Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.40.8
Mam 7 tydenni krutata, vlastni odchov pod krutou. Od vylihnuti doted jsou zavrene v prostorne staji, dostavaji krmeni 2-3x denne a krasne rostou. Rada bych je uz ale pustila ven, aby se mohly zacit past, ale nevim, do kdy nesmi zmoknout a nastydnout?
Bohuzel staj neni primo prilehla k travnate plose, takze jim nemuzu jednoduse otevrit dvere a nechat je volne pobihat. Mam moznost je prestehovat do mensiho vybehu, kde je stara psi bouda, do ktere se mohou kdykoli schovat. Celkem slusne ale uz litaji a obavam se, ze by radsi vecer hradovali na te boude, nez v ni. Nebo si to mama kruta osefuje? (Samozrejme letky mohu take zastrihnout). Poradte co je nejlepsi.
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.20.88
do devíti týdnů nesmí zmoknout, já i pak dávala pozor na déšť, pár kapek nevadí, ale nějaký slejvák..to bych byla opatrná, nám teda v dešti sama od sebe nezalezou...
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.150.4
Ok tak dekuju, jeste chvili je tedy necham zavrene a travu jim budu sekat.
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.106.147
pekny ned prosim vas ak niekto chovate bronzove morky alebo ich krizence mohli by ste poslat fotky 9 alebo 10 tyzdnovych moriek? vopred dakujem.
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.106.147
to fakt niko nepomoze?
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.11.66
Já je mám zavřené v odchovně i s krůtou určitě 2 měsíce. Je to poměrně velká bouda s oploceným výběhem. Za pěkného počasí můžou ven i dříve, ale pokud nejste doma a nemůžete je v případě hrozícího deště schovat, ven je nepouštějte. Krůty se samy neschovají,i když mají kde zalézt.
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.40.135
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
pekny ned prosim vas ak niekto chovate bronzove morky alebo ich krizence mohli by ste poslat fotky 9 alebo 10 tyzdnovych moriek? vopred dakujem.
Já mám 9 týdenní, udělám foto o víkendu a vložím, vydržte.
Jinak pro tazatelku - vypouštím krůty od malinka, vždy, když odpoledne, když krmím, aby si nasbíraly a postupně prodlužuji dobu. Ty úplně malé jsem nepouštěla ani do vlhké trávy, jen na posekaný trávník. Jsou to ale pěkné divošky, létají už slušně. Také je nemůžu mít trvale puštěné, protože máme dva jezevčíky. Jeden vše loví a ten druhý je spíše pastevecký pes , ale i tak potřebuje mít všechno pod kontrolou a co před ním utíká to bohužel honí. Tak než budou ve voliéře, chodí ven, jen když zavřu naše kluky.
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.106.147
dobre, dakujem bol by som velmi rad ak by ste prilozili fotografie, ak sa mozem opytat co davate mladm morkam takym prave vyliahnutm myslim okrem krmiva pre mlade morky ci aj nejake vitaminy a tak.
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.96.2
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
dobre, dakujem bol by som velmi rad ak by ste prilozili fotografie, ak sa mozem opytat co davate mladm morkam takym prave vyliahnutm myslim okrem krmiva pre mlade morky ci aj nejake vitaminy a tak.
Dávala jsem pouze směs KR 1 pro odchov krutat, v druhém krmitku měli grit a vodu. ve smesi je vyvazeny pomer zivin, vitaminu a mineralu. Asi by se mohl primichat i tvaroh. Pouštěla jsem je na dvůr, kde našly nějaká semínka ze sena a pak uzdibovaly trávu. Spočítala jsem přesně věk, příští středu jim bude 9 týdnu, tedy 9.7. Začínají se jim dělat vyrustky nad zobackem a pomalu ztrácejí chmyri na hlavě. V pondělí dám fotku, já to tady z tabletu moc neumím.
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.106.147
dakujem vam budem rad vo vlakne CHOV KRUT som prifdal ich fotky, ak by ste mali cas tak by ste sa mohli pozriet ako vyzeraju a aby som vedel ci je to dobre alebo nie dakujem este raz
Já jsem maličkým morkám dávala směs pro krůty, k tomu přimíchala sekané kopřivy, vařené vajíčko i tvaroh, občas, syrovátku je můžete naučit pít přilitím trochu do vody, je zdravá, zabranuje kokcidioze, ale čistou vodu stále také! není problém krůtičky odchovat, zvlášt´, když jsou pod krůtou, ale musí být stále v suchu a teple a nepouštět mezi dospělé slepice nebo kachny...kdysi jsem jich odchovávala tak 30 mladých, bez úhynu, je s nimi větší práce, ale vyplatí se..nejhezčí pohled na ně byl, když si to hejno matky vedly po zahradě, to se sousedi zastavovali..jak jsem je vypustila, hned vzaly směr hruška, kde byly napadány mraky sladkých hrušek a tam hodovaly celý den! milují ovoce, tak dostávaly kýble padanek, to se jen zaprášilo!
Uživatel s deaktivovaným účtem

moonika
napsal(a):
Prosím vás čím by som mohla ešte prilepšiť morkám necelý mesiac starým? Okrem zmesky, gritu a trávy? je možné už v tom veku tvaroh? prípadne na podávanie srvátky je to ešte priskoro? Ďakujem,.
No pokud máte syrovátku dával bych jim to k pití nebo s tím vlhčil tu směs. Udělat z toho takovou drobivou "žmolenku". Do ní klidně tvaroh přidejte taky. ALE POZOR ! V tomhle vedru to rychle zkvasí a následek může být krom průjmu i úhyn. Takže vždy dělat krmení čerstvé a nenechávat jim ho déle než půl hodiny. Navíc pokud krmíte kompletní krmnou směs není nezbytně nutné do ní něco přidávat. Ale chápu, že se člověk snaží svým svěřencům přilepšit..Otázka ovšem je ta zda je to vždy dobře. Ať se daří!
matsik

XXX.XXX.175.4
Naše krůta pokud se schyluje k dešti svolá krůťata k sobě do boudy, jen pokud příjde rychlá přeháňka nebo bouřka tak je potřeba je trochu popohnat. Ale je možné, že máme nějakou vyjímku mezi krůtama, vždycky ji s mrńatama pouštím ven hned a ona skoro vždycky odchová všechny, jen občas se stane, že příjde o jedno nebo dvě mláďata, ale to je přijatelné. Před 10 dny vyvedla 11 krůťat z jedenácti vajec a zatím jsou všechny v pořádku.