Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Neregistrovaný uživatel

25.6.2011 19:21
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.38.137

Může mi někdo poradit kdo si líhne pekinský kachny. Jde mi o to že mám pižmovky a chtěl bych si odchovat chovný pár pekinských. Vím že samy nezasednou mám líheň . Potřebuji radu kolik zhruba nanesou vajec a zda jsou kačeři aktivní ,aby byla vejce taky oplozená. Díky všem

Neregistrovaný uživatel

26.6.2011 11:29
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.207.198

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Může mi někdo poradit kdo si líhne pekinský kachny. Jde mi o to že mám pižmovky a chtěl bych si odchovat chovný pár pekinských. Vím že samy nezasednou mám líheň . Potřebuji radu kolik zhruba nanesou vajec a zda jsou kačeři aktivní ,aby byla vejce taky oplozená. Díky všem

Už to tu bylo několikrát. Snáší 15-20 vajec, oplozenost bývá cca 80%. Toť moje osobní zkušenost, oschovávám si je již několik let.

Neregistrovaný uživatel

26.6.2011 13:23
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.1.13

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Už to tu bylo několikrát. Snáší 15-20 vajec, oplozenost bývá cca 80%. Toť moje osobní zkušenost, oschovávám si je již několik let.

pižmovky znášajú 15-20 vajec, ale zadávateľ sa pýtal, koľko znášajú pekínske kačice a u nich sa uvádza znáška 100 a viac vajec

Neregistrovaný uživatel

26.6.2011 15:10
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.1.3

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
pižmovky znášajú 15-20 vajec, ale zadávateľ sa pýtal, koľko znášajú pekínske kačice a u nich sa uvádza znáška 100 a viac vajec

Pižmovky klidně za rok nanesou i 60-80 když jim to budete brát. Ale nevidím k tomu moc důvod, pokud nechci líhnout v líhni. Zuzka F.

Neregistrovaný uživatel

26.6.2011 18:47
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.38.137

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
pižmovky znášajú 15-20 vajec, ale zadávateľ sa pýtal, koľko znášajú pekínske kačice a u nich sa uvádza znáška 100 a viac vajec

Konečně někdo kdo pochopil že chci vědět kolik snáší pekinské. 100 ks to je dost. Dnes jsem si přikoupil malé kačky a už za ně chtěli na burze 60 kč co se mi zdá dost tak doufám že se mi příští rok povede něco vylíhnout

Neregistrovaný uživatel

26.6.2011 20:15
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.207.198

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
pižmovky znášajú 15-20 vajec, ale zadávateľ sa pýtal, koľko znášajú pekínske kačice a u nich sa uvádza znáška 100 a viac vajec

Chovám pekiny už dlouho a ještě nikdy nesnesly 100 vajec
Snesou kolem 20 vajec a dost. A nesedí na nich. Rozhodně pižmovky snáší víc než pekiny

Neregistrovaný uživatel

26.6.2011 20:18
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.207.198

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Konečně někdo kdo pochopil že chci vědět kolik snáší pekinské. 100 ks to je dost. Dnes jsem si přikoupil malé kačky a už za ně chtěli na burze 60 kč co se mi zdá dost tak doufám že se mi příští rok povede něco vylíhnout

Já pochopila na co se ptáte, taky jsem Vám na to odpověděla ne?

Neregistrovaný uživatel

26.6.2011 21:22
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.12.216

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Chovám pekiny už dlouho a ještě nikdy nesnesly 100 vajec
Snesou kolem 20 vajec a dost. A nesedí na nich. Rozhodně pižmovky snáší víc než pekiny

tak to máte asi zvláštne tie kačice, lebo väčšina začína znášať v marci a znášku končí v polovici až koncom júla, takže každý deň po 1 vajci sa za 3-4 mesiace nazbiera od jednej kačice 100-120 vajec

Neregistrovaný uživatel

26.6.2011 22:13
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.207.198

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
tak to máte asi zvláštne tie kačice, lebo väčšina začína znášať v marci a znášku končí v polovici až koncom júla, takže každý deň po 1 vajci sa za 3-4 mesiace nazbiera od jednej kačice 100-120 vajec

Co já vím, kachna pekingská snáší "AŽ" 50 vajec- ale ve dvou cyklech, čili cca 20-25 vajec na cyklus, ve frekvenci 1 vejce ob den až dva dny. Snáší zhruba od března do května, potom je pauza a opět nese většinou srpen, září, ale už ne tolik. To co Vy udáváte- čili cca 100 vajec platí pro kachnu americkou pekingskou, ale na tu se tazatel neptal.
Navíc si myslím, že vzhledem ke zmínce o nákupu káčat na burze má tazatel brojlery a ne čistokrevné plemeno, ale možná se pletu. Brojlerové kachny nesou o něco méně. Toť vlastní zkušenost nic víc. Možná Vy máte jinou

Tady je zkušenost jiných:

http://www.chovprochazka.estranky.cz/clanky/plemena-vodni-drubeze/kachny-pekingske.html

Neregistrovaný uživatel

27.6.2011 05:22
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.146.76

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Co já vím, kachna pekingská snáší "AŽ" 50 vajec- ale ve dvou cyklech, čili cca 20-25 vajec na cyklus, ve frekvenci 1 vejce ob den až dva dny. Snáší zhruba od března do května, potom je pauza a opět nese většinou srpen, září, ale už ne tolik. To co Vy udáváte- čili cca 100 vajec platí pro kachnu americkou pekingskou, ale na tu se tazatel neptal.
Navíc si myslím, že vzhledem ke zmínce o nákupu káčat na burze má tazatel brojlery a ne čistokrevné plemeno, ale možná se pletu. Brojlerové kachny nesou o něco méně. Toť vlastní zkušenost nic víc. Možná Vy máte jinou

Tady je zkušenost jiných:

http://www.chovprochazka.estranky.cz/clanky/plemena-vodni-drubeze/kachny-pekingske.html

Mluvite o kachnach pekingských kolmých ? Jé,je....moc bych je chtěl,můžu prosit kontakt ?

Neregistrovaný uživatel

27.6.2011 14:41
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.207.198

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Mluvite o kachnach pekingských kolmých ? Jé,je....moc bych je chtěl,můžu prosit kontakt ?

No, asi Vás zklamu, momentálně také sháním. Před několika lety jsem tyto kachny koupila od p. Kučery, někde od Kutné Hory tuším. Několik let jsem je chovala, odchovávala mladé, ale loni v zimě nás postihla pohroma, když nám je vytahala liška
Kontakt na pána co mi prodal ty původní jsem někde ztratila, tak taky sháním. Pokud se mi podaří sehnat nová zvířata, dám vědět.
( jinak jsem koupila také alespoň brojlerové kachny, aby na tom dvoře něco bylo, ale není to ono )

Přidejte reakci

Přidat smajlík