Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Neregistrovaný uživatel

28.8.2011 07:49
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.23.6

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jako naprostý laik, které plemeno je ,,lepší" ... Do teď jsme chovali nosné hybrydy , ale chtěla bych přejít na leghorny, nebo vlašky ... zda má někdo z Vás zkušenosti s jedněmi či druhými, případně zda by mohl být chovány obě společně. Zda je třeba některé z plemen na něco háklivé,... . Mám načtené jen takové ty všeobecné informace z atlasů, tak by mě zajímal názor lidí, kteří se tomu věnují. Děkuji

Neregistrovaný uživatel

28.8.2011 08:25
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.32.26

tato plemena jsou nenarocna, akorad vyzaduji vetsi prostor a rada letaji, take vsak mene zerou, narozdil od plemen s kombin.uzitkovosti,hybridi..
obe plemena se snaseji dobre, pamatuji si, ze pokud nekrmite smesi, ale jen obilim a zelenou pastvou tak v tomto pripade se vlasky vyznamenaly vyrazne vyssi snaskou nez leghornky - meli jsme onehda spolecne kurata a zdalo se mi, ze leghornky jsou vic haklive na nizsi teploty, tot vse z me praxe

Neregistrovaný uživatel

28.8.2011 09:05
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.212.6

Mám vlašky koroptví a jsem s nima spokojena :-D Mám veliké prostory tak mi ty potvory nelétají... Ale to záleží na každém jedinci. Teď tam mám jednu potvoru vychytralou :-D

Při pořizování obou plemen, bych ze svých zkušeností pořídila cca ne věkově daleko zvířata. Ideální kuřata, ty si na sebe zvyknou a nebudou se nijak ovlivňovat dominancí. Špatná varianta je sehnat dospělou slepici ( př. Vlašek ) a k tomu hodně mladší ( př.Lenghorn ) . Vlašky by jim mohly ubližovat... Ale také to nemusí platit...

Alice

Neregistrovaný uživatel

28.8.2011 13:39
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.3.153

Chovám obě tyto plemena pospolu a není v tom žádný problém. Je teda pravda,že je dobré při pouštění do výběhu jim přistřihnout křídla,aby se nenaučily sedat někde vysoko nebo přeletovat. Jak se to nenaučí z kraje,tak většinou už nelétají. Někdy bývá problém u těchto lehkých plemen s agresivitou kohoutů,tedy skákání,ale momentálně mám dva v jednom výběhu,Leghorn i stř.Vlašák a hodnější kohouty sem nikdy neměl. Pomalu mi zobou z ruky. Je dobré,když všechny kuřata vyrůstají spolu a pak se i kohouti líp snáší. Pokud budete chtít,můžu vám na jaro vyléhnout obě tyto plemena,ale jen v případě,že netrváte na kroužkovaných kusech. Zlínský kraj.

Neregistrovaný uživatel

28.8.2011 14:07
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.46.80

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jako naprostý laik, které plemeno je ,,lepší" ... Do teď jsme chovali nosné hybrydy , ale chtěla bych přejít na leghorny, nebo vlašky ... zda má někdo z Vás zkušenosti s jedněmi či druhými, případně zda by mohl být chovány obě společně. Zda je třeba některé z plemen na něco háklivé,... . Mám načtené jen takové ty všeobecné informace z atlasů, tak by mě zajímal názor lidí, kteří se tomu věnují. Děkuji

obě plemena jsou létavá v kuřecím věku, tedy mladé kuřice jsou lehké, nezatížené tvorbou vajec a tak se snadno dostanou i na stromy, kde se mohou naučit hřadovat za každého počasí, takže v zimě hrozí, že zmrznou nebo jim namrznou na kulatých větvích prsty. Nehledě na noční škodnou, která je tam může sebrat a nebo časně z rána. Jak přejdou do snášky obvykle zpohodlní natolik, že zůstane malé procento přeletujících slepic. Těm samozřejmě je třeba zastříhnout ruční letky. Jedná se hlavně o období jara, kdy máme na zahrádkách zaseto a pod.
Obě plemena mají velké hřebeny a laloky a ty jim v nevhodném prostředí a při mrazivých větrech mohou namrznout až nekrotizovat a po tuto dobu než se omrzliny zhojí, slepice nenesou, a kohouti málo a nebo vůbec nepojímají. Výkyvy počasí ovlivňují snášku, takže podle toho na to slepice reagují.
Jinak samé výhody: malá spotřeba, vysoká snáška, nízká kvokavost, ranost, rychlý růst, pravda - méně masa.

Neregistrovaný uživatel

28.8.2011 14:34
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.32.26

ceho si cenim nejvice, ze plemena co snaseji bila vejce, tez araukany maji vyrazne mene bilku a stejne velky zloutek

Neregistrovaný uživatel

28.8.2011 21:36
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.172.101

Jak tady kolega píše, máme 12ks Leghornek 1,5 roku, denně 10 - 11 vajec bílé barvy, snášely celou zimu, jen z jara snáška poklesla, snad přepeřování, jak by řekli zkušenější chovatelé. Jsme s nimi velice spokojení, na snášku ideální plemeno, malá spotřeba potravy, vysoká snáška. Každý den dostanou 1,5 kg směsky šrotů s BK koncentrátem, zelené, nějaké zbytky a hodně vody, vajíčka jsou jako malovaná. Prvním rokem přelétaly, následovalo zastřihnutí křídel, letos už zmoudřely, nepřelétají, čekají co jim přinesu, stačí abych otevřel dveře do kurníku a už běží, jestli jim něco nesu.Mohu jen doporučit. David

Neregistrovaný uživatel

29.8.2011 08:15
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.23.6

Všem moc děkuji za odpovědi

Neregistrovaný uživatel

29.8.2011 21:26
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.178.134

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jako naprostý laik, které plemeno je ,,lepší" ... Do teď jsme chovali nosné hybrydy , ale chtěla bych přejít na leghorny, nebo vlašky ... zda má někdo z Vás zkušenosti s jedněmi či druhými, případně zda by mohl být chovány obě společně. Zda je třeba některé z plemen na něco háklivé,... . Mám načtené jen takové ty všeobecné informace z atlasů, tak by mě zajímal názor lidí, kteří se tomu věnují. Děkuji

Dobrý den .Jen tak trošičkun přispěji do Vaši diskuse ona totiž Leghona a Vlaška jsou jako sestřenice nebo jak to budeme nazývat,jsou totiž příbuzné .Leghorn byla vyšlechtěna v Itálii a Americe a Vlaška v Itálii a Německu z rodičů z Itálie .Vzorník ČSCH u Leghorn uvádí francouzký název "Leghorn type américain "a u vlašek "Leghorn type moderne".Zkuste si prosím přečíst nějakou odbornou literaturu. Třeba vzorník drůbeže.HK

Neregistrovaný uživatel

23.9.2011 14:57
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.91.148

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Jak tady kolega píše, máme 12ks Leghornek 1,5 roku, denně 10 - 11 vajec bílé barvy, snášely celou zimu, jen z jara snáška poklesla, snad přepeřování, jak by řekli zkušenější chovatelé. Jsme s nimi velice spokojení, na snášku ideální plemeno, malá spotřeba potravy, vysoká snáška. Každý den dostanou 1,5 kg směsky šrotů s BK koncentrátem, zelené, nějaké zbytky a hodně vody, vajíčka jsou jako malovaná. Prvním rokem přelétaly, následovalo zastřihnutí křídel, letos už zmoudřely, nepřelétají, čekají co jim přinesu, stačí abych otevřel dveře do kurníku a už běží, jestli jim něco nesu.Mohu jen doporučit. David

Dobrý den, tak to vás obdivuji, my si leghornky řídili letos na jaře. Když začly nést (10 slepic) dva měsíce to bylo úspěšné, 8-9 vajec denně. Nyní už 3 měsíce sbíráme 1-2 vejce denně. Nechápu čím to je, ale prostě nenesou. Krmím šrotem z pšenice + vařenými brambory + dostávají kuchyňské zbytky tj. převážně rostlinného původu. Samozřejmě přidávám vitamínový přípravek, zkoušela jsem dva různé, ale žádná změna. Ani trochu se mi nerentuje, co sežerou. Máme s nimi ještě lakenfender, 11 slepic, těm už je 5 měsíců a ještě nenesou, ani hřebínky jim moc nerostou. Jako poslední jsme si pořídili maranské slípky. Plemena se spolu krásně snášejí, problém není ani ve věkových rozdílech. Ale vejce nejsou

Přidejte reakci

Přidat smajlík