Http://www.ifauna.cz/drubez/nemodforum/r/detail/241736/kanibalismus
Pohledejte, je tu toho hodně.
U malých chovatelů to býva nejčesti z nedostatku kvalitného krmiva či z nudy. Slepice potřebuje během dne hrabat a zobat. Pokud jich je hodně na udusané hlíně a ještě v malém výběhu, tak se začnou nudit. A pokud ještě zrovna přepeřijí a okusí uďoubnout nově rostoucí peří, tak je to hned.
Mne sa tiez stalo vlani pri odchove mláďat že si vo voliere ozierali perie.
Jeden skuseny chovateľ mi poradil aby som im kúpil meso a tak im dodal chýbajúce meso ktoré vo voľnom výberu dostanú do seba z cervov ktoré si vyhrajú.
Kúpil som zrkadlo pre psov a ozieranie prestalo.
Ale v inej voliere to nepomohlo nakoniec som vypozoroval jedného kohúta ktorému tento zlozvyk zostal šiel do hráča a bol pokoj.
Do vody na pití jsem pár dní dával masox, na podlahu nasypal ve vrstvě asi deset centimetrů piliny od motorové pily a byl klid. Místo pilin je možné dát i štěpku nebo nařezanou slámu. Obilí jsem sypal na podestýlku a slepice měly o zábavu postaráno. Od té doby délám podestýlku každou ziímu a i vajíčka jsou čistá. V létě stačí jenom jemná vrstva to jsou radši venku. Ve výběhu mám maliny a jak se zazelenají jsou pod nimi.