Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.165.149
Dobry den, mam dospeleho kacera s kacicou a ich potomstvo. Jednu kacicku by som si ale chcel nechat. V pripade sliepok som sa tu na fore docital, ze nie je az taky problem skrizit rodicov s potomkami, degeneracia sa zacne prejavovat az v tretej generacii. Co by sa ale stalo v pripade pizmoviek?
vdaka, Michal H.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.40.197
mám tři pižmovky a kačer je synem jedné z nich a vše v pohodě
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.36.144
Pokial je potomstvo určené len na jat.účely, nemal by to byť velký problém. Ale čo ak to bolo urobené už v predošlej-ích generáciách? Môže Vám v chove nastať efekt ,,zmenšovania" hlavne samičieho potomstva. Po dvadsiatichpiatich rokoch chovu a intenzívneho využívania príb. plem. sa mi u niektorých línií začali kriviť kostrče a kačičky sa ťažko dostávali na 2kg. Takže cudzia krv je najlepší spôsob chovu pokial nie je cielom upevneniť určitú vlastnosť.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.35.142
A odkud jste? Řeším podobný problém, kačenky mám černé a klidně jednu nebo dvě s vámi vyměním, pokud se dostanete na Moravu.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.1.3
Přesně tak, pokud budou káčata na talíř, tak je to jedno. My jednou měli též syna na matku a potomstvo rostlo v pohodě. Akorát 1 kačenka byla o kus menší než ostatní (možná vrozená vada, projev degenerace, nevím. zabili jsme ji a dali psům. ) Pokud by jste potom ale chtěl rozšiřovat chov, tak už raději koupit cizí nepříbuzný kus. Zuzka F.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.226.66
na Moravu sa nedostanem. ale dakujem za rady aj ponuku
Michal H.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.98.183
Mám volného tmavo modrého, slabo žíhaného, z genom pre žíhané plavé, modré, čierne, všetko i bielohlavé i straky. To by sa Vám všetko teoreticky mohlo objaviť v potomstve po tomto kačerovi. Chcem ho vziať druhú nedelu po Novom roku do Přerova. Len by ste si ho museli osobne prevziať. Som od NMnV. Váhu má okolo 5 kg. Do úvahy môže ísť výmena za jatočného alebo kúpa. Každopádne by som radil vyhnúť sa príbuzenskej plemenitbe a prípadne vymeniť aj v susednej dedine. Prajem úspešný chov tejto vďačnej hydiny a zdravie Vám i Vašim zverencom.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.3.166
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Mám volného tmavo modrého, slabo žíhaného, z genom pre žíhané plavé, modré, čierne, všetko i bielohlavé i straky. To by sa Vám všetko teoreticky mohlo objaviť v potomstve po tomto kačerovi. Chcem ho vziať druhú nedelu po Novom roku do Přerova. Len by ste si ho museli osobne prevziať. Som od NMnV. Váhu má okolo 5 kg. Do úvahy môže ísť výmena za jatočného alebo kúpa. Každopádne by som radil vyhnúť sa príbuzenskej plemenitbe a prípadne vymeniť aj v susednej dedine. Prajem úspešný chov tejto vďačnej hydiny a zdravie Vám i Vašim zverencom.
můžete mi prosím poslat foto toho kačera?
Popřípadě více fotek kačerů co máte na prodej,?
Mám bílé i hnědě divoce zbarvené, ale k bílím bych potřeboval, též jinou krev.
Děkuji za odpověd zdenek panzany88
ZBilavcik@seznam.cz