Cena holubů

Poštovní holub
Přidejte téma
Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
16.11.2020 15:28
machy43

XXX.XXX.252.207

Můj názor je, že když je někdo ochotný to za to dát, tak je to v pořádku. 🙂

16.11.2020 17:51
jo012810

XXX.XXX.101.35

cyril76 napsal(a):
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/aukce-postovni-holubice-rekord-na-aukci-postovnich-holubu-padl-rekord-holubice-se-prodala-za-42-mili.A201116_082846_zahranicni_kzem

Tož, rad bych sa dozvedel, jaky na to mate nazor a za kolik najvic ste prodali, resp. kupili holuba?

Cyril

V Belgii, v Holandsku atd. jsou tradicí dražby vynikajících závodníků, kteří dokázali vyhrávat závody a to ve velkém stylu.Statisícové ceny nejsou ničím mimořádným. Do miliónů se šplhají vátězové Barcelony. Číňani jsou z dlouhodobého hlediska při aukcích velmi aktivní. Cena všeho je dána vždy poptávkou a nabídkou. Nikdy jsem neměl ambice nakupovat holuby za ceny, které by znamenaly významné ochuzení rodinného rozpočtu. Nejvíce jsem dal za holuba 1000,- Kč. Po roce 1990 se i u nás platí za PH, v některých případech, desetitisíce. Prostě kdo chce nakoupit, musí platit a sám má také určitá omezení...Mám osobní zkušenost, že skutečně kvalitní zvíře si musí každý vychovat sám a od dobrého kamaráda má větší šanci obdržet kvalitu, než při různých dražbách.

16.11.2020 19:35
cyril76

XXX.XXX.115.232

Rozumim tomu, ty aukce sleduju celkem pravidelne, jak belgicke, tak holandske a nemecke. Dokonce si nektere holuby znacim a po letech sleduju jejich potomstvo a uspechy.

Tuto holubicku sem si taky poznacil, kdyz byla za 200-300€ (!) a rikal jsem si, ze 500-600€ bych za ni klidne dal. Ciste pocitove. Nejsem expert na "oko" a rodokmen nemusi nic znamenat, je to o stesti. Ale mel sem prihodit, suma mohla byt jeste vyssi.

Muj dotaz byl ciste ze zvedavosti, nezavidim prodejci ani kupci a bohuzel se ani nedozvime, jak byla ta holubicka uspesna v chovu ..

16.11.2020 22:34
gary

XXX.XXX.10.38

cyril76 napsal(a):
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/aukce-postovni-holubice-rekord-na-aukci-postovnich-holubu-padl-rekord-holubice-se-prodala-za-42-mili.A201116_082846_zahranicni_kzem

Tož, rad bych sa dozvedel, jaky na to mate nazor a za kolik najvic ste prodali, resp. kupili holuba?

Cyril

Kdo si musí poctivou prací bez okrádání zaměstnanců ,zákazníků a státu vydělat svoje peníze, ten si jich váží a nevydá je za takovou blbost, jako je holub - dnes u většiny lidí zbytečný tvor...
pamatuji před 25 a více lety jak na různých akcích jako bylo Setkání mistrů v Šternberku . krajské , republikové a zemské výstavy PH staří důchodci s ušetřenými penězi ze svých důchodů kupovali v aukcích za 5,000 a více vysněné holuby- polobratry a polosestry mistrů Belgie s rodokmeny na křídovém papíře- a pak tyto holuby měli jako modlu, ale nikdo z nich nic neviděl odchovaného a umístěného na tratích..., časem začali na tyto akce ČSCHPH jezdit různí západní chovatelé s cílem prodat zde to , co nemohli prodat doma...a teď se to začíná objevovat i u akcí ČSCH...
Podle mého názoru cena holuba je individuální věc nabídky a poptávky -ale nemá nic společného s hodnotou holuba , ta trvale klesá, neboť kupci ubývají a zájem o holuby též.
Proto si myslím, že cena běžného holuba by neměla překročit 100,- Kč , jen vyjímečně když kupec má mimořádný zájem nebo jde o vyjímečné zvíře lze sjednat cenu smluvní - tzn. kolik kupec chce a může dát.
On totiž koníček nemusí být Business , Ni zisk - ni slávu , ale sobě - to bylo heslo Sokolů...dodávám : pro radost !

17.11.2020 14:49
Olánek

XXX.XXX.183.121

Až se dozví holubí neználkové,že za holuba možno dostat desítky milionů,tak mé staváky neohrozí pouze predátoři.

17.11.2020 20:36
chari

XXX.XXX.241.247

gary napsal(a):
Kdo si musí poctivou prací bez okrádání zaměstnanců ,zákazníků a státu vydělat svoje peníze, ten si jich váží a nevydá je za takovou blbost, jako je holub - dnes u většiny lidí zbytečný tvor...
pamatuji před 25 a více lety jak na různých akcích jako bylo Setkání mistrů v Šternberku . krajské , republikové a zemské výstavy PH staří důchodci s ušetřenými penězi ze svých důchodů kupovali v aukcích za 5,000 a více vysněné holuby- polobratry a polosestry mistrů Belgie s rodokmeny na křídovém papíře- a pak tyto holuby měli jako modlu, ale nikdo z nich nic neviděl odchovaného a umístěného na tratích..., časem začali na tyto akce ČSCHPH jezdit různí západní chovatelé s cílem prodat zde to , co nemohli prodat doma...a teď se to začíná objevovat i u akcí ČSCH...
Podle mého názoru cena holuba je individuální věc nabídky a poptávky -ale nemá nic společného s hodnotou holuba , ta trvale klesá, neboť kupci ubývají a zájem o holuby též.
Proto si myslím, že cena běžného holuba by neměla překročit 100,- Kč , jen vyjímečně když kupec má mimořádný zájem nebo jde o vyjímečné zvíře lze sjednat cenu smluvní - tzn. kolik kupec chce a může dát.
On totiž koníček nemusí být Business , Ni zisk - ni slávu , ale sobě - to bylo heslo Sokolů...dodávám : pro radost !

Nechápu jak Vy můžete chovat holuby a mít k ním nějaký vztah, když jsou pro Vás blbost. A jak napsal machy43, když je někdo ochotný to dát, tak proč ne. A ta holubice také něco dokázala.

18.11.2020 18:33
paskov244

XXX.XXX.200.184

Můj nejdražší nákup byl když jsem začínal z holubařením samostatně to mi bylo12 nebo 13 let a musel jsem si na ně vydělat rukama na poli u sedláka. Holubi stali 40 kč byli to dragouni od pana Blahoše čtyři páry a navíc zdarma červený sameček plus napsané doporučeni jak dál s chovem pokračovat . Prodal jsem kvalitní holuby i za 400 kč a to jsem je prodal levně protože v Polsku se ceny holubů pohybuji úplně někde jinde než u nás ale to je vlastně všude v evropě . Mám v chovu holuby které bych neprodal za žádnou cenu protože jsou cenné jen v mém chovu . V jiném by byly bezcenné.

18.11.2020 20:04
tauben

XXX.XXX.43.18

gary napsal(a):

jenže každý neměl v životě štěstí aby dělal třeba ředitele a dnes měl důchod větší než, kde jaký řadový zaměstnanec a proto je občas dobré za nějakého toho holuba nějakou kačku dostat a taky zároveň za ty peníze si nového holuba koupit. Vaše cena za holuba je opravdu vtipná pro mne je cena holuba také vyjádřením mé práce a toho jak si toho koníčka vážím ,zároveň říkám že holubi budu chovat i kdybych neprodal jediné zvíře, ale zároveň neprodám holuba pod cenou raději z něho udělám velmi chutnou polívku. Aukce poštovních holubů byli a jsou jeden velký podvod s rodokmeny a původem holubů ,myslím tedy u nás v Belgii či Holandsku, věcí nemožnou ,protože na většinu těchto holubů se dělají genetické testy ,ale to víte nebo vás určitě informovali vaši známí holubáři. Nevím o jakých aukcích ČSCH mluvíte ,o žádných nevím a myslím že náš svaz /ne váš /ani takové nepořádá .Jinak každý holub či kvalitní chov si kupce a to i v této době najde ,třeba dnes odešlo osm páru do pět set km vzdáleného Polska za cenu slušného průměrného platu a zároveň padesát holubů pro dravce i z odvozem zdarma .Ano cena holuba opravdu nemá nic společného s hodnotou holuba ale nesouhlasím s tím, že stále klesá ,u mě úměrně stoupá s další chovnou hodnotou jeho potomstva a je jedno že jsem za něj dal dvacet tisíc nebo dvacet korun ,a to že ubývá a není zájem o holuby ,přece neznamená nebo spíš nesnižuje hodnotu a cenu holuba...pozdrav do S..... a ať se daří

19.11.2020 17:27
Ufák

XXX.XXX.234.23

dal som 70 eurzya holubičku a nelutujem,ale viac by som asi nedalJe to každého vec kolko investuje do svojho koníčku,či zbiera známky,cínových vojačikov alebo autá veteránov...všetky tieto veci nám robia život krajším a to je dobre

19.11.2020 17:37
bflmpz

XXX.XXX.83.109

Tady krátké video o New Kim https://youtu.be/cY76AOCo4wI

19.11.2020 23:50
jaroslav69pokorny

XXX.XXX.243.189

paskov244 napsal(a):
Můj nejdražší nákup byl když jsem začínal z holubařením samostatně to mi bylo12 nebo 13 let a musel jsem si na ně vydělat rukama na poli u sedláka. Holubi stali 40 kč byli to dragouni od pana Blahoše čtyři páry a navíc zdarma červený sameček plus napsané doporučeni jak dál s chovem pokračovat . Prodal jsem kvalitní holuby i za 400 kč a to jsem je prodal levně protože v Polsku se ceny holubů pohybuji úplně někde jinde než u nás ale to je vlastně všude v evropě . Mám v chovu holuby které bych neprodal za žádnou cenu protože jsou cenné jen v mém chovu . V jiném by byly bezcenné.

Ideální by byla informace, ve kterém roce jste př. Blahošovi platil. Píšete, že to byl nejdražší nákup, ovšem Blahošovi dragouni byla absolutní špička.

22.12.2020 14:30
cyril76

XXX.XXX.139.122

Dobrý den.
Belgický chovatel PH Gino Clicque rozprodává chov a možná sa dočkáme dalšího rekordu:
https://auctions.pipa.be/en/auction/2020-12-gino-clicque-be-day-1/121232/golden-king

Mně se líbí tyto dvě holubičky:
https://auctions.pipa.be/en/auction/2020-12-gino-clicque-be-day-1/121252/daughter-golden-prince-074

https://auctions.pipa.be/en/auction/2020-12-gino-clicque-be-day-1/121457/triple-ace-kbdb-227

Idu sa podívat, kolik mám našetrené .. :)

Přidejte reakci

Přidat smajlík