Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.164.45
Chov - Jsou jedním z nejužitkovějších plemen vodní drůbeže. Jsou velice otužilé a nenáročné na podmínky prostředí i výživy. Vyznačují se rychlým růstem, velmi dobrou zmasilostí s menším obsahem tuku v mase. Kůže má žlutou barvu a velmi kvalitní je i opeření. Někteří kačeři (je to individuální od kusu) bývají agresivní vůči ostatním druhům drůbeže a jiným zvířatům. Pud sezení na vejcích a vodění kachňat je plně zachován. Snáší kolen 15 vajec do hnízda poté vyvede mláďata. to stihne 2x až 3x za rok.
Křížení - Pižmovky lze křížit se všemi druhy domácích kachen (kachna: saská, ruánská..atd). Kříženci velmi rychle rostou, mají lepší maso a zvětší se i velikost kachen, které jsou u pižmovek poměrně malé. Tito kříženci se nehodí do dalšího chovu, protože jsou neplodní.
Hmotnost - kačer váží kolem 5 kg a u kachna kolem 3 kg.
Zbarvení - Bílá (nejčastější), černobílá, divokém (které je černé s bílou ploškou na křídelních krovkách), modře divokém(kdy je černá nahrazena modrou), šedě divokém, hnědě divokém, černém sedlatém.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.164.45
rády se pasou a žerou i sleimáky a šneky ze zahhady. Nepotřebujou rybníček ale musí mít celodenní přístup k vodě.. je pro ně dobré když mají ve výběhu nějakou nádobu kde by se vykoupali.. nejideálnější je tuto nádobu na koupání dát pod okap kam prší ze střech dešťová voda..![]()