Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Neregistrovaný uživatel

13.3.2012 20:19
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.6.158

Jak je to s hlasovým projevem pižmovek? Nerad bych rušil sousedy a rád bych si pořídil nějakou vodní drůbež. Díky

Neregistrovaný uživatel

13.3.2012 20:37
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.144.210

Nebojte se a klidně nakupujte, kačenky jsou úplně v potichu (proto jsem si je také pořizoval). Kačer nevydá jiný zvuk než zasyčení a kačenka občas kejhne, ale pouze ve velkém ohrožení (třeba když jí chcete chytit), jinak je potichu.

Jinak tento týden mi již jedna začala snášet.

Neregistrovaný uživatel

13.3.2012 21:36
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.1.3

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Jak je to s hlasovým projevem pižmovek? Nerad bych rušil sousedy a rád bych si pořídil nějakou vodní drůbež. Díky

za těch 10 let, co je opět chováme, jsem je slyšela víc "nadávat" tak 5x a to když byla v ohrožení kachňata. Jinak jsou tichoučko.

Které kačeny kvůli "kecání" naopak nedoporučuji jsou ruánské a divoké (my máme ruánského kačera a k němu 2 kříženky ruánka x divoká a ty jsou tááák ukecané. Ono je to fajn, zas je tam živo, ale věřím, že by to sousedům mohlo vadit.). Zuzka F.

Neregistrovaný uživatel

13.3.2012 21:51
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.146.37

Mulardi a barbarie jsou na tom s "hlučností" stejně? R

Neregistrovaný uživatel

13.3.2012 23:28
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.1.3

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Mulardi a barbarie jsou na tom s "hlučností" stejně? R

Mulardy nevím, ale barbarie byly též ticho. :) Zuzka F.

Neregistrovaný uživatel

14.3.2012 07:49
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.181.77

Ano mulardi jsou taky tišší, loni jsem jich 5 měl a žádný problém....

Neregistrovaný uživatel

14.3.2012 08:30
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.146.50

Ano, je to tak ... pižmovky jsou tichounké ... a jejich protikladem jsou indičtí běžci .. co dokáží dvě kačenky .... to bych jim někdy nejraději udělala uzel na krku ... :-)))) (NIKDY, samozřejmě .... zase co se zábavy týče, nemají konkurenci ...)

Neregistrovaný uživatel

14.3.2012 16:42
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.6.158

myslíte, že pižmovky a běžci by se snesli v jednom výběhu společně?

Neregistrovaný uživatel

14.3.2012 18:58
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.35.17

kachny se snesou všeobecně dobře když nejsou ve stísněném prostoru...

Neregistrovaný uživatel

14.3.2012 19:02
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.1.3

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
myslíte, že pižmovky a běžci by se snesli v jednom výběhu společně?

Pokud budou mít dostatek prostoru, tak ano. Naše ruánky a pižmovky chodí obvykle ve svém houfu a potkávají se akorát u jídla a na noc je zavíráme do společného bydlení. (cca 30m2), kde mají též možnost se oddělit a "nemluvit" spolu. :) Zuzka F.

Neregistrovaný uživatel

14.3.2012 19:53
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.181.50

Měl bych taky dotaz Nemáte někdo zkušenost s hlučností zakrslých kachen? Někdo tu psal, že dokáží být hlučné až hanba?

Neregistrovaný uživatel

15.3.2012 20:25
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.62.41

Zakrslé kačeny řvou jako šílené, mnohem víc než březňačky, kraválem bych řekl že uspěšně dotahují české husy, k psychicky labilním sousedům nedoporučuji ! A k pižmovkám, nejhlasitější zvuk u nich vydáte vy když hodíte záda na hovínku od kačera.

Neregistrovaný uživatel

15.3.2012 21:47
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.181.50

Díky za odpověď ještě si to promyslím, labilní sousedy snad nemáme, ale jsme uprostřed vsi, tak bych nerad stropil nějaký haló. Jsme tu noví přistěhovalci

Neregistrovaný uživatel

15.3.2012 22:11
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.144.210

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Díky za odpověď ještě si to promyslím, labilní sousedy snad nemáme, ale jsme uprostřed vsi, tak bych nerad stropil nějaký haló. Jsme tu noví přistěhovalci

No řeknu Vám to takhle, já bydlet jako Vy na vsi, tak mi v chlívku bučí kráva a chrochtá prase, po dvorku se prohánějí husy a na střeše jsou holuby.

Jenže já bydlím na okraji města, tak že jsem se musel spokojit pouze s králíky slepicemi a pižmovkami.

Neregistrovaný uživatel

15.3.2012 22:15
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.225.171

mame 5 kačen a 1ho kačera pižnovek a není je vůbec slyšet maximálně když je husí štípali musel jsem je zastříhnou aby mi neulétli ted už vim že neulétnou tak jim křidla nezastřihavam aby před husama mohli uletět a je klídek,no husy jsou slišet furt

Neregistrovaný uživatel

15.3.2012 22:28
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.158.116

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Jak je to s hlasovým projevem pižmovek? Nerad bych rušil sousedy a rád bych si pořídil nějakou vodní drůbež. Díky

hluk? tak možná praskot větve max.

Neregistrovaný uživatel

15.3.2012 22:30
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.225.171

létak vám někam pižmovky?

Neregistrovaný uživatel

16.3.2012 07:14
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.158.116

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
létak vám někam pižmovky?

ano létají: ksousedům na balkon,na střechu,vždycky se prolétnou

Neregistrovaný uživatel

16.3.2012 10:58
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.146.50

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
myslíte, že pižmovky a běžci by se snesli v jednom výběhu společně?

Máme je dohromady na zimu, navic i s několika slepičkami ... Absolutně žádný problém, jen zjara musím včas oddělit, protože indický kačer je neskutečně "aktivní" a líného tlušťocha pižmáka by chtěl nejraději taky .... Takže vajíčka na líhnutí začínám střádat po třech nedělích (a to je zrovna teď ...)... Ty první jdou do koláčů ... I když běžeckých je mi moc líto, vždycky mě až zamrazí, když ťuknu do skořápky .. ale nějaké křížence nechci riskovat ...

Přidejte reakci

Přidat smajlík