Krocan - svěšená křídla, posedává a nebo chodí jako po špičkách

Přidejte téma Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Neregistrovaný uživatel

20.5.2014 20:09
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.48.30

Dobrý den, máme ročního krocana a v posledních dnech začal posedávat, není aktivní, má svěšená křídla a když chodí tak chodí jako po špičkách. Při chůzy nedošlapuje na celé prsty. Dřív byl úplně v pohodě aktivní.
Děkujji za názory
Honza

Neregistrovaný uživatel

20.5.2014 21:44
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.140.17

Zkuste entizol, mohla by to být černohlavost. Dávkování je půl tablety na 2kg, 3 dny podávat, pak 2 dny přestávka a potom zase 3 dny. Potom ukončit a čekat. Snad není pozdě.
Kdyby to nezabralo a uhynul, koukněte potom při pitvě na játra, když budou na nich změny, byla to černohlavost.

Neregistrovaný uživatel

20.5.2014 21:48
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.124.152

Pokud mu date entizol a pak stejne uhyne, uz by ste ho nemeli konzumovat. Cernohlavost nejlepe poznate podle trusu. Je jako plnotucna horcice.

Neregistrovaný uživatel

21.5.2014 09:45
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.48.30

Trus má, krocan normální, tak asi počkám co z toho bude. Pustil jsem ho do velkého výběhu, aby byl sám bez krůt a uvidíme. Děkuji za Vaše názory. Honza

Neregistrovaný uživatel

21.5.2014 10:25
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.171.70

Chyba, podezřelý kus je potřeba oddělit od ostatních -říká se tomu KARANTÉNA!, zavřít do malého prostoru, kde je klid a teplo. Podat vitamíny AD3E, celaskon. Sledovat, léčbu zahájit co nejdříve, nečekat. Někdy rozhodují ne dny , ale hodiny.
Pokud bude mít nějakou přenosnou chorobu, vypuštěním na jiný pozemek jste si jej zamořil bacily - nebezpečí pro ostatní drůbež.
Vzhledem k tomu, že černohlavost je první na řadě, tak bych řešila, jestli jej chci konzumovat nebo na chov. V druhém případě bych jej přeléčila. Dana

Přidejte reakci

Přidat smajlík