Liaheň na 380 vajec - umiestnenie

Přidejte téma
Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
9.3.2014 15:05
fo3k

XXX.XXX.255.175

Dobrý deň. Objednal som si liaheň a rozmýšľam kde ju dať. Mám rodinný dom. Uvažujem o práčovni v suteréne. Zase v obytnom priestore je stála teplota, čo by mohlo byť lepšie. Mohol by som ju dať do kúpelne, ktorá sa až tak nepoužíva, prípadne inej miestnosti, kde nebude vadiť hluk a asi aj prach,.. Kde máte umiestnené liahne vy, čo sa vám osvedčilo? Ďakujem

9.3.2014 21:24
xdingo

XXX.XXX.127.2

Technická místnost, teplota kolem 7-13C celý rok. Bez vytápění, bez klimatizace. Mimo časy líhnutí kontrola cca 2x týdně, během líhnutí cca 2x denně. Externí barel na vodu 30L.

Podmínkou samozřejmě je plně automatická líheň s řízením vlhkosti.

Pokud nemáte řízení vlhkosti s nuceným odparem přes topnou spirálu (třeba Brinsea to tuším nemá a je případně nutné dokoupit externí modul), doporučil bych spíše umístit někam, kde je pokojová teplota a vyšší a co nejvyšší vlhkost.

Přidejte reakci

Přidat smajlík