek nad hladinu a funguje vlastně tak, jako když Vás nese ve vodě nafukovací duše. Ivana

Neregistrovaný uživatel

18.5.2011 11:19
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.1.3

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Jak by vejce, ve kterém je kuře mohlo být těžší, to jako, že by tam nějaká hmota z okolního vzduchu přibyla, jo? Naopak vejce při správném postupu líhnutí v konečném stádiu odpařováním svoji hmotnost sníží, zvětší se vzduchová budlina, která následně ve vodě vystupuje kousek nad hladinu a funguje vlastně tak, jako když Vás nese ve vodě nafukovací duše. Ivana

No, tak nepřibude, ale zas mi přijde vlastní kuře těžší než jen bílek se žloutkem. Hnedka nemusíte rozbíjet hlavu o zeď, bože.. Zuzka F.

Přidejte reakci

Přidat smajlík