Desinfekce vajec před líhnutím

Přidejte téma Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Neregistrovaný uživatel

9.1.2009 11:50
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.56.118

Chtěla bych se zkušenějších zeptat, jak a hlavně čím desinfikujete vejce před vložením do líhně. Čím desinfikujete líhěň?
Já jsem léhla předloni a desinfikovala jen líheň parami formaldehydu a bylo všechno v pohodě. Líhnivost 95%.Loni jsem líhla a desinfikovala stejně. Ale zhoršila se mi líhnivost na 80%. Tak jsem zkusila posříkat vejce Ajatinem. Trochu se to zlepšilo 86%. Lotos jsem objednala vychvalovaný Virocid. Líheň vezmu parami a ještě prestříknu Virocidem. Myslíte, že bych mohla vzít Virocidem i vejce? Jakou koncentraci?Díky Dana

Neregistrovaný uživatel

9.1.2009 12:30
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.200.11

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Chtěla bych se zkušenějších zeptat, jak a hlavně čím desinfikujete vejce před vložením do líhně. Čím desinfikujete líhěň?
Já jsem léhla předloni a desinfikovala jen líheň parami formaldehydu a bylo všechno v pohodě. Líhnivost 95%.Loni jsem líhla a desinfikovala stejně. Ale zhoršila se mi líhnivost na 80%. Tak jsem zkusila posříkat vejce Ajatinem. Trochu se to zlepšilo 86%. Lotos jsem objednala vychvalovaný Virocid. Líheň vezmu parami a ještě prestříknu Virocidem. Myslíte, že bych mohla vzít Virocidem i vejce? Jakou koncentraci?Díky Dana

Jo jo taky to tak dělám! jen poměr stačí 1:400 pokud je zvýšené riziko např. vejce z neznámého chovu nebo od divoce žijicích jedinců 1:200 roztok by měl být teplejší než teplota vejce ale max tak 30-35C

Neregistrovaný uživatel

9.1.2009 18:33
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.220.110

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Jo jo taky to tak dělám! jen poměr stačí 1:400 pokud je zvýšené riziko např. vejce z neznámého chovu nebo od divoce žijicích jedinců 1:200 roztok by měl být teplejší než teplota vejce ale max tak 30-35C

Mám hodně laickou otázku. Ta dezinfekce hubí "bacily" které vadí při čem? Napadají již vejce a pak zárodky umírají ještě ve vejci? Nebo napadají kuřata při líhnutí a ty pak mohou hynout po vyklubání? Zdraví Petr

Neregistrovaný uživatel

9.1.2009 18:48
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.216.113

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Mám hodně laickou otázku. Ta dezinfekce hubí "bacily" které vadí při čem? Napadají již vejce a pak zárodky umírají ještě ve vejci? Nebo napadají kuřata při líhnutí a ty pak mohou hynout po vyklubání? Zdraví Petr

Jde o to zničit hlavně plísně ,bakterie a viry které jsou na skořápce a které se potom během inkubace množí a napadají zárodky. ty potom hynou ve vejcích během inkubace nebo nakazí vylíhlá kuřata a ty potom buď onemocní a následně i hynou. dezinfikoval bych hlavně vejce které pochází z neznámých zdrojů nebo když provádíte nedoporučované líhnutí kachen a jiných druhů drůbeže společně v jedné líhni a várce. já jsem se toho obával také jelikož se tradovalo že vejce se nemají mýt ani přijít do styku s vodou či jinejma tekutinama. ale s virocidem to funguje velice dobře.a líhnivost jsem měl i u krůt brojlérů vysokou pro mne až překvapivě vysokou. a to jsem měl vejce ze 3 zdrojů 1 velkochov a 2 malochovy vše přišlo poštou a bylo to OK. teda až na ten poslední balík tam mi jeden dobrodinec vejce zabalil po kusech jen do ubrousku a na volno je vložil do krabice!!!!!!!!!!!!!!Dražší omeleta snad neexistuje! ale zachranilk jsem asi 8 z 30 vajec a bylo 6 krůťat což byl asi opravdu zázrak! Honza mčf

Neregistrovaný uživatel

22.2.2012 17:14
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.127.37

Je nezbytné vejce desinfikovat, pokud jsou to moje vejce (resp. od mých slepic) jsou zdravé, aspoň se tak chovají? Pokud ano, lze využít jakoukoliv desinfekci (na lidi při zranění), co mám doma Ajatin, Betadine?

Neregistrovaný uživatel

22.2.2012 21:21
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.161.12

Příští týden čekám líhnutí pižmovek. Je nutné nějak desinfikovat samotná vejce před líhnutím v líhni? Někdo zmiňoval Betadin.V jaké koncentraci ho použít?Jana

Přidejte reakci

Přidat smajlík