Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.

Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod).

iFauna.cz » Diskuze » Holubi »

Můj holubník !

agac napsal(a):
Diskuze - obrázek
agac napsal(a):
Diskuze - obrázek
agac napsal(a):
Diskuze - obrázek
agac napsal(a):
Diskuze - obrázek
agac napsal(a):
Diskuze - obrázek
agac napsal(a):
Diskuze - obrázek
agac napsal(a):
Diskuze - obrázek
agac napsal(a):
Diskuze - obrázek
agac napsal(a):
Diskuze - obrázek
agac napsal(a):
Diskuze - obrázek
agac napsal(a):
Diskuze - obrázek
agac napsal(a):
Diskuze - obrázek
agac napsal(a):
Diskuze - obrázek
No a hotovo , asi 40 hodin práce , už jen natřít !
Můžu poprosit o přibližné rozměry a na kolik je to párů ? Díky.
Průměr je 1,3m a výška asi 2m .Je v něm 5 párů . Zatim jediná chyba na něm je, že jsem na podlahu přitloukl pletivo s oky asi 1,8x1,8 cm a hůře se to čistí. Takže doporučuji udělat dva ( polovinou ) vyjímatelné rámy s pletivvem pro snadnější vyklízení. ( čeká mě to v létě ).smajlík
Vypada to hezky,at se ti dařy :-)
Díky za pochvalu, dnes holubníček vypadá asi takto . Musel jsem dodělat jakousi zastřešenou pavlač, pro lepší poznání holubů s okolím smajlík , důvod - prvního holuba co jsem vypustil, zalétl za holubník a vůbec nevěděl kde je, samozřejmě se nevrátil - moje nezkušenostsmajlík .
Holubník je teď bez hnízdních kotečků ( krbců ), které je možno jednotlivě vyndat a dobře vyčistit . Dostanou je zpět koncem měsíce a doufám, že už bude jen tepleji a tepleji.
V holubníku je pět stálých párů a rozměry holubníku jsem přizpůsobil materiálu , který jsem měl k dispozici . Čtyřmetrové střešní latě 6x4 cm na kostru ( napůl ) a čtyřmetrové palubky, které určily, že strany šestiůhelníku budou 65 cm , téměř bez prořezu. :-)
A jak mě holubi začínají bavit víc a víc, tak jsem musel přistavět ještě jeden holubníček , který je asi dvakrát větší , ale i praktičtější . Ať se vám daří, smajlík , J.
ferencjo
Autor
agac napsal(a):
A jak mě holubi začínají bavit víc a víc, tak jsem musel přistavět ještě jeden holubníček , který je asi dvakrát větší , ale i praktičtější . Ať se vám daří, smajlík , J.
dobrý deň.
mohli by ste prosím Vás uviesť rozmery holubníka prípadne pár detailnejších foto?
Jozef:-)
agac napsal(a):
V holubníku je pět stálých párů a rozměry holubníku jsem přizpůsobil materiálu , který jsem měl k dispozici . Čtyřmetrové střešní latě 6x4 cm na kostru ( napůl ) a čtyřmetrové palubky, které určily, že strany šestiůhelníku budou 65 cm , téměř bez prořezu. :-)
Ať si říká kdo chce, co chce, mně se podobné holubníky zamlouvají! Mají v sobě spoustu praktického, jejich výroba není vpodstatě také nijak náročná. - I když to samozřejmě nějaký ten čas a přemýšlení stojí.
Něco podobného tady nedávno ukazoval i pan Lubas (budku).
Obecně je to výborný nápad! Děkuji za inspiraci!
Ahoj,

U Lubasových nejde o budku-ta je pro špačky,ale o letový box ::-)
nemonvh napsal(a):
Ahoj,

U Lubasových nejde o budku-ta je pro špačky,ale o letový box ::-)
Budku pro špačky mají možná taky, nicméně pro takly a další akrobaty také! :-))
Snad se pan Lubas nebude zlobit: http://www.holubiakrobate.estranky.cz/clanky/takla-/budka-pro-takly_-wuty_-makedonce_-.html
Jo a je to paráda! :-)
Dobře oukej,ukecal jsi mě. Pokud tedy nemá holubník vlet ale jen dveře,je to v českém jazyce budka na holuby. V tom případě pokud jsem pro Adany demontoval výlet a namontoval do integrované části komorového holubníku pouze dveře pro vypouštění,potom mám integrovanou holubí budku,zajímavé smajlík
Ono bude jedno jestli jsou holubi v boxu nebo budce, ale o tom co v případě akrobatických plemen ze škály svojich leteckých dovedností předvádějí. Petr
Ahoj Péťo,

mně se jen ta budka děsně líbí :-)

Viva Adanas smajlík

Marťas
cerny.kamil napsal(a):
Ať si říká kdo chce, co chce, mně se podobné holubníky zamlouvají! Mají v sobě spoustu praktického, jejich výroba není vpodstatě také nijak náročná. - I když to samozřejmě nějaký ten čas a přemýšlení stojí.
Něco podobného tady nedávno ukazoval i pan Lubas (budku).
Obecně je to výborný nápad! Děkuji za inspiraci!
Vypadá to dobře, nemám s podobnou "budkou" zkušenosti, je ale jisté , že výletci musí okamžitě jinam :-)
Jen bych měl obavu jak naloží "nejspodněji" ubytovaný pár s předčasně vypadlými (třeba při "přetahování " u krmení
rodičem) nedorostlými holoubaty...ale to je také jistě závislé na "bojovnosti" chovaného plemene.
Jak to děláte p.Lubas ?
ferencjo napsal(a):
dobrý deň.
mohli by ste prosím Vás uviesť rozmery holubníka prípadne pár detailnejších foto?
Jozef:-)
Tento holubníček má rozměry ( š x d x v ) 1,3m x 2,3m x 2m, opět jsem vycházel z materiálu - čtyřmetrová palubka ( 3 x 1,3m ), metrová šíře pletiva . . . Holubníček je tak trochu lichoběžník .
V holubníčku je šest krbců ( 0,65 x 0,4 ) se samostatně vyjímatelnou přední mřížkou , kvůli lepšímu čistění . K viditelnému zadnímu oknu se vrátím .
Na podlahu jsem použil lino, širokou špachtlí se dobře čistí .
A vracím se k těm oknům v zadní části holubníčku . Okna slouží ke kontrole hnízd , destička na okně je zajištěna křídlovkou a do holubníčku nepotřebuji vstupovat . V neděli jsem dal hnízda a dnes jsem v jednom hnízdě už našel vejce. Ať se vám daří, J. smajlík
ferencjo
Autor
Ďakujem za informácie,pripájam foto mojej voliéry ( rozmery 4x1,8x2 m /d,š,v), je jednoducho zmontovateľná, zadná stena je plná,no pri veľkej zime som polku bočných strán prekryl fóliou z altánku
momentálne v nej mám 12 búdnikov. podlahu tvoria hydinárske rošty 90x70cm,ľahko sa z nich zoškrabáva trus ,takže je stále čisto ,
Jozef
ferencjo
agac napsal(a):
A vracím se k těm oknům v zadní části holubníčku . Okna slouží ke kontrole hnízd , destička na okně je zajištěna křídlovkou a do holubníčku nepotřebuji vstupovat . V neděli jsem dal hnízda a dnes jsem v jednom hnízdě už našel vejce. Ať se vám daří, J. smajlík
Ta okénka vzadu na kontrolu hnízd jsou dobrá vychytávka.
agac napsal(a):
V holubníčku je šest krbců ( 0,65 x 0,4 ) se samostatně vyjímatelnou přední mřížkou , kvůli lepšímu čistění . K viditelnému zadnímu oknu se vrátím .
Na jaká plemena by stačil takový holubníček, když chovatel válčí z prostory ? je to pěkné.
Zpěváci Ústí napsal(a):
Na jaká plemena by stačil takový holubníček, když chovatel válčí z prostory ? je to pěkné.
Žádný názor chlapy?
Lze v nim chovat spanelske figurity, cesky rejdic a v hodne je to i pro akrobaticka plemena kterym se budeme venovat a dopravat jim prolet doporucuju shlednout stranky pana Lubase chov akrobatickych holubu je tam asi stovka fotek pod sekci -letove boxy...
alternburak napsal(a):
Lze v nim chovat spanelske figurity, cesky rejdic a v hodne je to i pro akrobaticka plemena kterym se budeme venovat a dopravat jim prolet doporucuju shlednout stranky pana Lubase chov akrobatickych holubu je tam asi stovka fotek pod sekci -letove boxy...
Žádné větší plemeno, stavák, pštros atd, samozřejmě z možností proletu, jde mi o velikost jako takovou, + voliéra cca 2x2. Děkuji.
Zdravím, máte krásný holubník. Já stavěl minulí rok v létě.
Takhle to vypadá u mě. No myslím si, že na začátek dobrý

Svůj účel to plní zatím dobrě
Zpěváci Ústí napsal(a):
Žádné větší plemeno, stavák, pštros atd, samozřejmě z možností proletu, jde mi o velikost jako takovou, + voliéra cca 2x2. Děkuji.
Ja mám niečo podobné...holubníček spolu z volierkou cca dxšxv 3,6x2x2 a mám tam tri páry pštrosov a sú v pohode..boli tam aj z malými a dalo sa..ale každý deň idú von...teda podľa počasia.
Ceska figurita patri mezi nejmensi plemena holubu, cesky rejdic se chova vyrovnane v takovem prostoruje to temperamentni holoubek a libivy je taktez maly potom rozhodne bych nevolil plemena vylucne letova pokud nemate dostatek casu abyste se jim venoval lze zvolit castecne volny chov v takovem holubniku zavrenem zpravidla na noc, doporucuji ostrazita plemena jde o to jak casto jse jim chcete venovat a jste jim schopen doprad volny pohyb mimo tento holubnicek ale vetsina akrobatickych plemen se takto dzi podminkou je ze jim davate moznost pohybu aby nezanikly vlastnosti pro ktere jsou chovany a byli vytvoreni...
pat
A co zkusit indiány nebo dragouny?
Ufák napsal(a):
Ja mám niečo podobné...holubníček spolu z volierkou cca dxšxv 3,6x2x2 a mám tam tri páry pštrosov a sú v pohode..boli tam aj z malými a dalo sa..ale každý deň idú von...teda podľa počasia.
Samozřejmě volný pohyb po okolí celodenní, voliéra jen v krajním případ, jde mi jen o prostory, mohu disponovat z rozměry jen d190xš95xv190 + venkovní voliéra cca 2x2, proto se ptám zde, mám tři páry staváků, a je mi jich líto dát pryč, holub je prostě krásný stvoření. Děkuji.
pat napsal(a):
A co zkusit indiány nebo dragouny?
Krásní ptáci, a jistě i létají, a nesedí jen na střeše nebo ano, jsem exotář tak pardón za blbé otázky. Díky
Zpěváci Ústí napsal(a):
Samozřejmě volný pohyb po okolí celodenní, voliéra jen v krajním případ, jde mi jen o prostory, mohu disponovat z rozměry jen d190xš95xv190 + venkovní voliéra cca 2x2, proto se ptám zde, mám tři páry staváků, a je mi jich líto dát pryč, holub je prostě krásný stvoření. Děkuji.
Tá šírka je asi málo, ale sú tu skúsenejší holubári ako ja, určite vám viacerí poradia...nech sa vám darí..
Ufák napsal(a):
Tá šírka je asi málo, ale sú tu skúsenejší holubári ako ja, určite vám viacerí poradia...nech sa vám darí..
Tak snad mi zde někdo ještě řekne svůj názor, a rady, na rozměry a chov pěti párů. Děkuji
Zpěváci Ústí napsal(a):
Když umístíte holubníky na stěnu širokou 95cm, tak na 6 párů staváků. Dát je na stěnu 190 cm je šířka malá.Já mám rozměr d.200cm, v.180cm, š.150cm.Mám to na 13páru. Na přední straně mám pletivo.
Zpěváci Ústí napsal(a):
Tak snad mi zde někdo ještě řekne svůj názor, a rady, na rozměry a chov pěti párů. Děkuji
Zdravím.Při celodenním volném chovu budete zajišťovat pouze prostor pro hnízdění a pro 5 párů je Váš rozměr dostačující.V dřívějších dobách jim pro hnízdění stačili podstřešní báně, ale to byl ještě holub holubem.Přeji ať se daří.Kouťák.
kouták napsal(a):
Zdravím.Při celodenním volném chovu budete zajišťovat pouze prostor pro hnízdění a pro 5 párů je Váš rozměr dostačující.V dřívějších dobách jim pro hnízdění stačili podstřešní báně, ale to byl ještě holub holubem.Přeji ať se daří.Kouťák.
Krbce mám v plánu ve spodní části holubníku, to pro volnější prostor v horní části kde by se nacházeli sedačky, police. Tím pádem by se vrchní rozměr až tak nezmenšil, jestli že by ale měli ptáci nikterak strádat byla by to lapálie. Díky za názory
Pánové a dámy chovatelé/lky vím že aktuální a, pro nás nejméně potěšující je téma ptačí chřipka. Ale mohl bych poprosit ještě o nějaké názory, případně fotky? které obzvláště uvítám. Škoda každého dne nevědomosti
Každy pár má 2 budniky v jednom dokrmuje mladé a vdruhém samička zaseda na další vajíčka
Rozměr 100x40x40 a pulící přepážka.
TUR:TEXAN napsal(a):
Každy pár má 2 budniky v jednom dokrmuje mladé a vdruhém samička zaseda na další vajíčka
Rozměr 100x40x40 a pulící přepážka.
Děkuji za reakci, ale to je rozměr a fotka jednoho krbce, palácem pro holuby bohužel nedisponuji ale, pěkné děkuji.
Zpěváci Ústí napsal(a):
Pánové a dámy chovatelé/lky vím že aktuální a, pro nás nejméně potěšující je téma ptačí chřipka. Ale mohl bych poprosit ještě o nějaké názory, případně fotky? které obzvláště uvítám. Škoda každého dne nevědomosti
Napiste mi kontakt na vas o vykendu jak bude cas tak se vam ozvu, soucasne jsem pracovne vytizeny abych reagoval...jestli mate nejake otazky ohledne chovu, holubniku atd rad vam zdelim sve postrehy z chovu a popripade zodpovim vase otazky...cislo mam na profilu staci sms.
Puvodni holubnik...
Po prestavbe kdy uz kapacita nestacila...letos budu pristavovat znovu
Děkuji všem za dosavadní reakce, jen tak dál.
Zpěváci Ústí napsal(a):
Děkuji všem za dosavadní reakce, jen tak dál.
Zpěváci Ústí napsal(a):
Sakra...toto je super nápad...
aj sud mám, aj holubov...
Ufák napsal(a):
Sakra...toto je super nápad...
aj sud mám, aj holubov...
Není to jak to vypadá, když krmím tak jim do víka hodím nějakou mlsku, proso se slunečnicí, a oni se na to hrnou a dělají mi společnost. Když zaprší naopak se v tom cákají :)
Zpěváci Ústí napsal(a):
Není to jak to vypadá, když krmím tak jim do víka hodím nějakou mlsku, proso se slunečnicí, a oni se na to hrnou a dělají mi společnost. Když zaprší naopak se v tom cákají :)
Jasné...v jednoduchosti je krása...

Přidat reakci

! Doporučujeme se před přidáním prvního příspěvku zaregistrovat nebo se přihlásit na již vytvořený profil.

Text tučně Kurzíva Potržený text

Souhlasím s pravidly diskuze.
Zrušit sledování diskuze « Zpět na výpis diskuzních vláken
ZPĚT NAHORU
Komerční sdělení Vytvořit zde reklamu
OBCHOD-RYBARENI.CZ
Rybářské potřeby, prodejna a e-shop se spoustou akčních nabídek pro rybáře. Slevový program, doprava zdarma.
Sépiové kosti 1kg od 99 Kč  !!!
Sépiové kosti 1kg od 129 Kč, posíláme ČR i SR, sépiové ZLOMKY již od 99Kč/kg !!! www.abcpet.cz